Derby hádzanárov skončilo očakávaným rezultátom

Derby hádzanárov skončilo očakávaným rezultátom

KOŠICE STAČILI PREŠOVU LEN V ÚVODE

Súboj prvého s posledným skončil očakávaným rezultátom. Sedemnásť minút ale košickí hádzanári hrali na palubovke úradujúceho majstra vyrovnanú partiu. V ďalších minútach však  Prešovčania rolu jednoznačného favorita potvrdili. 

PREŠOV. Kým tím hosťujúceho trénera Jána Kolesára nastúpil v TATRAN handball arene s dvanástimi hráčmi, domáci kormidelník Roman Lamač do  prešovskej šestnástky nominoval piatich dorastencov.  Jeden z nich, Samuel Orlovský, v posledných sekundách hádzanárskeho derby zaokrúhlil gólový účet Tatranu na rovnú štyridsiatku.

Majster s piatimi dorastencami

Tatran Prešov, smerujúci za deviatym slovenským majstrovským titulom,  nastúpil proti 1. MHK Košice bez Antla, Radčenka, Petra, Kristopansa a Pejoviča. Namiesto skúsených hráčov šancu v derby dostala pätica prešovských talentov. Ku hráčom, ktorí v stretnutí na seba upozornili, patril Vladimír Guzy. Odchovanec košickej hádzanej, pôsobiaci v tíme osemnásobného slovenského šampióna po dlhšom čase prelomil streleckú smolu. Materskému klubu streli sedem gólov. „Je to iba náhoda, že strelecky som sa uchytil práve v súboji s Košicami. Napokon, bolo už načase a dúfam, že v zvyšných zápasoch sezóny, ktorá je už blízko vyvrcholeniu, sa mi bude dariť rovnako. Tie góly ale prišli aj preto, lebo tréner mi dal na ihrisku podstatne viac priestoru ako v predošlých stretnutiach. Keď som zväčša len zahrieval lavičku, do smiechu mi veru nebolo. Teraz, keď som si schuti zahral, je to už celkom inak.“

Konečne striasol streleckú smolu

Faktom ostáva, že aj keď Vlado Guzy v predošlých stretnutiach mal priestoru na ihrisku pomenej, ak ho však dostal, šance neraz doslova hasil. Do nich sa dostával svojou dynamikou pomerne ľahko, no o zakončení by vedeli hovoriť žrde i súperovi brankári. Proti Košiciam už ale vymietal pavučinky v kútoch brány hostí. „Pravdou je, že hoci som donedávna veľa nehral, strelecká smola sa na mňa aj tak lepila. Góly som nedal napríklad zo samostatných prienikov. Zväčša mi to uletelo do žrdí, alebo som bránu vôbec netrafil. Inokedy ma zase vychytali gólmani. Hráč v takýchto momentoch stráca istotu. To bol môj prípad. Niekedy je to ozaj o športovom šťastí. Skrátka, ťažko sa to vysvetľuje. Ono to býva aj tak, že keď hráč najviac chce, práve vtedy mu to najmenej ide...  Na zápas, v ktorom by som sa konečne striasol streleckej smoly, získal znovu istotu pri premieňaní šancí, čakal som dosť dlho. Vyšlo mi to práve s dueli s Košicami.“

Už len jedno kolo a Final Four

Prešovčania po piatich domácich zápasoch v rade, vycestujú najbližšiu sobotu vonku. V Považskej Bystrici odohrajú posledný zápas základnej časti extraligy. Potom sa príprava Tatranu upriami na záver najvyššej slovenskej súťaže hádzanárov. Final Four sa uskutoční v dňoch 1.-2. júna 2013 na pôde úradujúceho majstra Slovenska, v prešovskej TATRAN handball arene. „Najbližšie hráme v Považskej Bystrici, ktorá nás už doma obrala o bod. Teraz si niečo také už nepripúšťame. Pred nami je síce ešte posledné kolo základnej časti, my ale myslíme už nato, aby v tom premiérovom Final Four slovenskej extraligy svoju úlohu, teda obhajobu majstrovského titulu, úspešne zvládli.“ Dodáme, že účasť v záverečných bojoch už majú okrem obhajcu titulu istú aj Sporta Hlohovec, HC winLand Michalovce a MŠK Považská Bystrica.

Vladimír Guzy

Text k foto: Znovu sa predviedol aj v streleckej póze.

Tatran Prešov – 1. MHK Košice 40:25 (23:16)

PREŠOV. Prvých sedemnásť minút hrali Košičania na pôde majstra vyrovnanú partiu. Až potom  Prešov potvrdil rolu jasného favorita.

Zostavy a góly: Tatran: Krupa, Verkič – Rábek 4, Marušák 4, Hrstka 4, Mi. Urban 2, Michniewicz 1, Krok 3, Orlovský 1, L. Urban, T. Urban 7/1, Číp 3, Guzy 7, Šterbinský, Páleš. 1. MHK: Cibere, Blich – Šiška 1, Pristaš 2, Pecha 6/3, Hriňák 2, Muller 3, Hricišon 2, Schmer, Smolenický, Ľoch 4, Maguška 5/1. Pokutové hody: 1/1 – 5/5. Vylúčení: 5 - 4. Rozhodovali: Dvorská a Karlubík. Divákov: 242.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Štvrtok 23.01.2020
Meniny má: Miloš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.