Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

6
2

Vardar Skopje

3
3

Vojvodina

3
4

TATRAN PREŠOV

3
5

Nexe Našice

6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

6
2

Košice Crows

3
3

MŠK P.Bystrica

2
4

Nové Zámky

2
5

Sporta Hlohovec

2
6

HK Topoľčany

2

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domáci tím Prešov A víťazom Tatran minicup-u

Domáci tím Prešov A víťazom Tatran minicup-u

Hala na Nábrežnej ulici bola koncom októbra dejiskom turnaja v minihádzanej, na ktorom si zmerali svoje sily prípravky Bardejova, Trebišova a domáceho Prešova.

Hralo sa podľa pravidiel EHF. Hracia plocha bola vyznačená na šírku ihriska s päťmetrovým bránkoviskom. Hralo sa so zmenšenými bránkami a mäkkou loptou, ktorú hráči viedli len jednoúderovým driblingom. Hrali štyria hráči a brankár. „Takto je veľa kontaktov s loptou u všetkých zúčastnených. Cieľom je zapojiť do hry všetkých hráčov,“ uviedol k pravidlám tréner mladých prešovských hádzanárov Milan Škopár, ktorý na turnaj postavil štyri prešovské tímy. Celok Bardejova nastúpil s dvomi družstvami.

Celkovo sa odohralo 21 zápasov. Turnaj napokon vyhral bez straty bodu tím Prešov A. v šiestich zápasoch nenašiel premožiteľa a dosiahol skóre 79: 21. Najlepším strelcom víťazného tímu bol Artur Bačenko s 33 gólmi. Na druhom mieste skončil Bardejov A  s jednou prehrou a najlepším strelcom Onuferom, autorom 32 gólov. Na treťom mieste sa umiestnil Bardejov B s dvoma prehrami a najlepším strelcom tímu Kravcom s 21 zásahmi. Štvrté a piate miesto patrili Prešov B a C, s najlepšími strelcami Dávidom Kirňákom - 12 gólov a Jakubom Gracom s 10 gólmi. Na šiestom mieste bol Trebišov, v drese ktorého sa strelecky najlepšie darilo Mišovi Lešovi. Siedme miesto patrilo Prešovu D. V jeho drese bol najlepším „snajperom“ Peter Gaľa s 9 gólmi „Bol to festival hádzanej. Bolo vidieť radosť z hry a pohybu. Celky Bardejova a Trebišova mali výhodu v tom, že chlapci pravidelne nastupujú aj za B družstvá svojich klubov v krajskej súťaži,“ zhodnotil Škopár.

Prešovský tréner pochválil aj organizačné zabezpečenie. „Veľa práce odviedli rodičia našich žiakov, vedúca družstva p. Lupkovičová, rozhodcovia - dorastenci Tatrana Kopaňa, Kažík a Ondrejčák. Vypomohol aj ŠŠK Prešov, keď úlohy zapisovateliek sa zhostili dievčatá - žiačky, za čo im ďakujem. Kusisko práce odviedol aj Edo Schwarzbacher, ktorý koučoval jedno družstvo,“ poďakoval sa za organizačnú prípravu Milan Škopár.

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Sobota 21.09.2019
Meniny má: Matúš

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.