Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

12
2

Vardar Skopje

9
3

TATRAN PREŠOV

9
4

Vojvodina

9
5

Nexe Našice

3
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

10
2

Košice Crows

9
3

MŠK P.Bystrica

8
4

Sporta Hlohovec

7
5

Nové Zámky

4
6

HKM Šaľa

4

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

J. Hrstka si prevzal cenu pre najlepšieho hráča mesiaca

J. Hrstka si prevzal cenu pre najlepšieho hráča mesiaca

Pred posledným domácim zápasom nadnárodnej SEHA Gazprom league proti Metalutgu Skopje si cenu pre najlepšieho hráča mesiaca, o ktorej rozhodujú fanúšikovia klubu na sociálnych sieťach, prevzal Jakub Hrstka. Po Brunovi Butoracovi a Igorovi Čuprynovi sa tak stal v poradí tretím držiteľom tohto ocenenia.

Český krídelník uspel v konkurencii ďalších dvoch nominovaných Januša Lapajneho a Mária Cvitkoviča. „Ocenenie ma veľmi prekvapilo. Som rád, že som mohol byť vôbec v nominácii. Vážim si každého ocenenie, ktoré som kedy dosiahol a tak isto si vážim aj toto ocenenie. Každopádne by som sa zaňho chcel poďakovať fanúšikom, ktorí za mňa hlasovali, ale tiež mojim spoluhráčom, bez ktorých by som toto ocenenie nezískal,“ povedal po prebratí krásnej sklenenej trofeje. Zvýšenú motiváciu či naopak väčšiu trému mu však podľa jeho slov nespôsobila. A to z jednoduchého dôvodu. „Snažím sa pristupovať  k zápasom s maximálnym úsilím. Všetky sú pre mňa dôležité, či už sú v extralige, SEHA lige, alebo Lige majstrov a snažím sa ich odmakať na sto percent. Výsledkom toho dúfam je, že je spokojnosť s tým, ako hrám,“ vysvetlil.

Zisk ceny potvrdil Jakub Hrtska aj v samotnom víťaznom zápase proti Metalurgu (30:20), keď sa stal najlepším strelcom tímu. Konto súpera zaťažil siedmimi gólmi. „Kto dá góly nie je tak podstatné. Dôležité sú víťazstvá. Raz sa to podarí mne, inokedy niekomu druhému. My sa hlavne snažíme hrať kolektívne a nebyť mojich spoluhráčov, tak vôbec tie góly nedám. To, že mi vytvorili šance, je iba vďaka nim. Môj výkon mohol byť aj lepší,“ snažil sa ostať nohami na zemi. K samotného  víťaznému zápasu dodal: „Snažili sme sa na domácej palubovke uspieť a nedopustiť žiadne prekvapenie. To sa nám aj podarilo. Výsledok o desať gólov nasvedčuje tomu, že to bol jednoduchý zápas. Ale nie je to tak. Duel bol zložitý. Sami sme videli, že hoci sme polčas vyhrali o päť gólov tak to vôbec nebolo jednoduché. Ak by sme možno zo začiatku premenili vyložené šance, ktoré sme ale zahodili, mohol zápas byť kľudnejší, ale do 2. polčasu sme si povedali že musíme pritvrdiť obranu a viac behať. To sa nám podarilo, Metalurg odišiel fyzicky a napokon sme vyhrali o desať gólov,“ zhodnotil český legionár.

Tatran sa so základnou častou SEHA ligy rozlúči o týždeň na palubovke PPD Záhreb (streda 13. marca o 19.15 hod.). Ešte predtým, už v sobotu 9.3. o 18. hodine ho ale čaká duel nadstavbovej časti extraligy na palubovke Nových Zámkov. „ Zápas bude taký, ako k nemu pristúpime. Ak k nemu pristúpime zodpovedne a na sto percent, tak nebudeme mať žiadny problém. A na to sa budeme sústrediť, aby sme predviedli to, čo trénujeme a nehodláme Nové Zámky podceniť,“ dodal k najbližšiemu duelu Hrstka, ktorý ako je už známe po sezóne končí svoje pôsobenie v zelenobielom drese.

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Streda 16.10.2019
Meniny má: Vladimíra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.