Ani mimoriadne prémie v Dánsku nezabrali

Ani mimoriadne prémie v Dánsku nezabrali

TAKÝTO DARČEK MAJITEĽ VERU NEČAKAL

Takýto výprask aký utŕžil Tatran Prešov v TRE – FOR Arene v druhom  zápase skupiny B Pohára EHF v dánskom Koldingu klub osemnásobného slovenského majstra nepamätá. Prehra o dvadsať gólov je určite zahanbujúca. Prešov nemá po výmene na trénerskej lavičke formu. To je jednoducho fakt. Teda predovšetkým v domácej súťaži, v ktorej už päť zápasov v rade ba ihriskách súperov nevyhral. 

KOLDING. V premiérovom zápase skupinovej fázy Pohára EHF v TATRAN handball aréne sa schyľovalo k senzácii. Prešov siahal minimálne na bod v súboji s lídrom bundesligy Rhein – Neckar Löwen. Prišiel oň dve sekundy pred koncom. Zakrátko na to mal doma na lopate aj lídra SEHA League Crotiu Záhreb. Vyhrával, no  výhru Tatran tentoraz stratil štyri sekundy pred klaksónom. Ďalšiu facku dostal majster cestou do Koldingu v Bratislave, kde jeho výkon stačil s ŠKP len na žalostnú remízu.  Nuž a v nedeľu to prešovskí hádzanári schytali v Dánsku.

Viac negatív ako pozitív

Slovenský hádzanársky suverén ostatných rokov stratil fazónu. Výmena Srba Djordje Rašiča za Slováka Romana Lamača nepriniesla želaný efekt. Nedisciplinovaný tréner, ktorý nechodil včas za mužstvom a niektorých jednotlivcov deptal, vulgárne im nadával, odišiel. Prišiel nový tréner, Prešovčan, do ktorého sa vkladali nádeje na oživenie stagnujúcej hry. R. Lamač za pochodu od začiatku roka piloval so svojimi novými zverencami nové, modernejšie herné prvky. Viac času venoval odbornej taktickej príprave. Mužstvo dobiehalo aj kondičné resty. Žiaľ, z celého snaženia sú len záblesky s lídrami bundesligy a SEHA ligy a hádam aj postup do záverečných bojov o Slovenský pohár. Viac je z hľadiska výsledkov určite tých negatív.

Padli už na samé dno?

Tatran Prešov stráca na palubovkách Tipos extraligy rešpekt. Prehral v Hlohovci, ale väčšiu nakladačku dostal od Michaloviec, ktoré predtým presvedčivo vyradil v domácom pohári. Náladu si nespravil ani cestou do Dánska v Bratislave. Nuž a v Koldingu, to bola už jedna pohroma. V deň kedy majiteľ klubu Miloslav Chmeliar prijímal gratulácie  k narodeninám, mu hráči, ktorých platí, pripravili takýto „darček“. Pochopiteľne, určite nechtiac. Prehry, remízy, mizerné výkony, to všetko asi hráčov škrie. Ale na ihrisku im to, až na malé výnimky nejde. A nezaberajú vôbec ani motivačné stimuly. V snahe napomôcť k opätovnému naštartovaniu, majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar sa rozhodol pred zápasom v Koldingu dať „na stôl“ mimoriadnu prémiu. Generálneho manažéra Branka Benka v dejisku zápasu poveril, aby výšku ozaj vysokých prémií za prípadnú výhru alebo prípadnú remízu oznámil mužstvu pred začiatkom súboja v TRE – FOR Arene. Výsledok je už známy... „Aj po dnešku sa sám seba pýtam, či mužstvo už padlo na dno, alebo či ma neminú ešte ďalšie sklamania,“ kládol si rečnícku otázku z takýchto výsledkov znechutený M. Chmeliar.

Dvadsaťgólová blamáž

Čo sa s mužstvom, ktoré síce v Bratislave i v Koldingu hralo bez zranených Rábeka a T. Mažára i nemocného Kroka, ale tieto absencie zďaleka nemôžu byť ospravedlnením, vlastne deje, pýtali sa trénera Tatrana Prešov Romana Lamača. „Tak na to sa pýtame, úplne ľudsky a otvorene, jeden druhého. Stále verím, že tento Tatran svoju silu stále má. Lenže ťažko sa potom chápe fakt, že nedokáže v krátko časovom slede pokračovať vo výkonoch, ktoré predtým podalo. Bavím sa s hráčmi, sám rozmýšľam, v čom je pes zakopaný. Tak ako hráči, musím priznať, že ani ja mnohé z toho nechápem. Pritom ma mužstvo po nástupe do funkcie prijalo. Bolo mi signalizované, že vítajú osvieženie, aj mnohé nové herné veci. Preto som teraz nešťastný, že efekt doteraz odvedenej práce sa míňa účinku. Momentálne je mužstvo silno zneistené. V podstate každý hráč má problém sám so sebou. Potom z toho vzídu takého extrémne veci ako trebárs v Bratislave a na medzinárodnej scéne v Koldingu. Samozrejme, nemalo by sa to klubu s takým zvučným menom stávať. Striedal som všetkých hráčom zaradom a nič po celkom sľubnom začiatku nášmu hernému pádu potom nezabránilo. Nik sa nedokázal proti veľmi kvalitným protihráčom presadiť. Mali sme ťažké nohy, pomalú myseľ. Na rozdiel od súpera, ktorý bol mentálne úplne niekde inde. Hral v obdivuhodnom pohybe, agresívne, v koncovke efektívne. Ako som snažil niečo na dánsky tím vymyslieť, nič nezaberalo. Pritom času na prípravu sme mali dosť. Každý mal svoje úlohy, no nik sa ich nezhostil. Preto sme v Koldingu utrpeli prehrou o dvadsať gólov poriadny debakel. Klásť takémuto súperovi odpor ani nie štvrťhodinu, je žalostne málo. Potom mi to pripadalo, ako keby mužstvo rezignovalo. A nakoniec bola z toho veľká blamáž.“

Roman Lamač

Text k foto: Tréner (vľavo) so svojim asistentom pred zápasom debakel nepripúšťali.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Štvrtok 23.01.2020
Meniny má: Miloš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.