Aj Dominik Krok hľadá správny krok

Aj Dominik Krok hľadá správny krok

Nehrajú dobre, formu nemajú jednotlivci, optimálne nezaberajú ani zvyčajné opory. Ak k tomu priradíme absenciu zraneného kanoniera Kristopansa, či dištanc pivota Petra, výsledkom je klesajúca forma mužstva. Aj tieto faktory sú za prvou stratou bodu úradujúceho majstra republiky v Tipos extralige.

PREŠOV. Tatran Prešov zakopol na palubovke MŠK Považská Bystrica. V dohrávanom stretnutí osemnásteho kola sa favorizovaný obhajca titulu postaral o veľké prekvapenie. Šarišania remizovali na Považí 30:30 (15:15).
Dohrávali bez vylúčeného Pekára.

Slovenský majster prehral v SEHA League už päť zápasov, v Tipos extralige si drží neporaziteľnosť, no i v tomto smere mal na Považí na mále. Tak ako mohol a mal vyhrať, pokojne mohol v závere prehltnúť ešte horkejšiu pilulku.

Tatran viedol na konci 56. minúty 30:27, no náskok nielenže neudržal, ale umožnil súperovi vyrovnať. Faktom je, že slabí arbitri problematicky vylúčili hosťom Pekára, a tak východniari dohrávali v početnom oslabení. V dramatickom  závere po strele Zdráhalu, jedenásťgólového strelca domácich, a úspešnom zákroku Verkiča sa ešte väčšie prekvapenie nekonalo.

Nálada klesla na bod mrazu

Nálada v prešovskom tábore, ktorý si ťažkal na nestrannosť rozhodcov, bola po prvej bodovej strate v tomto ročníku Tipos extraligy na bode mrazu.

„Iste, strata bodu každého z nás veľmi mrzí. Pravdou ale naozaj je, že naše ostatné výkony nie sú práve presvedčivé,“ pripustil v zápase päťgólový strelec Tatrana Prešov Dominik Krok. Vzápätí si neodpustil poznamenať vskutku holý fakt.

„Dnes to nebolo v Považskej Bystrici iba o nás, len o našom výkone. Hrali sme nielen proti súperovi, ale dovolím si tvrdiť aj proti iným vplyvom. V tom, ako sme hrali, zohrali svoju rolu aj množstvo nepresných verdiktov, nesprávnych posúdení herných situácií, rozhodcovia stretnutia. Tým ale v žiadnom prípade nezvaľujeme vinu len a len na rozhodcov, k tomu, že sme Považanov nezdolali, prispeli sme aj vlastnými chybami.“

O reputáciu zajtra v Nových Zámkoch

Aj Dominik Krok patrí k hráčom Tatrana, ktorí nehrajú v optimálnej forme, stále hľadá ten správny krok. V zápase s Považanmi mu tiež chvíľu trvalo, kým niektorý zo svojich pokusov premenil do gólovej podoby. Paradoxne, kým sa Prešov na Považskú do prestávky iba doťahoval, dal štyri, po zmene strán, kedy Tatran sedemkrát viedol o tri góly, Domino dal už len jeden.

„Po príchode na ihrisko za Oliho Rábeka som jeden neúspešný strelecký pokus, potom mi rozhodcovia odpískali útočný faul. Potom som sa ale štyrmi gólmi uchytil. V druhom polčase so ešte jeden pridal a potom ma tréner posadil na lavičku, on však koučuje, on vie, čo robí. Škoda len, že sme trojgólové vedenie pred koncom neudržali. Ako som naznačil, celé mužstvo je v akomsi hernom kŕči. Je už len na nás aby sme sa z neho konečne dostali. Dúfam, že sa to podarí už v najbližšom zápase, ktorý nás čaká zajtra v Nových Zámkoch. Verím, že tam dosiahneme taký výsledok, aby sme potom v poslednom zápase v tomto roku, 22. decembra doma s Topoľčanmi sa s rokom i s našimi fanúšikmi rozlúčili pred prestávkou v súťaži v podstatne lepšej pohode v akej sa nachádzame momentálne.“

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 26.02.2020
Meniny má: Viktor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.