Hádzanári navštívili deti na Základnej škole Mukačevská

Hádzanári navštívili deti na Základnej škole Mukačevská

Medzeru medzi dvoma zápasmi extraligovej nadstavby využili hádzanári Tatrana Prešov na návštevu súkromnej Základnej školy DSA na Mukačevskej ulici. So žiakmi miestnej školy, na ktorej funguje hádzanársky krúžok, si spoločne zatrénovali a deťom odovzdali darčeky od SEHA Gazprom ligy.

Hádzanári tak nadviazali na iniciatívu klubu z minulej sezóny. Cieľom je motivovať deti k športovej aktivite prostredníctvom ich vzorov – profesionálnych športovcov. Tí deťom pod vedením trénera Slavka Golužu predviedli ako vyzerá ich tréning, ale aktivitu prenechali najmä na nich. Starostlivo sa pritom snažili deťom čo-to z hádzanárskych trikov prezradiť. Nechýbalo ani rozdávanie autogramov a na záver hádzanári venovali  deťom aj tričká a hádzanárske suveníry venované SEHA Gazprom ligou. „Myslím si, že to je veľmi dobrá akcia pre deti, ktoré nás poznajú a sledujú. Každé z nich má v športovcoch nejaké vzory. Je dobré, že deti majú radosť, keď sa tam objavíme, či pri fotení, alebo nejakej autogramiáde. Videli sme ako sa tešili, keď dostali suveníry. Určite je to pozitívna akcia a myslím si, že nie je problém ju organizovať aj častejšie a viac sa zapájať a pracovať s deťmi,“  zhodnotil Oliver Rábek. Mimoriadne pozitívne hodnotil akciu aj Tomáš Rečičár. „Je super, že môžeme hádzanú priblížiť žiakom či už na tejto, alebo iných školách. Ja ako Prešovčan viem, ako sa cítia tie deti, keď vidia nejakých hádzanárov z A mužstva. A práve to je veľmi pekné, že sa k nim aj takouto formou môžeme priblížiť a ukázať im čo vieme, ako trénujeme. Možno ich práve to chytí a raz aj oni budú hádzanármi. Na školách je určite veľa talentov, takže si myslím, že je super, prísť medzi nich, aby nás trochu spoznali . Zatrénujeme si, porozprávame sa, spoločne sa odfotíme a dostanú od všetkých hráčov tímu autogram. Naozaj som veľmi šťastný, že sa snažíme podporiť tento šport najlepšie ako len vieme,“ povedal Rečičár.

Do akcie sa zapojili aj legionári pôsobiaci v drese slovenského majstra. „Som veľmi rád, že sme dnes navštívili v škole mladých Prešovčanov. Pre nás je to veľmi dôležité, pretože by sme k hádzanej chceli pritiahnuť čo najviac mladých ľudí. Aby sa venovali športovaniu a pre toto mesto vybojovali v budúcnosti čo najviac úspechov,“ hodnotil ruský legionár Roman Carapkin, na ktorého nadviazal aj jeden z dvoch Francúzov pôsobiacich v Prešove Titouan Afanou Gatine.  „Sme veľmi radi a hrdí, že sme sa mohli o naše nadšenie pre hádzanú podeliť s mladšou generáciou. Bol pre nás špeciálny moment a radosť prísť do školy a stretnúť našich mladých fanúšikov. Pre mňa ako cudzinca je fantastický pocit stretnúť miestne deti a spoznať túto atmosféru. Teším sa už na ďalšie podobné akcie,“ dodal Afanou-Gatine.

Krúžky na Základnej škole DSA Mukačevská vznikli z aktivity hlavného trénera Regionálneho centra hádzanej (RCH) Prešov Milana Foľtu v rámci projektu, ktorého garantom je Slovenský zväz hádzanej za účelom rozvoja hádzanej na Slovensku. Projekt RCH je podporovaný aj prostredníctvom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Akcia bude mať pokračovanie už budúci týždeň, keď hráči navštívia Základnú školu Važecká.

FOTO: Viktor Zamborský

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Sobota 20.07.2019
Meniny má: Iľja, Eliáš

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.