Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Francúz Djerič sa v prešovskom Tatrane už zviditeľnil

Francúz Djerič sa v prešovskom Tatrane už zviditeľnil

V súbojoch neuhýba, strieľa góly, zbiera aj vylúčenia

V domácej TATRAN handball arene slovenský šampión Tatran Prešov v tomto roku dominuje. Po extraligových výhrách nad Novými Zámkami i Šaľou, zvíťazil aj v stretnutí pätnásteho kola SEHA Gazprom ligy nad Izvidačom Ljubuški z Bosny a Hercegoviny.

Ljubuški v Prešove v úvode štípali

Rola favorita zápasu podľa postavenia v tabuľke pripadla jednoznačne slovenskému majstrovi. Tatran Prešov je i po výhre nad Izvidačom Ljubuški na piatom mieste za bieloruským Meškovom Brest len horším skóre. Nuž a hosťom z BaH ostala aj po pätnástom kole pozícia posledného. Lenže, Izvidač aj v THA potvrdil, že dokáže hrať vyrovnane aj s omnoho silnejšími súpermi. Nie náhodou v tejto sezóne iba o gól podľahol Metalurgu Skopje, vyhral na Železničarom Niš, a v Záhrebe sa takmer postaral o senzáciu, hoci napokon pôde chorvátskeho majstra a účastníka Ligy majstrov prehral o jediný gól. Aj v Prešove zverenci Maria Bjeliša „štípali.“ Šestnásť minút s favoritom držali krok. Za stavu 6:6 domáci odskočili hosťom na rozdiel šiestich gólov. Tatran dom samého konca mal herne jasne naviac, no Izvidač sa len tak ľahko nepoddával a párkrát úspešne kontroval. Bližšie ako na rozdiel štyroch gólov sa však nedostal.

Atmosféra v THA ho fascinuje

Štvrtý zápas v drese Tatrana Prešov odohral pivot Ognjen Djerič. Odchovanec francúzskeho St. Raphael, niekdajší juniorský reprezentant trikolóry prišiel na Slovensko po kratšom pôsobení  katarskom Al Rayyan. „Z Kataru som vhupol do zápasového diania v Tatrane takpovediac rovnými nohami. Nebolo ľahké hneď ukázať, čo vo mne vlastne je. Prvý zápas, pre Prešov veľmi dôležitý, odohral som v chorvátskych Našiciach, kde sme ale prehrali. Potom prišli dva zápasy v slovenskej extralige a naostatok súboj s Izvidačom. Myslím, že v tých troch ostatných stretnutiach som už bol na ihrisku viac viditeľný. Viac som už chápal trénerove zámery, zvykal si na nových spoluhráčov, na nový herný systém. Doma sme všetko vyhrali, takže dúfam, že takto to pôjde aj naďalej,“ rozhovoril sa po stredajšom zápase s Izvidačom Ljubuški v rodnom jazyku svojich rodičov, ktorí žijú vo Francúzsku ale korene majú v bývalej Juhoslávii. A dodal aj niečo na adresu prešovského publika. „Pravda, hľadisko THA nebolo zaplnené, no atmosféra ma tu fascinuje. Milujem publikum, ktoré žije so svojim mužstvom. Keď som dal svoj prvý gól v drese Tatrana proti Novým Zámkom, ľudia mi dlho tlieskali. Zistil som, že tunajší fanúšikovia vedia oceniť každú vydarenú akciu, počnúc zákrokmi brankárov. Nuž a v takomto prostredí, v takej výbornej partii hráčov sa cítim ozaj výborne a za šancu hrať v tomto majstrovskom klube som vďačný. Samozrejme, svojimi, verím, že postupne sa zlepšujúcimi výkonmi, aj ja prispejem k jeho ďalším úspechom.“

Pivot s temperamentnou náturou

Ognjen Djerič nie je žiadny drobček. Meria dva metre, váži stotrinásť kíl. A na ihrisku nie je ani žiadna „ovečka“. V súbojoch vie potvrdiť, avšak aj ísť za hranicu dovoleného. Napríklad v Našiciach z troch dvojminútových trestov dva šli na jeho vrub. Naostatok doma s Ljubuškami mal Prešov jediného vylúčeného, Djeriča... „Narodil som sa síce vo Francúzsku, avšak možno troch viac temperamentnejšiu náturu som azda zdedil po mojich rodičoch z Balkánu. Som určite typom, ktorý sa vie popasovať s rôznymi situáciami v živote, ale aj na ihrisku. Chcem sa stále posúvať dopredu, stáť nečinne na jednom mieste, to nie je preč mňa. Iste, v zápase súbojov na ihrisku sa dostanem neraz aj za čiaru. Nikdy ale nie zákerne a už vôbec nie s úmyslom nejakým spôsobom ublížiť protihráčovi. Ak ale nie fér sa ide po mne, čo mojich spoluhráčoch, nemám problém pritvrdiť. Nakoniec, hádzaná je tvrdý, kontaktný šport, ktorý ľudia majú radi. Čo sa týka moje adaptácie v tíme, myslím, že som sa o čosi posunul. Herný systém Tatrana môjmu naturelu celkom vyhovuje. Pravda, v každom zápase sme mali lepšie i slabšie fázy. To je ale normálne. Podľa mňa sa ale toto mužstvo formuje vcelku sľubne a myslím, že jeho ešte lepšie časy určite prídu.“

SHE i MOL liga v rovnakom čase

V sobotu čaká Tatran Prešov ďalší súťažný zápas. V rámci tretieho kola nadstavbovej časti skupina A o 1.- 6. miesto, privíta obhajca majstrovského titulu v THA od 18. hodiny MHK Piešťany. V tom istom čase, v sobotu šestnásteho o osemnástej hodine začne v ŠH Hotelovej akadémie na Baštovej v Prešove, zápas šestnásteho kola spoločnej slovensko - českej súťaže hádzanárok ŠŠK Prešov – Slavia Praha.

Ognjen Djerič

Text k foto: Konto Izvidaču naostatok zaťažil tromi gólmi.

FOTO: fcbTANPO

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 20.05.2019
Meniny má: Bernard

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.