HÁDZANÁRSKY TATRAN PREŠOV PODÁVA OFICIÁLNY PROTEST

Roman Lamač sa na interligovej lavičke hádzanárov Tatrana Prešov v "nešťastnom" zápase s Frýdkom Místkom chýbal. Asistent J. Žuravľova v prvom rade vedie prvoligové béčko seniorov a ligový dorast. Nuž a práve s ním bol v tom čase v Považskej Bystrici. Jasným favoritom tohto súboja boli domáci Považania. Lenže Šarišania nemienili svoju kožu predať lacno a podľa toho to aj na palubovke vyzeralo. Tatran v úvode nečakane viedol a jeho náskok začal narastať. Lenže potom to prišlo.
Na ihrisku sa začali diať prečudesné veci. Teda, v podaní arbitrov Lansfelda a Nemečka. Karta sa v priebehu niekoľkých minút obrátila. Zeleno biely tím preriedili štyri červené karty, nad verdiktami rozhodcov ostával rozum stáť. To tvrdí tréner Lamač, ktorý osem rokov hrával a potom aj trénoval v Nemecku. "Aj tam sa rozhodcovia vedia poriadne seknúť, ale nie takým nehoráznym spôsobom ako sa to stalo nám v Považskej Bystrici. Také niečo sa tam jednoducho stať nemôže. Keď som tak nad tým všetkým, čo sa na Považí v dorasteneckom zápase dialo krútil hlavou, prišiel za mnou niekdajší hráč Považanov, dnes hádzanársky tréner. Vraví mi, Roman, uvedom si konečne, že si už na Slovensku...," týmito slovami začal tréner starších dorastencov Tatrana Prešov postupne opisovať to, čo Roman Lamač ako hráč ani ako tréner v takom rozsahu ešte nezažil. "Vôbec o tom nehovorím preto, že sme v konečnom dôsledku prehrali o osem gólov. Vôbec nie. Nie je mojím štýlom zvaľovať prehry na rozhodcov. Verte však, že to, čo sa dialo v Považskej Bystrici nemá so športom nič spoločné. A to v zápase dorastencov, ktorí sa športovo ešte formujú. Ale takýto spôsobom...? Vyšiel nám úvod. Viedli sme, 2:1, 4:2, 6:3. Potom začali úradovať arbitri. Naši chlapci ma po návrate z Nemecka v súvislosti s týmto konkrétnym zápasom upozorňovali, že tie na Považí nebývajú vždy "košer". Tak som si pribalil súkromnú videokameru a zápas dal natočiť. Všetky "prešľapy" máme teda zdokumentované. Meter arbitrov bol jasne dvojaký. V krátkom čase nám vylúčili štyroch hráčov, loptu odovzdávali súperovi a ten sa ponúkaných príležitostí chytal. Skóre za výraznej pomoci otočil. Pravdou je, že naši hráči sa dali vyviesť z koncepcie. Aj to, že reagovali v niektorých chvíľach podráždene. Niečo na adresu verdiktov cítiac veľkú krivdu povedali. Za to pykali. Pravdou ale je, že Lansfeld s Nemečkom ich odpísali. Nečudo, že na ihrisku potom rezignovali. Zlom v zápase zariadili predovšetkým tí, ktorí majú dozerať nad čistotou hry, športovým duchom zápasu."

Tatran Prešov prehral v Považskej Bystrici o osem gólov, no konečný rezultát z palubovky v Prešove nepovažujú ešte za konečný. Vedenie klubu na základe podkladov podáva oficiálny protest voči spôsobu vedeniu zápasu spomínanými arbitrami. Prešovčania sú presvedčení, že verdiktami, ktoré v zábere už kompenzovali, ovplyvnili výsledok. Takže o osude dorasteneckého zápasu sa rozhodne za zeleným stolom...

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 29.02.2020
Meniny má: Radomír

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.