Hráč Prešova v drese Chorvátov doviezol zlato zo Španielska

Hráč Prešova v drese Chorvátov doviezol zlato zo Španielska

Po úvodnom tréningu letného prípravného obdobia má mužstvo slovenského hádzanárskeho šampióna za sebou aj oficiálne zahájenie sezóny 2018/2019.

Sezónu otvorili aj oficiálne

Na slávnostnom obede sa uvítacieho potlesku predstaviteľov vedenia spoločnosti Tatran Prešov s.r.o., v zastúpení majiteľa M. Chmeliara, M. Berdisom a M. Estočkom, tiež manažérov klubu, trénera, spoluhráčov a pozvaných hostí, dostalo dvom novým hráčom, Francúzovi T. A. Gatinovi, i slovenskému reprezentantovi M. Straňovskému, ale aj reprezentantovi Chorvátska B. Butoracovi, ktorý z Meditarianských hier v Španielsku v hádzanárskeho turnaja doviezol zlatú medailu.

„Turnaj v hádzanej mal v španielskom meste Tarragon veľmi dobrú úroveň. Svoje krajiny v reprezentovali hráči špičkových európskych klubov, napríklad aj z FC Barcelona Lassa. Tím Chorvátska tvorili hráči mladšej generácie, najstarší z nás mal dvadsaťpäť rokov. Avšak bola to dobre zostavená reprezentačná partia po každej stránke. Nie náhodou sme turnaj vyhrali. Sitom turnajových zápasov sme prešli bez jedinej prehry. Zdolali sme aj domácich Španielov, či Slovincov, za ktorých hral môj spoluhráč v Tatrane Januš Lapajne. Našim finálovým súperom boli Tunisania. Aj nad tými sme vyhrali a zo zlatých medailí mali tak obrovskú radosť,“ stručne nám priblížil turnajové dianie na uznávaných hrách v Španielsku, v predošlej sezóne úspešný kanonier Tatrana Prešov. Finále to ale podľa B. Butraca jednoduché nebolo. Chorváti dali víťazný gól v poslednej sekunde stretnutia. Hráčovi slovenského majstra sa darilo strelecky. S istotou premenil napríklad aj všetky arbitrami naradené pokutové hody.

Ťažkosti s chrbtom už pominuli

V uplynulej sezóne mali viacerí prešovskí hádzanári zdravotné problémy. Ním sa nevyhol ani B. Butorac. „Medzi súťažné obdobie bolo dosť dlhé. Osobne som dobre odpočinul a čo je pre ma najpodstatnejšie, ťažkosti s boľavým chrbtom, ktoré ma v minulom ročníku dosť potrápili, už pominuli. Práve v Španielsku som sa otestoval. Pravda, nešiel som pre istotu ešte herne naplno, ale je to už v poriadku. Takže do prípravy s Tatranom už idem na plné obrátky. Súhlasím tiež s názorom, že príchodom Gatineho a Straňovského, ale aj už stopercentne uzdraveným Rábekom, či ďalších talentovaných prešovských odchovancov bude konkurencia na jednotlivé posty iste väčšia. A súhlasím i s tvrdením trénerka S. Golužu, že Tatran Prešov bude lepší a úspešnejší než v predošlej sezóne.“

Cez víkend zahrajú plážovú hádzanú

Ako už avizoval tréner Slavko Goluža, Tatran Prešov zavŕši prvý prípravný týždeň, ktorý podľa neho mal byť prípravou na ďalšie náročnejšie tréningové dni, účasťou na medzinárodnom turnaji v plážovej hádzanej, ktorý sa tento víkend uskutoční na letnom kúpalisku na Sídlisku III. v Prešove.  V sobotu sa kolotoč zápasov v piesku bude krútiť od 9. do 17,30 hodiny. Nedeľné zápasy o konečné umiestnenie začnú o deviatej hodine. Spestriť by ich mali aj hádzanárky majstrovskej Iuventy Michalovce, ktoré na prešovské kúpalisko má doviesť ich nový tréner, bývalý hráč i kormidelník Tatrana Prešov, Peter Hatalčík.

Bruno Butorac

Text k foto: v príprave už ide na plné obrátky.

FOTO: VZ

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sk
Dnes je: Streda 24.04.2019
Meniny má: Juraj

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.