Gatine: Paríž je Paríž, ale dojmy z Prešova sú dobré

Gatine: Paríž je Paríž, ale dojmy z Prešova sú dobré
Je historicky prvý Francúz v Tatrane. Na prvom tréningu v rámci letného prípravného obdobia na sezónu 2018/2019 nemal tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža kompletný káder. Kvarteto hráčov sa mu malo hlásiť v utorok pred spoločným obedom s predstaviteľmi vedenia klubu.V Tatran handball arene (THA) panovala v pondelok podvečer pokojná atmosféra.Úvodné príhovory trénera Golužu a generálneho manažéra M. Benického krátko nato vystriedal na rozbeh futbal, po ňom strečingové cviky.

Na súpiske tridsaťšesť hráčov

„Prvý prípravný týždeň bude v podstate prípravou na ďalšie dni a týždne, v ktorých budem už dávkovať tvrdšie i špeciálne tréningové porcie. Samozrejme, na rad príde práca s loptami, prípravné zápasy, turnaje,“ zhrnul kormidelník slovenského hádzanárskeho šampióna. Na súpiske Tatrana pre budúcu sezónu figuruje celkom 36 hráčov.Z tohto počtu 21 by malo tvoriť základnú kostru kádra.Sú to brankári Igor Čupryna, Mario Cvitkovič, Maroš Kolpak a hráči do poľa Oliver Rábek, Miloš Šárpataky, Titouan Afanou Gatine, Jakub Hrstka, Dominik Krok, Tomáš Rečičár, Ľuboš Šárpataky, Martin Kríž, Lukáš Urban, Martin Stráňovský, Alexander Radčenko, Tomáš Číp, Januš Lapajne, Leon Vučko, Bruno Butorac, Michal Kasal, Roman Carapkin, Ante Babič. Ďalší pätnásti hádzanári, vekom ešte starší dorastenci klubu, dotvoria širší káder.

Zatiaľ anglicky, pustí sa vraj aj do slovenčiny

Noví hráči Prešova, slovenský reprezentant M. Stráňovský i Francúz Titouan Afanou Gatine už v pondelok zarezávali. Bruno Butorac a Januš Lapajne sa ešte letecky prepravovali zo Španielska. Nie z dovoleniek, ale z Meditariánskych športových hier v meste Tarragon. Butorac bol v tíme víťaznej chorvátskej reprezentácie, Lapajne so slovinskou skončil na piatom mieste. Čakalo sa i na Carapkina z Ruska. V prostredí THA prvý raz pracoval T. A . Gatine, ktorý do Tatrana prestúpil zo štruktúr francúzskeho klubu Paríž St. Germaine. Dvadsaťtriročný ľavák (195/98), rodák z Lyonu však hrával v krajine galského kohúta aj za St. Raphael. To, že sa upísal klubu štrnásťnásobného slovenského majstra, má tak trochu na svedomí aj J. Lapajne, s ktorým pôsobil nejaký čas v PSG. Gatine sa v Prešove už ubytoval a v spoločnosti generálneho manažéra Tatrana M. Benického sa už stihol sčasti zoznámiť so šarišskou metropolou. „Zatiaľ sme prešli najbližšie okolie môjho prešovského bydliska a potom zašli aj do centrálnej časti mesta. Paríž je Paríž, ale moje prvé dojmy z Prešova sú veľmi dobré. Predtým som na Slovensku nikdy nebol. Prišiel som iste do peknej krajiny, kde žijú podľa prvých zistení milí a sympatickí ľudia. Dúfam, že si tu na život skoro zvyknem,“ mienil po skončení prvého tréningu. So spoluhráčmi komunikuje Francúz anglickým jazykom, no zastrájal sa, že sa dá čoskoro aj do vstrebávania slovenčiny.

Chlapci v tíme sú „sympaťáci“

Gatine je prvým Francúzom, ktorý sa upísal Tatranu Prešov. Ako vravel, mesto si trochu už prezrel. Všimli sme si ale, ako sa rozhliadal po príchode aj v priestoroch THA. „Nejaké informácie o prostredí haly, o klube, o slovenskej hádzanej som mal od Januša Lapajneho, niečo som sa dozvedel z internetu. Aj preto moje rozhodovanie prijať či neprijať ponuku z Prešova bolo jednoduchšie. Tatran je európsky rešpektovaným klubom a rád by som k jeho kvalite svojím dielom v budúcnosti prispel aj ja. Chlapci v tíme sú 'sympaťáci', dozaista aj dobrí hádzanári. Veľmi dobrý dojem mám aj zo samotnej haly, takže sa nádejam, že do tohto prostredia dobre zapadnem a pre Tatran budem užitočným hráčom.“

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 24.04.2019
Meniny má: Juraj

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.