Hádzanári pred posledným nadstavbovým zvonením

Hádzanári pred posledným nadstavbovým zvonením

Tatran Prešov v pozícii suverénneho lídra súťaže

Nadstavbová časť extraligy hádzanárov finišuje. Dnes sa hrá jej posledné desiate kolo. Doterajších deväť zápasov suverénnym spôsobom doma i vonku vyhral obhajca majstrovského titulu. Tatran Prešov ukončí extraligovú nadstavbu dnešným stretnutím v TATRAN handball arene (od 18. h) s HK Agro Topoľčany.

PREŠOV. Úradujúci slovenský hádzanársky šampión potvrdil svoju suverenitu v najvyššej domácej súťaži i na „horúcej“ pôde v Považskej Bystrici v predošlom kole. Na ihrisku, kde za „prazvláštnych“ rozhodnutí arbitrov a už v tradične vybičovanej, neprajnej atmosfére a invektívam z hľadiska voči prešovskému Tatranu, Prešov „utrpel“ jedinú prehru v základnej časti extraligy.

Na Považí už nie divoké, avšak ani idylické

Po nej prišlo mužstvo Tatrana nielen o prvé body, ale aj o značný finančný bonus, ktorý by v prípade prechodu súťažou bez prehry, boli hráči dostali. Tento zápas je už ale minulosťou. V ďalších vzájomných zápasoch týchto súperov, už v nadstavbovej časti, Prešovčania sa nedali nikým a ničím zaskočiť. Po domácej výhre nad Považanmi o pätnásť gólov, o jedenásť vyhrali v predposlednom kole nadstavby na ich ihrisku. „Také divoké ako to bolo v tom nešťastnom zápase základnej časti to už nebolo. Avšak ani nijako idylické,“ uviedol na túto tému krídelník Tatrana Jakub Hrstka. „Považská Bystrica je nepríjemným súperom. Hlavne v domácom prostredí s podporou svojich fanúšikov hryzie každého zo súperov. Zvlášť ale chce vytiahnuť na Tatran Prešov. Na ostatný zápas prišlo znovu veľa ľudí. Spočiatku to bolo trochu vyrovnané. Ťahali sme sa o gól, o dva. Zhruba po štvrťhodine sme domácim gólovo odskočili a polčas vyhrali s náskokom piatich gólov. „Zaspať na polčasovom vavríne si ale hosťujúci tím dovoliť nemohol. „Samozrejme, v kabíne sme si cez prestávku prízvukovali, že v ničom po prestávke nesmieme poľaviť. Aj preto, lebo všetci sme vedeli ako to zvyčajne na Považí chodí. Koncentrovali sme sa teda na dôraznú obranu, za ktorou vynikajúco chytal Igor Čupryna. I jeho zásluhou sme sa dostávali do rýchlych protiútokov, po ktorých sme skóre v náš prospech zvyšovali. V podstate až do samého konca sme to mali pod kontrolou.“

Na záver doma s Topoľčanmi

Ďalší extraligový duel nadstavbovej časti zakončil Tatran Prešov výrazným gólovým rozdielom. Aj keď sa do mužstva postupne vrátili dlhodobo predtým chýbajúci hráči, strelecky to zatiaľ ťahajú stále rovnaké mená. Rábek, Číp, D. Krok, L. Urban, Vučko i Hrstka. „Tým, že sme mali donedávna množstvo zranených hráčov, partia sa viac zomkla,“ tvrdil J. Hrstka. „Zápasy sme odtiahli v podstate so základom. Postupne sa už uzdravení chlapci do zostavy vracali. Lenže po dlhších absenciách potrebujú znovu nabrať zápasovú prax. Tréner ich na ihrisko posiela, ak už máme vypracovaný nejaký náskok. Nuž a čo sa týka tej streleckej produkcie, vychádza to vlastne na rovnaký okruh hráčov. Čo je aj logické, pretože keď nás bolo málo, trénovali a hrávali sme v podstate v rovnakom zložení. Takže tie góly vyplývali i našej  zohranosti. Do toho po dobrých výsledkoch prišla do tímu i väčšia pohoda. Aj vďaka tomu nám karta v extraligovej nadstavbe išla. Sme už teraz jej suverénnym víťazmi. A verím, že pôjde i naďalej, od 22. apríla v semifinálových zápasoch play off. Musím ale zdôrazniť, že žiadneho súpera naďalej nesmieme v ničom podceniť. Platí to i o poslednom stretnutí nadstavbovej časti s Topoľčanmi na domácom ihrisku.“

Stretnutie 10.kola nadstavbovej časti extraligy Tatran Prešov – HK Agro Topoľčany začne v THA 12. apríla o 18. hodine.

Fakty - Extraligová nadstavba, 9. kolo

MŠK Považská Bystrica – Tatran Prešov 18:29 (9:14)

Zostava a góly Prešova: Čupryna, Bražnyk – Rábek 7, M. Šárpatyky, Hrstka 5, D. Krok 6, Ľ. Šárpataky, L. Urban 1, Pekár, Číp 8, Peskov, Vučko 2, Jankovič, Páleš, Carapkin.

JÁN LEŠKO

Jakub Hrstka

Text k foto: Prešovský i český reprezentačným krídelník patrí k ťahúňom úradujúceho majstra.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
Prešovské noviny
Dnes je: Pondelok 25.06.2018
Meniny má: Tadeáš

 

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.