Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

6
2

Vardar Skopje

3
3

Vojvodina

3
4

TATRAN PREŠOV

3
5

Nexe Našice

6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

6
2

Košice Crows

3
3

MŠK P.Bystrica

2
4

Nové Zámky

2
5

Sporta Hlohovec

2
6

HK Topoľčany

2

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hádzanári dominovali oceneniam pre NAJ športovcov kraja

Hádzanári dominovali oceneniam pre NAJ športovcov kraja

Brankár Igor Čupryna je najlepším športovcom Prešovského samosprávneho kraja za rok 2018. Po najvyššom športovom ocenení v meste Prešov získal prestížnu cenu aj na vyhlasovaní najlepších športovcov kraja, ktoré sa uskutočnilo 13. marca v historickej sále Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Na slávnostnom vyhlásení najlepších športovcov kraja bodoval aj Bruno Butorackolektívy dospelých i mládeže.

Zástupca hádzanárskeho Tatrana Prešov sa na piedestál najúspešnejších športovcov kraja vracia po piatich rokoch. Po Alexandrovi Radčenkovi (2009, 2010), Radoslavovi Antlovi (2011) a Dainisovi Kristopansovi (2012, 2013) sa však premiérovo v ankete presadil brankár. Igor Čupryna stál v stredu v bráne v rozlúčkovom súboji Tatrana v nadnárodnej SEHA Gazprom lige, a tak si ocenenie nemohol prevziať osobne. Na diaľku sa prítomných prihovoril a poďakoval prostredníctvom videoprojekcie  a videovizitky. „Som veľmi rád, že aj táto cena pripadla práve mne. Predtým som dostal cenu mesta Prešov, teraz som získal ešte o čosi väčšie ocenenie. Som veľmi rád, že ma vybrali. Ale zásluha nie je moja, ale celého tímu. Veľa to pre mňa znamená a zároveň motivuje, že musím na sebe ešte viac pracovať a aj s tímom sa stále posúvať ďalej,“ uviedol víťaz ankety pre klubový web. Na vyhlásení predstavila Čuprynu aj jeho pútavá videovizitka. „Do bránky som sa dostal prvýkrát, keď som mal 10 rokov. Mali sme na tréningu brankárov, ale jeden z nich mal teplotu a nemohol prísť. Tréner preto skúsil dať mňa,“ prezradil v nej okrem iného rodák z ukrajinskej Odesy a s úsmevom dodal: „Ľudia srandujú, že ten kto ide do brány je lenivý chlapec. Ale ja si myslím, že to nie je pravda. Brankári sú iná „kasta“ ľudí v hádzanej. My vždy myslíme dva kroky dopredu.“  

V Záhrebe bol počas oceňovania aj chorvátsky legionár v službách Tatrana Bruno Butorac, ktorý sa umiestnil medzi desiatkou najlepších športovcov kraja za minulý rok bez určenia poradia. „Rok 2018 bol pre mňa a myslím si, že aj pre mužstvo dobrý, hoci mohol byť aj lepší. Mali sme historickú sezónu v Lige majstrov, no jeden gólik chýbal k naplneniu sna o postupe. Podobne tesne nám teraz ušlo aj Final 4 SEHA ligy. Ale pre mňa to bol najlepší rok. Máme dobré mužstvo a ako zvykne vravieť tréner, v mužstve je v každom zápase jeden hráč, ktorý sa ukáže a bude top. Tak pre mňa bolo v minulom roku veľa zápasov top. Ale za to môžem vďačiť iba mužstvu a fanúšikom,“ povedal pre web Tatrana druhý z ocenených Prešovčanov, ktorý bol v minulej sezóne s 95 gólmi druhým najlepším strelcom SEHA ligy (túto pozíciu napokon obhájil aj v tejto sezóne) a gólovo s 51 presnými zásahmi ťahal tím aj vo vystúpeniach v Lige majstrov.  

Hádzanári Tatrana ale neboli ocenení iba ako jednotlivci. Úspechy klubu sa odzrkadlili aj v oceneniach pre najlepší kolektív dospelých a tiež pre najlepší klub mládeže Prešovského samosprávneho kraja za rok 2018. „Ocenenia nás samozrejme veľmi tešia. Každý rok sa snažíme dosahovať tie najvyššie méty, ktoré sú podmienené tvrdou a cieľavedomou prácou všetkých ľudí zainteresovaných v klube, či už ide o mládežníckych trénerov, vedúcich mužstiev a zamestnancov klubu. Samozrejme, že tie méty nie je ľahké dosahovať. Práca našich mládežníckych trénerov je ale na vysokej úrovni. Pri A-mužstve dospelých máme angažovaného jedného z najlepších trénerov samozrejme aj s tými najvyššími ambíciami, ktoré sú dokladované aj výsledkami vo všetkých súťažiach,“ hodnotil manažér klubu Milan Lozák.

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Sobota 21.09.2019
Meniny má: Matúš

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.