Hádzanári Prešova v semifinále Novým Zámkom veľa nedovolili

Hádzanári Prešova v semifinále Novým Zámkom veľa nedovolili

Tatran sedemnásty raz postúpil do finále ligy. Hádzanári Tatrana Prešov v semifinálovej sérii svojho súpera MHC Štart Nové Zámky zdolali v najkratšom možnom termíne a po troch výhrach sú vo finále. V novodobej histórii Slovenska už po sedemnásty raz.

Záver o rekordných dvadsaťpäť gólov

Obhajca titulu vyhral semifinálovú sériu suverénnym spôsobom. V prvom zápase doma vyhrali nad Novými Zámkami o 16 gólov, v druhom na pôde súpera zvíťazili o 17 a naostatok v treťom vyhrali v THA dokonca rozdielom 25 gólov 44:19. Hráči Tatrana si dovolili predviesť divákom aj technické parádičky či efektné gólové zakončenia. Skrátka, favorit sa hrou aj trochu bavil. Na svojho finálového súpera si ale Prešovčania musia ešte počkať, pretože Považská Bystrica vedie v semifinále na zápasy 2:1 a séria sa najbližšie sťahuje do Šale.

Rábek by radšej Šaľu ako nežičlivé Považie

V treťom stretnutí semifinále zjavne v pohode hral a strelecky vynikal autor ôsmich prešovských gólov Oliver Rábek. „V príprave na každý zápas si prízvukujeme, že žiadneho súpera nesmieme v ničom podceniť. Nepoviem nič nové, len podčiarknem, že pre nás je každý zápas taký ťažký, ako si ho sami spravíme. Ak budeme robiť veľa chýb, budeme sa so súperom ťahať o každý gól a tým pádom znervóznieme a sami si narobíme zbytočné problémy. Tomu sme sa ale vyvarovali. Do tretice sme na Novozámočanov vyrukovali dobrou obranou, veď do prestávky sme inkasovali iba osemkrát. Ale i strelecká produktivita tímu bola na úrovni. Sériu sme ukončili po troch výhrach a teraz si počkáme na finálového súpera. Mne osobne je jedno, či to bude Šaľa alebo Považská Bystrica. Na Považí je publikum nehorázne nežičlivé. Aj naostatok, keď sme v nadstavbovej časti tam vyhrali o pätnásť gólov, sme si užili svoje. V Šali je publikum omnoho kultivovanejšie, takže radšej by som predsa len do finále bral tohto súpera.“

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 20.07.2019
Meniny má: Iľja, Eliáš

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.