Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

12
2

Vardar Skopje

9
3

TATRAN PREŠOV

9
4

Vojvodina

9
5

Nexe Našice

3
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

10
2

Košice Crows

9
3

MŠK P.Bystrica

8
4

Sporta Hlohovec

7
5

Nové Zámky

4
6

HKM Šaľa

4

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kanjižu doporučil Prešovu aj maďarský Szeged

Kanjižu doporučil Prešovu aj maďarský Szeged

Päť dní minulo týždňového domáceho prípravného bloku zavŕšili hádzanári Tatrana Prešov piatkovým spoločným obedom s majiteľom klubu Miloslavom Chmeliarom a na druhý deň účasťou na jubilejnom 25. ročníku plážovej hádzanej v Prešove.

Nasleduje kondičný blok

Ďalšiu časť prípravy na sezónu 2019/2020, v ktorej Tatran Prešov bude štartovať v C – skupine Ligy majstrov vedno so španielskym vicemajstrom Bidasoara Irun, portugalským majstrom Sportingom Lisabon, švédskym šampiónom IK Sävehof, fínskym majstrom Riihimämen Cocks a vicemajstrom Severného Macedónska Eurofarm Rabotnik Bitola, absolvuje na týždennom kondičnom sústredení v Srbsku. Pätnásťnásobný slovenský hádzanársky suverén bude taktiež súčasťou deviateho ročníka nadnárodnej SEHA Gazprom ligy, do ktorej sa vracia silný maďarský Veszprém, pribudne aj Grundfos Tatabánya, či srbská Metaloplastika Šabac. Nuž a samozrejme, štartovať bude aj v najvyššej slovenskej súťaži a v Slovenskom pohári.

Naplno to ešte nerozbalili

Mužstvo trénera Slavka Golužu vystužili na prahu novej sezóny aj piati novici do spojkového radu slovinská spojka Nino Grzentič a Rumun so španielskym pasom Rares Marian Fodorean, ľavoruký španielsky krídelník Javier Muňoz Cabezon, český ľavák na pravé krídlo Josef Hozman a slovenské reprezentačné ľavé krídlo Dávid Michalka. „Prvý týždeň prípravy v domácich podmienkach nám mal poslúžiť aj na to, aby sa naši noví hráči v novom prostredí takpovediac rozkukali,“ informoval o aktuálnom dianí v tábore majstrovského Tatrana Prešov generálny manažér klubu Miroslav Benický. „Tak ako už avizoval tréner Goluža, zaťaženosť hráčov sa bude zvyšovať postupne. Čo nás ale v klube teší je fakt, že všetci hráči sa po dovolenkách vrátili v dobrom zdravotnom stave a ako už bolo povedané, žiadny z nich nevykázal ani kilogram nadváhy. Na začiatok to bol na rozhýbanie tradičný futbal. Počas ďalších dní sa už trénovalo dvojfázovo, na atletickom ovále a v posilňovni. Iste, z kondičnej stránky to rozbalené naplno ešte nebolo. Avšak smerovalo to k tomu, aby na sústredení v srbskej Kanjiži nemusel nik dobiehať nejaké prípadné resty. Takže uplynulý týždeň bol predprípravou na nasledujúci kondičný blok a mužstvo naň vycestuje po spestrení sobotňajšou plážovou hádzanou plnohodnotne pripravené.“ Zaujímalo nás, ako prvé prípravné dni zvládli spomenutí novici. „Všetci z nich majú za sebou profesionálne angažmány. Pravda, v prvých dňoch bolo cítiť, že za novými spoluhráčmi mali určité menšie rezervy. Prípravné obdobie však slúži i na to, aby sa noví hráči v kádri zapracovali nielen do herného systému, ale aj aby kondične boli na želateľnej výške.“

Nuž a aj pobyt na sústredení v zahraničí by podľa M. Benického mal poslúžiť i na to, aby sa novici lepšie zžili so spoluhráčmi, našli cestu jeden k druhému, aby spoznali tréningové metódy a vedeli, čo sa od nich v Tatrane očakáva.

Jazyková rozmanitosť rozšírená o španielčinu

Doterajšiu jazykovú rozmanitosť v kádri prešovského Tatrana, slovenčinu, chorvátčinu, francúzštinu, ruštinu, ukrajinčinu, češtinu, rozšírili ešte španielsky hovoriaci Cabezon a Fodorean. Tú ovláda plynulo i kapitán Tatrana Martin Straňovský, ktorý je od prvých dní prípravy nápomocný trénerovi Golužovi aj v tomto smere. „Určite to máme v tomto ohľade veľmi pestré,“ pousmial sa pri tomto konštatovaní generálny manažér Tatrana. „Niečo také však vo vyspelých zahraničných kluboch celkom bežné. Je prirodzené, že chlapci, ktorí majú k sebe jazykovo bližšie, kontakty jeden na druhého vyhľadávajú častejšie. Väčšina našich hráčov však komunikuje viacerými jazykmi. Je to iste zaujímavé, avšak nepochybujem, že tak ako doposiaľ, rečová bariéra v našom kádri určite nehrozí. A dokonca, niektorí sa aj z iných jazykom čo to pochytia.“ Takže nehrozí ani stanovenie nejakého klubového jazyka, opýtali sme sa s troškou nadsadenia. „Slovenčina je prioritným jazykom, anglicky hovorí drvivá väčšina našich hráčov. Komunikácia nebola problémom v tíme v minulosti a iste nebude ani teraz. Tie jazykové kombinácie sú iste zaujímavé, avšak hlavne tie hádzanárske pokyny si chlapci veľmi rýchlo osvoja. Aj bez ohľadu na to, v akom jazyku odznejú.“

Po návrate pribudne kvarteto dorastencov

Veľmi dobre vybavené stredisko Kanjiža neďaleko maďarsko - srbských hraníc na prípravu športových klubov využívajú aj viaceré popredné zahraničné kluby. M. Benický prezradil, že Tatranu Prešov ho odporučili napríklad maďarský Pick Szeged, či chorvátsky vicemajster Nexe Našice. Na sústredenie do Kanjiže (15.-22. 07. 2019) nominoval tréner Slavko Goluža tento káder hráčov: Čupryna, Cvitkovič – Rábek, L. Urban, D. Krok, Lapajne, Grzentič, Carapkin, Afanou Gatine, Fodorean, Rečičár, M. Straňovský, Cabezon, Michalka, Hozman, Vučko, Djerič. Po návrate zo srbského sústredenia by sa do prípravy s týmto tímom mali zaradiť aj štyria prešovskí starší dorastenci.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 16.10.2019
Meniny má: Vladimíra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.