Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

23
2

Motor Zaporozhye

21
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

12
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

23
2

MŠK P.Bystrica

21
3

Košice Crows

19
4

Sporta Hlohovec

13
5

HKM Šaľa

12
6

Nové Zámky

11

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hádzanári hrajú o Česko – Slovenský pohár

Hádzanári hrajú o Česko – Slovenský pohár

Na Považí sa očakáva víkendová invázia Šarišanov

Odo dneška do nedele budú v Považskej Bystrici súperiť o premiérový Česko – Slovenský pohár najlepšie dorastenecké tímy oboch krajín. Trojdňového turnaja sa zúčastnia národní majstri a vicemajstri v kategóriách starších a mladších dorastencov.  

PREŠOV. Na Považí sa očakáva invázia východniarov. Čo do počtu účastníkov zápolení o Česko – Slovenský pohár, i avizovaného diváckeho záujmu, hlavne z metropoly Šariša. Starší i mladší dorastenci Tatranu Prešov, majstri Slovenska, obhájili tituly v tejto sezóne  bez jedinej bodovej straty. V kategórii mladších dorastencov sa v Považskej Bystrici predstaví aj družstvo 1. MHK Košice. Nuž a v sobotu je medzi zápasy dorastencov vsunutý aj duel posledného kola základnej časti slovenskej extraligy seniorov Považská Bystrica – Prešov.

Museli zmeniť herný systém

Tímy prešovského Tatrana prešli slovenskými dorasteneckými súťažami v tomto ročníku obdivuhodným spôsobom. Konfrontáciu s českými celkami Prešovčania vítajú. „Česi majú omnoho početnejšiu registrovanú mládežnícku základňu ako my na Slovensku,“ tvrdil nám tréner starších dorastencov Tatrana Prešov Stanislav Kolpak. „Hrať o takúto trofej je pre nás výzvou. Žiaľ, na základe reglementu ,z kádra nám pre tieto boje vypadnú zo základnej zostavy hráči ročníka narodenia 1993 Košč, Lieskovský, Šterbinský, ktorý má už skúsenosti aj zo seniorskej hádzanej. Veľmi nás tiež mrzia zranenia ďalších opôr. Predovšetkým preto sme museli prebudovať náš herný systém. Čo sa týka českých súperov, máme o nich konkrétne informácie. Aj ich niektorí hráči už okúsili seniorskú súťaž. Slovenský titul sme obhájili v značnom predstihu. Na prípravu nám ostali zhruba tri týždne. Klubové ambície sú tie najvyššie. Čakajú nás ale silní súperi. Doma sme suverénmi. Zápasy o Česko – Slovenský pohár ukážu, akou silou ale aktuálne disponujeme. Ako som už naznačil, škoda tých našich hráčskych ambícií. Ani tie ale našej snahe vložiť do týchto bojov maximum, nič neuberú.“

Starší dorastenci Prešova začínajú turnaj dnešným stretnutím s Karvinou o 20. hodine. Zajtra o 15.h. nastúpia proti Topoľčanom a v nedeľu o 15.h proti Kopřivnici.                  

Prídu aj synovia slávnych otcov

„Aj naše družstvo sa v ostatných kolách domácej súťaže, kedy sme titul mali už istý, pripravovalo na súboje o Česko – Slovenský pohár,“ netajil tréner mladších dorastencov Tatrana Prešov Marek Gernát. „Zo súperov máme turnajové skúsenosti s tímom Zubří. Ich hra je postavená na dobrej obrane, fyzickej zdatnosti a rýchlom prechode do útoku. Plzeň je pre mňa osobne veľkou neznámou. O tomto celku ale idú veľmi dobré chýry. Hrajú v ňom aj synovia slávnych hádzanárskych otcov z mesta piva, českých reprezentantov. Okrem toho ťažko mi je porovnávať našu dorasteneckú ligu s českou. Kým u nás súťaž dohralo jedenásť klubov, za riekou Moravou ich majú mnohonásobne viac. Aj v našej vekovej kategórii to bude aj z tohto aspektu dozaista veľmi zaujímavá konfrontácia.“

Mladší dorastenci Tatrana Prešov hrajú dne o 16.h so Zubří, zajtra o 11.h s Košicami, v nedeľu o 11.h s Plzňou.

Tatran ostal bez brankárov

Zajtra sú na programe zápasy posledného kola slovenskej extraligy. Hádzanou nabitý víkend na Považí zvýrazní súboj v minulosti tímov súperiacich o tituly majstra Slovenska. MŠK Považská Bystrica hostí Tatran Prešov. Obaja majú účasť v premiérovom Final Four extraligy, ktoré sa bude hrať 1.a 2. júna 2013 na pôde ostatného slovenského majstra, teda v prešovskej TATRAN handball arene zabezpečenú. Vedno s Hlohovcom a Michalovcami. Starosti pred posledným extraligovým kolom Prešovčanom spôsobili obnovené zranenia brankárov. Svetislav Verkič laboruje so svalovým zranením, Jakubovi Krupovi vypovedal poslušnosť opäť členok.  Do brány Tatranu sa tak postavia dorastenci Vernarský s Koščom.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Utorok 21.01.2020
Meniny má: Vincent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.