Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

33
2

PPD Zagreb

33
3

Nexe Našice

30
4

Meshkov Brest

24
5

TATRAN PREŠOV

24
6

Vojvodina

16

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

MŠK P.Bystrica

27
2

HKM Šaľa

27
3

TATRAN PREŠOV

24
4

HK Topoľčany

23
5

Nové Zámky

19
6

MHK Piešťany

16

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EHF Cup Preview: Bjerringbro-Silkeborg (DEN) – Tatran Prešov (SVK)

EHF Cup Preview: Bjerringbro-Silkeborg (DEN) – Tatran Prešov (SVK)

„Favoritom je súper,“ hovorí pred úvodným zápasom skupiny Pohára EHF tréner Slavko Goluža

Zápasom na pôde dánskeho tímu Bjerringbro-Silkeborg vstúpia v sobotu 10. februára 2018 o 14. hodine hádzanári slovenského majstra Tatrana Prešov do bojov v skupinovej fáze Pohára EHF. Tam sa prepracovali po neúspechu v boji o jedinú postupovú miestenku do skupinovej fázy Ligy majstrov na domácej palubovke a následnom tesnom víťazstve v dvojzápase s islandským protivníkom FH Hafnarfjördur, v ktorom o postupe rozhodol väčší počet gólov strelených na súperovej palubovke (24:21 doma, 23:26 vonku). Už pri postupe zverenci trénera Slavka Golužu vedeli, že v A-skupine ich čakajú mimoriadne „zvuční“ protivníci – okrem dánskeho Silkeborgu aj bieloruský SKA Minsk a bundesligový SCM Magdeburg z Nemecka. „Ocitli sme sa určite v najťažšej skupine. Dá sa povedať, že je ťažšia aj v porovnaní s tou, v ktorej by sme hrali v prípade postupu do skupinovej fázy Ligy majstrov. Nečaká nás teda nič jednoduché, ale ťažko je si vyberať súperov. Vzhľadom na ich kvalitu a napriek problémom, ktoré máme v našom mužstve, urobíme všetko preto, aby sme boli úspešní,“ hovorí pred začiatkom skupinových bojov tréner Slavko Goluža.

Tatran sa na prvý súboj skupinovej fázy nenaladil dobre, v stredu podľahol v extralige Topoľčanom na ich palubovke (27:28). Tím nastúpil iba s desiatimi hráčmi, keď od začiatku roka ho sužujú najmä zdravotné problémy. K dlhodobo zraneným Rábekovi s Krokom sa pridali problémy Butoraca, ktorý zacítil v zápase s Vardarom bolesť v spodnej časti chrbta a s mužstvom netrénoval. Problémy s chrbtom sužujú aj Romana Carapkina, Jakub Hrstka má problémy s nohou. Choroba sprevádzala počas týždňa aj ďalšieho českého reprezentanta Michala Kasala. „Ťažko teda hodnotiť, aké sú naše reálne ciele a možnosti. Vzhľadom k týmto problémom a hráčskym výpadkom sme od začiatku zimnej prípravy neabsolvovali tréningy v kompletnom zložení. Aj bez ohľadu na to, v akom zložení pocestujeme a odohráme zápas v Dánsku, ale podobne ako v každom zápase, chceme ísť za víťazstvom. Zároveň však od fanúšikov tiež očakávame, že budú rešpektovať silu súpera, to, v akom zložení hráme, a budú tolerantní, že výsledky nemusia byť úplne v súlade s ich želaniami,“ narážal Goluža na časté podceňovanie sily súperov.

Bjerringbro-Silkeborg sa do skupinovej fázy prebojoval cez 3. kvalifikačné kolo vďaka víťazstvu nad švédskym Malmö (36:25 doma, 23:25 vonku). V skupinovej fáze je tretíkrát v rade, po druhýkrát je to v druhej najvýznamnejšej pohárovej súťaži. V predchádzajúcej sezóne boli Dáni účastníkmi elitnej A-skupiny Ligy majstrov. Podarilo sa im postúpiť medzi 16 najlepších, kde stroskotali na maďarskom tíme Pick Szeged (víťaz Pohára EHF 2014). V sezóne 2015/2016 postúpil Silkeborg v Pohári EHF do štvrťfinále, kde ho zastavil španielsky protivník Fraikin BM Granollers, pričom Dánom účasť medzi štyrmi najlepšími ušla len vďaka nižšiemu počtu gólov na súperovej palubovke. Tím v tejto sezóne posilnil skúsený olympijský víťaz Jesper Nöddesbo, ktorý v desiatich predchádzajúcich sezónach žal úspechy v španielskom veľkoklube FC Barcelona.„Silkeborg je určite favoritom. Ak si pozrieme na ich individuality na čele s Knutsenom, Markussenom, či Skubem, ide o európske mužstvo top kvality. Čaká nás teda ťažký zápas. Ale bez ohľadu na to, že favoritom je súper, my sa pripravíme maximálne zodpovedne a chceme odohrať čo najlepšiu partiu, akú v danom momente môžeme. Chceme v prvom rade čo najlepšie reprezentovať klub a podať čo najlepší výkon. Na konci uvidíme, aký bude výsledok. Ja som bez ohľadu na to, v akom zložení nastúpime, optimistom. Dáme do toho všetko,“ uviedol Slavko Goluža.

„Dlho sme čakali na štart skupinovej fázy Pohára EHF. Súper hrá špecifickú škandinávsku hádzanú. Má výborné spojky a rýchle krídla. ale my máme svoj systém, a keď budeme hrať presne tak, ako nám hovorí tréner, teda budeme agresívni v obrane a ukážeme rýchlu hádzanú, verím, že uspejeme,“ hovorí pred stretnutím s dánskym protivníkom brankár Igor Čupryna.

„Ideme do Dánska odohrať taký zápas, aby sme mohli pomýšľať na nejaké body. Skupina je veľmi náročná. Prioritou bude nestrácať body doma, a keď ukradneme nejaké body na súperovom ihrisku, tak môžeme pomýšľať na postupové priečky. A to je aj náš hlavný cieľ, postúpiť zo skupiny,“ dodal český reprezentačný krídelník Jakub Hrstka.

FOTO: Viktor Zamborský

Text k fotu: Slavko Goluža sa v prvom skupinovom súboji Pohára EHF 2017/2018 v dánskom Silkeborgu bude spoliehať aj na skvelé zákroky brankára zeleno-bielych Igora Chuprynu.

Autor: 
Tatran Prešov
Zdroj: 
Tatran Prešov
Dnes je: Streda 16.01.2019
Meniny má: Kristína

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.