Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

21
2

Motor Zaporozhye

18
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

6
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

19
2

Košice Crows

17
3

MŠK P.Bystrica

15
4

Sporta Hlohovec

11
5

HKM Šaľa

10
6

Nové Zámky

7

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hádzanár Čupryna sa stal Slovákom oficiálne až v piatok

Hádzanár Čupryna sa stal Slovákom oficiálne až v piatok
Ukrajinský rodák prevzal dekrét na pôde Okresného úradu v Prešove. Slovensko mu za štyri roky, čo v ňom s rodinou pobýva, prirástlo k srdcu nakoľko, že zatúžil stať sa jeho občanom. Hoci v médiách prebehla už pred pár dňami informácia, že Igor Čupryna, brankár slovenského hádzanárskeho šampióna Tatrana Prešov získal občianstvo našej krajiny, oficiálne sa stal Slovákom až v piatok.

Teraz ho čaká vybavovanie osobných dokladov

Proces vybavovania slovenského občianstva začal Igor Čupryna, ktorý žije s manželkou, a dvoma dcérami v Prešove, ako sám prezradil, niekedy v septembri minulého roku. V piatok na pôde Okresného úradu v Prešove z rúk prednostu úradu Emila Chlapečka a vedúceho všeobecnej vnútornej správy OÚ Jána Kmeca prevzal Igor Čupryna už oficiálne dekrét a udelení štátneho občianstva Slovenskej republiky.

„Pre médiá som to už povedal viackrát a zopakujem to veľmi rád znova, Slovensko sme si s rodinou za štyri roky zamilovali. Prešov sa stal mojím druhým domovom. Mňa osobne uchvátil svojou nádhernou prírodou hlavne východ republiky. A predovšetkým Vysoké Tatry, tie sú pre mňa, chlapca, ktorý vyrastal pri mori v ukrajinskej Odese, ozajstným divom sveta," povedal Čupryna.

Momentálne má za sebou oficiálne spečatenie slovenského občianstva.

„V tomto roku si tu pripadám ako v rozprávke. Najprv ma vyhlásili za najúspešnejšieho športovca mesta Prešov za minulý rok a krátko nato aj Prešovského samosprávneho kraja. Nuž a naostatok úspešne zavŕšený proces vybavovania slovenského občianstva. Za všetky tie ocenenia i poctu byť Slovákom som nesmierne vďačný. Nič na tom nezmení ani fakt, že najbližšie ma čaká ďalší proces, tentoraz dotiahnutie vybavovania potrebných slovenských osobných dokladov. To sú záležitosti, ktoré iste úspešne zvládnem, rovnako ako verím, že čoskoro s Tatranom Prešom úspešne zvládneme záverečnú cestu za obhajobou slovenského majstrovského titulu,“ dodal Čupryna.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 14.12.2019
Meniny má: Branislava, Bronislava

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.