Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

27
2

TATRAN PREŠOV

24
3

PPD Zagreb

24
4

Nexe Našice

24
5

Meshkov Brest

18
6

Steaua Bucuresti

15

Aktuálna tabuľka
TIPOS EXTRALIGA

1

MŠK P.Bystrica

24
2

HKM Šaľa

23
3

TATRAN PREŠOV

22
4

HK Topoľčany

20
5

MHK Piešťany

16
6

Nové Zámky

15

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D. Krok aj o tom, ako hral so zlomenou nohou

D. Krok aj o tom, ako hral so zlomenou nohou

Osudnou mu bola zrážka so slovinským protihráčom

PREŠOV. Dvomi zápasmi svojich dvoch tímov v Slovnaft Handball Extralige skončilo v prešovskej TATRAN handball arene zápasové dianie v tomto kalendárnom roku. Tatran Prešov II, prehral zápas s favorizovanou Šaľou, majstrovský Tatran zdolal rozdielom devätnástich gólov Modru.

Žiadny brutálny, skôr nevinný stret

Nie pre všetkých prešovských hádzanárov to však bola tohtoročná rozlúčka. Viacerí hráči Tatrana počas asociačnej prestávky pred januárovým európskym šampionátom dostali pozvánky na sústredenia národných reprezentačných tímov. Iní si však od hádzanej oddýchnu aj nedobrovoľne. Jedným z takých je aj hráč Tatrana Prešov a slovenskej hádzanárskej reprezentácie Dominik Krok. Preňho tímový program skončil už domácim stretnutí SEHA Gazprom ligy začiatkom decembra s RK Gorenje Velenje. Slovenský majster so slovinským vicemajstrom nielenže po remízovom, dueli stratil dôležité body, ale aj na dlhší čas prišiel o ďalšieho zraneného hráča spojkového radu.

Dominik Krok začal zápas proti Gorenje vo veľkom štýle. Strelil prvé tri góly Tatrana, dva ďalšie pridal neskôr. Tým len potvrdil výbornú formu z predošlých zápasov. V závere prvého polčasu, po kontakte s protihráčom šiel krívajúc na striedačku, kde si ho do opatery zobrali klubový lekár Peter Klein a masér Ján Bílek. Napriek tomu ale v druhom polčase už do hry nezasiahol, hoci cez prestávku ešte skúšal zásah súpera do jeho predkolenia nejako „rozchodiť“. Namiesto vycestovania na zápas SEHA ligy do bieloruského Brestu, musel opäť za klubovým lekárom. „Bolesť sa po zápase s Velenje vystupňovala. V noci som poriadne nespal. Ráno som šiel za našim lekárom, potom rontgen. Nuž a už keď som odtiaľ vychádzal, pani lekárka ma nepotešila, vraj mám zlomenú ihlicu. Ostal som šokovaný, niečo o nejakej zlomenine ma ani len nenapadlo. Ešte šťastie, že som nemusel pod skalpel. Na nohu som dostal spevnenú ortézu, žiadnu sadru. Pritom, nešlo v tom momente o nejaký brutálny, skôr bežný kontakt so súperom. Zato ale poriadne smolný. Asi som jeden zo stovky, ktorému sa po zásahu kolenom do nohy pritrafí takáto zlomenina. A to som bolesť pociťoval, keď som Gorenju strelil ešte nejaký gól. Bolo to ale čoraz horšie a horšie, tak som šiel dole. Takže, teraz sa môžem aspoň pochváliť, že som polčas dohral so zlomeniu nohou,“ zavtipkoval D. Krok počas sledovania svojich spoluhráčov v ich poslednom tohtoročnom stretnutí.

Najviac sa tešil na mamkinu kuchyňu

Žiaľ, do ďalších zápasov Tatran Prešov, dobre rozohraný Domino Krok už nastúpiť nemohol. „Mal so dobrý zápas na Islande, kde sme rozhodli o našom postupe do skupinovej fázy Pohára EHF. Sľubne sa vyvíjal i onen nešťastný duel s Gorenje Velenje. Nakoniec ale v závere roka nemôžem robiť to čo chcem a čo ma veľmi baví. Nie som v tom sám, pretože aj Oli Rábek, či Ľuboš Šárpataky sú pre zranenia na dlhšie mimo hry. Dúfam len, že všetci sa v čo možnom najkratšom čase znovu vrátime na ihrisko. Aktuálne zamierim domov do Bardejova k svojej rodine, na pobyt s ktorou sa veľmi teším. Predovšetkým na mamkinu kuchyňu, “ netajil D. Krok, inak v tíme známy milovník polievok. „Po vianočných sviatkoch ma čaká kontrolné vyšetrenie u doktora P. Kleina. Dúfam, že potom už budem môcť robiť aj aspoň nejaké cvičenia, postupne zaťažovať nohu. Doba liečenia pri takejto diagnóze sa predpokladá na šesť až osem týždňov. Až začiatkom budúceho roka sa uvidí, kedy termín môjho návratu bude už konkrétny.“

Smoliar

Text k foto: Plány mu skrížila zlomenina ľavej nohy.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 12.12.2018
Meniny má: Otília

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.