Hádzanári Tatrana Prešov v príprave idú na víťaznej vlne

Hádzanári Tatrana Prešov v príprave idú na víťaznej vlne

Po Karvinej doma, zdolali v Česku presvedčivo Zubří

Prvé dva prípravné zápasy odohral trinásťnásobný a úradujúci majster Slovenska v domovskej TATRAN handball arene s HCB Karviná. Ďalšie dva, rovnako počas jedného dňa, vycestoval tentoraz do Česka.

KOSTELEC NA HANÉ. Súperom hádzanárov Tatrana Prešov bol český prvoligista HC Robe Zubří. Obidva zápasy sa ale hrali v hale športového komplexu v Kostelci na Hané, ktorými Zubří ukončilo tamojšie týždenné sústredenie.

Už s Rábekom a Babičom

Tréner prešovského tímu Slavko Goluža sa v Česku musel zaobísť bez skúseného kapitána Radovana Pekára i ľavorukého Ľuboša Šárpatakyho, chýbajúcich zo zdravotných dôvodov. Na druhej strane prvé zápasy v príprave už odohral po zranení na kondičnom sústredení v Chorvátsku už uzdravený Oliver Rábek. Nuž a v drese Tatrana sa prvý raz predstavil aj štvrtý z novicov v prešovských farbách, po Chorvátoch Mariovi Cvitkovičovi, Brunovi Butoracovi a Čechovi Michalovi Kasalovi, chorvátsky reprezentant Ante Babič. Prešovčania obidva zápasy so Zubří, rovnako ako predtým s Karvinou, presvedčivo vyhrali. V oboch si zase zahrali všetci nominovaní hráči. Na ďalšie prípravné zápasy nastúpi Tatran Prešov 11. a 12. augusta na medzinárodnom turnaji v Šali.

Majiteľ výkonmi príjemne prekvapený

Kým domáce prípravné zápasy z dôvodu zahraničnej cesty majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar nevidel, v Kostelci na Hané súboje prešovských hádzanárov so Zubří už pozorne sledoval a na ich margo nám povedal. „Roky chodím na prípravné i súťažné zápasy nášho mužstva. Avšak prvé dva tohtoročné som nevidel, no nasledujúce som si už ujsť nenechal. Tatran má nového trénera, generálneho manažéra i kvarteto nových hráčov. Pochopiteľne, bol som zvedavý ako sa tím formuje. Dúfam len, že to neurieknem, ale musím povedať, že výkonmi mužstva som príjemne prekvapený. Jeho hra vyzerala naozaj dobre. Referencie zo zápasov s Karvinou sa potvrdili aj teraz v stretnutiach s HC Zubří. Z jednotlivcov ma zaujali predovšetkým výkony Bruna Butoraca na pravej spojke i na pravom krídle a pivota Ante Babiča. Avšak aj Kasal na ľavej spojke, či Cvitkovič v bráne budú z nivicov pre Tatran zrejme prínosom.“

Teraz, na každého rovnaký meter

M. Chmeliar po zápasoch v Česku vyzdvihol fakt, ako pracuje s mužstvom tréner Slavko Goluža. „Každý z nominovaných hráčov dostal možnosť hrať. Obrovský rozdiel v porovnaní s predošlým trénerom Tatrana, ktorý točil v zápasoch, prípravných či súťažných, najužší okruh hráčov. Tentoraz sú do hry zapájaní všetci nominovaní, všetci hrali vyrovnane, nepostrehol som, žeby niektorý bol nejako zaostával. Iste, sú to len prvé prípravné vystúpenia, po ktorých sa nejaké podstatné závery robiť nedajú. Faktom ale ostáva, že súčasný tréner Tatrana má na všetkých hráčov rovnaný meter. Nie ako ten predošlý, ktorého som neraz žiadal, aby dával rovnaké každému. Čím častejšie som mu to prízvukoval, tým menej takto konal. Napokon Jankovič, Peskov či Carapkin by o tom mohli povedať svoje. Podľa mňa, že viac vysedávali na lavičke ako hrali, bolo o ich výkonnosti. Skôr so myslím, že za tým bolo niečo osobné. A to sme mali vtedy káder jeden z najkvalitnejších. Napríklad, s Furlanom, Kopčom Antlom, Radčenkom, Petrom. Napokon vtedajší tréner Trtík bol iniciátorom odchodu tých najskúsenejších. Vraj treba dať šancu mladým. Dopadlo to ale tak, že starších sme dali preč a avizovaní mladí sa na ihrisko za neho vlastne priadne nedostali. O to viac teší, že Slavo Goluža pracuje so všetkým hráčmi kádra rovnako. Taký devätnásťročný pivot Babič naskočil do tímu po pár dňoch pobytu v Prešove a rovnako ako ďalší z nových mladých i súčasných hráčov, ako vravím, javia sa zatiaľ sľubne. Doteraz rozhodovali prípravné duely s českými súpermi. Verím ale, že rovnako dobre im to pôjde aj v dôležitých stretnutiach počas celej sezóny so silnejšími a ostrieľanejšími súpermi v slovenských i európskych súťažiach. Pravdou ale tiež je, Karviná ani Zubří Tatran na sto percent nepreverili. Napokon, boli to prvé prípravné vystúpenia. Väčšmi naše mužstvo iste preveria až zápasy na medzinárodných turnajoch v Šali a potom v Doboji v Bosne a Hercegovine, či v Plzni o Pohár prezidenta ČSH. Tie by už mali ukázať, akou kvalitou bude Tatran Prešov disponovať v ročníku 2017/2018.“

Fakty z prípravy v Česku

HC Zubří – Tatran Prešov 21:36 (9:18)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič – Rábek 2, M. Šárpataky, Butorac 9, Hrstka, D. Krok 3, Rečičár, Babič 7, L. Urban 3, Číp 4, Peskov 4, Vučko 2, Jankovič, Kasal 2, Carapkin.

HC Zubří – Tatran Prešov 25:35 (14:15)

Tatran: Cvitkivič, Čupryna – Rábek 1, M. Šárpataky, Butorac 5, Hrstka 5, D. Krok 3, Rečičár, Babič 3, L. Urban 4, Číp 9, Peskov 1, Vučko 1, Jankovič 2, Kasal, Carapkin 1.

Dobojované

Text k foto: Po dvojzápase nasledovalo spoločné fotenie.

FOTO: JALE

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Piatok 20.07.2018
Meniny má: Iľja, Eliáš

 

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.