Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do prvého tréningu sa zapojila desiatka hráčov

Do prvého tréningu sa zapojila desiatka hráčov

Bez šiestich reprezentantov a trojice zranených hráčov začal v pondelok podvečer (7. januára) prvý tréning hádzanárov Tatrana Prešov v roku 2019. Trénerovi Slavkovi Golužovi sa hlásilo dvanásť hráčov, z toho dvaja sa kvôli zraneniam do tréningu zapojiť nemohli.

Na tréningu chýbala šestica reprezentantov, ktorí sú vo výberoch svojich krajín. Jakub Hrstka absolvoval s českou reprezentáciou sústredenie a prípravné duely s Nemeckom (24:32) a Argentínou (hrá sa 8.1.), pripravujúcimi sa na nadchádzajúce majstrovstvá sveta. Januš Lapajne dostal pozvánku zo slovinskej reprezentácie do Rouen, kde odohral  zápasy proti domácim Francúzom (25:34 a 21:29). Obaja sa do tréningového procesu zapoja ešte v tomto týždni. Začiatkom budúceho týždňa tréner očakáva aj návrat slovenských reprezentantov. Pozvánku na zraz v Šali dostali Martin Straňovský, Dominik Krok, Lukáš UrbanTomáš Rečičár, ktorý v tréningovom kempe bol spomedzi Prešovčanov ako prvý už od 4. januára. Slovenských reprezentantov čakajú od štvrtka do nedele tri prípravné zápasy proti reprezentáciám Holandska a Rumunska.

Na prvom tréningu síce boli prítomní Oliver RábekTomáš Číp, ktorí ale tréning presedeli v hľadisku. Ich pravé ruky totiž zdobia ortézy po operáciách, ktoré v uplynulých týždňoch absolvovali. Zlou správou je, že na tréning neprišiel z rovnakého dôvodu ani pivot Leon Vučko. „Leon absolvoval vyšetrenie magnetickou rezonanciou palca pravej ruky, kde má potrhané šľachy. Zrejme ani on sa operácii nevyhne,“ avizoval nepríjemnú novinku generálny manažér Tatrana Miroslav Benický. Naopak po dlhšej dobe sa do tréningového procesu zapojil druhý pivot Ante Babič, ktorý si už vyliečil zapálené chodidlo. „Som v poriadku a idem do toho. Dlho som sa venoval liečeniu a teraz to už dúfam bude všetko dobré. Musí to byť dobré,“ povedal rozhodne pred úvodným tréningom Babič, ktorý bol bez hádzanej dva mesiace. „Bolo to ťažké obdobie. Chodil som síce do posilňovne, ale to nie je ono. Ja proste musím mať loptu a neviem sa dočkať toho, keď začne prvý zápas,“ zasmial sa v dobre nálade, ku ktorej mu pomohli aj sviatky, ktoré strávil s najbližšími doma v Chorvátsku.  „Keď ste spolu s rodinou, tak musí byť dobre. Dva týždne doma pre mňa znamenali veľa. Byť s najbližšími a kamarátmi je ten najlepší čas v roku. Samozrejme, venoval som sa aj posilňovaniu, takže z pripravených dobrôt som našťastie nepribral,“ dodal Babič s úsmevom.    

Príprava na druhú časť sezóny, ktorú odštartujú zápasy domácej súťaže (26.1. v Považskej Bystrici a 30.1. doma proti Hlohovcu), bude prebiehať najmä v domácich podmienkach. Okrem tréningov v Tatran handball aréne čaká na Golužových zverencov v rámci prípravy aj turnaj v Šali (18. a 19. januára), na ktorom čakajú hráčov zápasy proti rakúskemu West Wien, maďarskému Ferencvárosu Budapešť a domácej Šali. „V prvom týždni sa zameriame viac na fyzickú prípravu v hale. Počkáme si na návrat reprezentantov a v druhom týždni, keď budeme kompletní, aj keď bez zranených hráčov, začneme aj s hernou a taktickou prípravou na zvyšok sezóny,“ uviedol tréner Slavko Goluža, ktorého samozrejme nepotešila informácia o ďalšom zranenom hráčovi z jeho kádra. „Žiaľ, na tom nič nemôžem zmeniť. Je to škoda, ale nechcem plakať a byť negatívny. Musíme hrať  s tými, ktorí sú zdraví a budeme bojovať,“ dodal tréner.   

Menoslov hráčov na úvodnom tréningu:

Igor Čupryna, Mario Cvitkovič, Ante Babič, Michal Kasal, Roman Carapkin, Bruno Butorac, Titouan Afanou Gatine, Ľuboš Šárpataky, Miloš Sárpataky, Martin Kríž, (zranení Oliver Rábek, Tomáš Číp)

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Utorok 21.05.2019
Meniny má: Zina

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.