Európsky hádzanársky gigant mal v Prešove namále

Európsky hádzanársky gigant mal v Prešove namále

Lukáš Urban: „Nebolo to len o poslednej strele

Šláger tretieho kola SEHA Gazprom ligy, v ktorom hral v Tatran Prešov proti obhajcovi prvenstva v nadnárodnej lige a v predošlom ročníku aj víťazovi Ligy majstrov EHF macedónskemu Vardaru Skopje, takémuto prívlastku vskutku zodpovedal. Do posledných sekúnd dramatický súboj, skvelá divácka kulisa. V TATRAN handball arene sledovali duel slovenského a macedónskeho majstra vyše dve tisícky divákov. A veru bolo sa na čo pozerať. O osude stretnutia sa rozhodovalo do posledných sekúnd, v čase kedy diváci povstali spontánne hnali prešovských hádzanárov za úspechom, ktorý mali v súboji s jednoznačným favoritom na dosah.

Chýbala i tá povestná športová šťastena

Tatran Prešov nakoniec zápas s Vardarom Skopje prehral o jediný gól. Avšak vzhľadom na priebeh stretnutia, v ktorom domáci viedli od začiatku až o tri góly, no v polovici prvého polčasu o náskok prišli a v druhom mohutne doťahovali až ešte minútu pred koncom hrali nerozhodne 26:26, skôr by svedčala remíza. Najmenší hráč na ihrisku S. Skube z Vardaru však vypichol vysokú loptu smerujúcu na pravého krídelníka Tomáša Čípa za postrannú čiaru. Vzápätí sa k nej opäť dostal a a pečatil na konečných 26:27. Do konca ostávalo dvadsaťdva sekúnd. Tréner Tatrana Slavko Goluža vyžiadal oddychový čas. Prešovčania rozohrali poslednú akciu na L. Urbana, no jeho strelu brankár hostí pravou rukou vyrazil a ani „dorážka“ B. Butoraca sa neujala. Športová šťastena sa od tímu slovenského majstra, ktorý opäť hral bez maródov M. Kasala, D. Kroka a O. Rábeka, odklonila.

Na vyrovnanie sa nadreli ako kone

O jediný gól prehral Tatran v prvom kole SEHA Gazprom ligy v Bukurešti so Steauou, teraz doma s Vardarom. Medzitým o desať vyhral v Srbsku nad Novým Sadom. „V Bukurešti sme prehrali v podstate vyhraný zápas. Viedli sme už o päť gólov, no spackali záver a za tri minúty nakoniec o gól prehrali. V Novom Sade sme sa ale na Vardar patrične nažhavili. Predsa len, je to super súper. Mali sme ale dobrý vstup, vypracovali si náskok, no potom sa nadreli ako kone, len aby sme ho zmazali. Podarilo sa nám vyrovnať, no skúsenejší hostia nám pred koncom loptu zobrali a dali rozhodujúci gól. Aj ja tvrdím, že remíza by zápasu viac svedčala,“ mienil autor šiestich prešovských gólov Tomáš Číp. „Všetkým je nám veľmi ľúto, že nám to aspoň so ziskom bodu nevyšlo. Diváci boli skvelí, celý čas boli s nami, o to viac mrzí, že tie naše pokusy v posledných sekundách sa neujali. K veľkému prekvapeniu chýbalo ozaj veľmi málo.“

Škoda desiatich minút prvého polčasu

Najlepším strelcom zápasu bol deväťgólový Prešovčan Lukáš Urban. Jeden z najlepších na ihrisku mal na ruke vyrovnávajúci gól. Do konca ostával len pár sekúnd, no gólman Vardaru Miloslavljev strelu „Lukyho“ zneškodnil. „Konečný rezultát určite nebol len o mojej poslednej strele zápasu. Samozrejme, to, že lopta v sieti brány Vardaru neuviazla, veľmi mrzí. Hanbiť sa po prehre o gól ale nemusíme. Odohrali sme dobrý zápas, aj keď veľká škoda, že s takým hádzanárskym gigantom, akým Vardar Skopje je, sme doma najtesnejšie prehrali. Mrzieť nás môže hlavne zhruba desať minút v druhej polovici prvého polčasu, kedy zo stavu 10:7 bolo 10:13. Hostia získali náskok, po prestávke viedli už o päť gólov. Nášmu mužstvu ale slúži ku cti, že sa dokázalo do hry znovu vrátiť a minútu pred koncom vyrovnať. Nuž a ten záver som už opísal,“ konštatoval L. Urban, že teraz sa základný káder Tatrana sústredí na premiérový zápas skupinovej fázy Ligy majstrov EHF v Turecku v sobotu 15. septembra s Besiktasom Istanbul.

Tomáš Číp

Text k foto: I on tvrdil, že remíza by šlágru svedčala väčšmi.

FOTO: TANPO

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 19.08.2019
Meniny má: Lýdia

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.