Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doma nezdolaní Dáni privítajú vonku neporazený Tatran

Doma nezdolaní Dáni privítajú vonku neporazený Tatran

Po stredajšom vystúpení v domácej SHE a víťazstve nad Hlohovcom (41:25) sa už hráči Tatrana sústredia na nedeľňajší zápas skupinovej fázy Ligy majstrov na palubovke dánskeho vicemajstra Bjerringbro-Silkeborg (18. novembra o 13.30 hod.). V rovnaký deň, od 16. hodiny, absolvuje v Tatran handball aréne zápas domácej Slovnaft handball extraligy proti nováčikovi  z Piešťan, ktorému patrí v tabuľke 6. miesto, aj náš druhý tím.

V ôsmom skupinovom súboji v Lige majstrov Tatran, vzhľadom na tabuľkovú situáciu v boji o dve postupové miesta do play-off, potrebuje na pôde lídra C-skupiny bodovať. Dáni však doteraz uspeli vo všetkých zápasoch, s výnimkou jedného, keď práve na palubovke Tatran handball arény podľahli slovenskému majstrovi 24:26. Prehra z 22. septembra bola nateraz poslednou, ktorú Dáni v tejto sezóne utrpeli. O bod prišli ale v dvoch posledných vystúpeniach v domácej lige, najskôr 7.11 na palubovke Koldingu (27:27) a naposledy vo štvrtok aj doma proti  Sonderjyske (30:30). Inak všetky zápasy vyhrali.

V domácom prostredí sú v rámci pohárovej Európy Dáni neporazení nielen pri ich tohtoročnej piatej účasti v Lige majstrov, ale aj pri ich minuloročnej účasti v  skupinovej fáze Pohára EHF, keď vyhrali všetky štyri domáce zápasy, vrátane toho s nemeckým Magdeburgom (27:26). Účastník osemfinále Ligy majstrov zo sezóny 2016/172012/13, ako aj štvrťfinalista Pohára EHF 2015/16 sa presadil aj v doterajších troch domácich vystúpeniach C-skupiny Ligy majstrov. Aktuálnemu dánskemu vicemajstrovi, ktorému druhý titul v 13-ročnej klubovej histórii ušiel vo vyrovnanom finále ligy so Skjernom o jeden gól, zatiaľ s 12 bodmi patrí 1. priečka tabuľky C-skupiny s dvojbodovým náskokom pred prenasledovateľmi – Sportingom LisabonTatranom Prešov, z ktorých má portugalský tím jednogólovú výhodu vo vzájomnom dvojzápase. Silkeborg so Sportingom uspel vonku 35:32, domáci zápas s týmto súperom ho čaká na záver bojov v skupine 2. decembra.

Tatran je na druhej strane v tejto sezóne neporazený na palubovkách súperov, kde sa predstavil takisto trikrát (Besiktas Istanbul 28:22, Metalurg Skopje 29:24, Sporting Lisabon 28:26). Svoje dve zaváhania totiž zaznamenal na domácej palubovke. Prehru 27:30 z domácej arény proti Sportingu čiastočne odčinil víťazstvom na portugalskej pôde (28:26). Doma zaváhali zelenobieli aj proti Čechovským medveďom (27:28), odveta na ruskej pôde ich čaká na budúci týždeň (v sobotu 24.11.). S tureckým Besiktasom vyhrali v oboch dueloch (po výhre 28:22 uspeli minulý týždeň aj doma 27:23). Súboje v skupine ukončia doma 1. decembra proti Metalurgu Skopje.

Okrem domáceho víťazstva nad Silkeborgom (26:24) sa obaja nedeľňajší súperi spolu stretli aj v minulom roku v skupinovej fáze Pohára EHF: Tatran vtedy najprv v Dánsku prehral 19:27 (10:15), doma ale triumfoval 32:28 (13:16).

Duel v JYSK Arene v Silkeborgu sa začína v nedeľu 18. novembra o 13.30 hod. Rozhodujú Nemci Robert SchulzeTobias Tönnies. Priamy prenos odvysiela tradične Sport 2.    

Hlasy pred zápasom:

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Do Dánska neodchádzame s bielou zástavou a nevzdávame sa vopred. Ideme tam odohrať dobrý zápas a zaútočiť na body. Musíme ukázať, že chceme viac ako domáci. Musíme byť agresívni a bojovní, aby sme mohli na konci mať pozitívny pocit zo zápasu. Počas dvoch dní tréningu si musia chlapci nastaviť hlavy na to, aby verili, že ideme do rovnocenného zápasu, aj keď domáci budú favoriti. Ak tomu, že môžeme byť úspešní, niekto z chlapcov neverí, ani s nami nemusí ísť na výjazd a môže ostať doma.“

Martin Straňovský, kapitán Tatrana: „Silkeborgu sa v tejto skupine mimoriadne darí. Okrem nás neprehral ani jeden zápas. Ideme tam s tým, že skúsime zabojovať a získať nejaké body. Jednoduchý zápas to nebude, ale ak chceme pomýšľať na postup, budeme tam musieť získať nejaké body.“

Dominik Krok, spojka Tatrana: „Vieme, že nás čaká dosť silný tím tak v obrane, ako aj v útoku. Nebudem menovať nikoho, ale videli sme ich silu doma, kde sa nám ich ale podarilo poraziť. Tam to bude ešte dvakrát tak náročnejšie, takže sa musíme svedomite pripraviť a vyhýbať sa zbytočným chybám. A aj keď Silkeborg je silný tím, tak keď spojíme sily, tak môžeme uspieť. Motivovať nás môže stále ten postup.“

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Pondelok 20.05.2019
Meniny má: Bernard

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.