Dávid Michalka sa v Topoľčanoch strelecky vyšantil

Dávid Michalka sa v Topoľčanoch strelecky vyšantil

Dva prípravné zápasy, jeden s medzinárodným puncom, druhý s extraligovým súperom sa Tatranu Prešov vydarili. V oboch nastúpil slovenský šampión v rozdielnych zostavách, čo však úspešné výhry nad poľským Stal Mielec a slovenským HK Topoľčany neovplyvnilo.

Goluža nechal poltucet hráčov doma

S Poliakmi to mali byť dva prípravné zápasy počas jedného dňa. Napokon sa pre určité problémy v kádri Mielca odohral v TATRAN handball arene iba jeden. Po vydarenej sobote ako náhrada za neuskutočnený druhý medzinárodný duel, Tatranu prišiel vhod ústretový krok HK Topoľčany, kde sa v nedeľu zápas, ktorý Prešov suverénne o dvadsať gólov vyhral, konal. Do Topoľčian necestovali Cvitkovič, Rábek, Javier Muňoz Cabezon, M. Straňovský, Rečičár, ani zranený Djerič. Tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža sa rozhodol siahnuť po kvartete dorastencov. Brankár P. Vasiľ odchytal druhý polčas, J. Kravčák na spojke bol vďačný za šancu a minutáž, strelil tri gól, na pravom krídle si zahral aj T. Fech. Akurát „špílmacher“ staršieho dorastu Tatrana D. Magdolen sa príležitosti nechopil, do Topoľčian nakoniec z rodinných dôvodov necestoval.

Akcia, ktorá pobavila aj zakončovateľa...

Zato jeden z novicov v majstrovskom tíme, ktorý do Prešova prestúpil ako kmeňový hráč Topoľčian, Dávid Michalka, sa v prípravnom stretnutí proti svojim bývalým spoluhráčom poriadne vyšantil. Konto domácich gólmanov zaťažil jedenástimi gólmi. Streleckú úspešnosť mal vysokú a hoci tomuto mladého slovenskému reprezentantovi, dnes hráčovi Tatrana Prešov ľudia v topoľčianskej športovej hale priali, vari najväčší potlesk mu adresovali, keď lopta po jeho prehodení brankára skončila na hornej konštrukcii brány... „Na tento zápas som sa ozaj tešil, mal som značné očakávania. Ani nie tak o výsledok samotný, Tatran bol obrovským favoritom, hoci nenastúpil v optimálnom zložení. Pocity krátko po zápase boli príjemné, vyhrali sme vysoko, darilo sa mi strelecky, ľudia v hľadisku sa hrou dobre bavili. Nuž a to podpichovanie po nepremenenej šanci, keď lopta skončila na brvne, pobalili aj mňa. Pre mňa je však dôležité, že som dostal na ihrisku dostatok priestoru. Postupne si tak zvykám na herný systém Tatrana. Od zápasu k zápasu sa podľa mňa zlepšuje. Dnes nám dobre pracovala aj obrana. Akurát škoda, že párkrát nám zbytočne prešli lopty za pivota. Sú tu aj ďalšie veci, na ktoré tréner S. Goluža upozorňuje a na ktorých je potrebné v ďalšej fáze prípravného obdobia popracovať.“

Ďalšie dva prípravné zápasy odohrá Tatran Prešov v závere tohto týždňa v chorvátskych Našiciach s maďarským Pick Szeged a vicemajstrom krajiny RK Nexe. Ďalší týždeň strávi výprava Tatrana na Medzinárodnom TV turnaji šampiónov v Doboji v Bosne a Hercegovine.

Jedenásťgólový záťah

Text k foto: D. Michalka ho docielil v dôverne známom prostredí.

FOTO: VIZA

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Piatok 24.01.2020
Meniny má: Timotej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.