Kariéra opory Tatrana Prešov O. Rábeka ohrozená

Kariéra opory Tatrana Prešov O. Rábeka ohrozená

Lekári špecialisti: Buď operácia, alebo koniec s hádzanou

Zlá, veľmi zlá správa z tábora trinásťnásobného slovenského hádzanárskeho šampióna. Tatran Prešov sa musí naďalej zaobísť bez svojej veľmi dôležitej ľavej spojky Olivera Rábeka. A čo je ešte horšie, pokračovanie jeho klubovej i reprezentačnej kariéry je vraj vážne ohrozené. Po ostatných lekárskych vyšetreniach je už isté, že operácii pravého ramena sa nevyhne. A že zrejme nejde o jednoduchú záležitosť, nasvedčuje fakt, že na operačný zákrok hľadá renomovaných odborníkov vo Francúzsku, Poľsku, ale aj na Slovensku.

PREŠOV. Oliverovi Rábekovi sa zranenia nevyhýbali v minulej sezóne a hráčovi, ktorý sa nebojí tvrdých kontaktov so súpermi, sa nevyhli ani na prahu tohto ročníka. V marci tohto roku ho z činnosti vyradilo zranenie lakťa v zápase so slovinským Gorenje Velenje. Ďalšie problémy prišli na letnom kondičnom sústrední v Chorvátsku.

Už kontaktovali svetovo uznávaných lekárov

V príprave odohral potom O. Rábek len domáci dvojzápas s Karvinou. Hral aj v zápasoch so Zubří v Kostelci na Hané. V prvom dal dva, v druhom len jeden gól. Rameno sa začalo znovu ozývať a v podstate odvtedy s týmto problémom laboruje a mužstvu Tatrana Prešov citeľne chýba. „Zápal „achilovky“ už pominul, no ťažkosti s ramenom sa vlečú v podstate od augustových prípravných zápasov so Zubří,“ načal debatu na nezávidenia hodnú tému hráč prešovského majstra a kapitán slovenskej hádzanárskej reprezentácie O. Rábek. „Absolvoval som odvtedy množstvo liečebných procedúr. Zlepšenie to neprinášalo. Nasledovali ďalšie vyšetrenia a ich výsledkom je skutočnosť, že operácia ramena je nevyhnutná. Ide o veľmi citlivú záležitosť, tvrdia odborníci. Mám natrhnutú rotatorovú manžetu. Lekári zaujali k problému jednoznačné stanovisko. Buď operácia, alebo s hádzanou koniec. Samozrejme, že to mnou zakývalo, no jednoznačne som za operáciu. Už aj hľadáme lekárov špecialistov na operácie mäkkých tkanív. Jeden taký je vo Francúzsku, potom sme prišli zase na lekára v Poľsku, ktorý s týmto francúzskym odborníkom vraj roky spolupracoval. Ide svetovo uznávaných zahraničných špecialistov. Je tu však ešte jedna, slovenská alternatíva. Teraz ostáva len zvážiť, čo z toho bude pre mňa najvýhodnejšie, najistejšie.“

Rábek má iný problém než Pogány

Pre problémy s ramenom v Prešove nie tak dávno skončil s kariérou jeden mladý a nádejný hádzanár. Zhodou okolností, Dávid Pogány prišiel do Prešova ako Oli Rábek, tiež z Nových Zámkov... „Dávid mal problémy s ramenom, ale celkom iného druhu ako ja. Napokon musel s hádzanou skončiť, čo ale ja si nepripúšťam. Lekári v mojom prípade vravia, že roztrhnutá rotatorová manžeta ramena, pre samotné hádzanie vari najpodstatnejšia, sa sama od seba nezrastie. Takže ak sa to nezoperuje, a zvlášť na vysokej odbornej úrovni, tak aj ja budem musieť dať hádzanej zbohom. Moje zdravotné problémy konzultovali viacerí odborníci. Určite dám na nich tvrdenia, že len operačný zákrok mi dá šancu hrať hádzanú aj ďalej. Definitívne rozhodnutie, pre ktorého zo spomenutých lekárov špecialistov sa napokon rozhodnem, je len a len na mne. Dúfam, že správne, pretože zabaliť hádzanú rozhodne nemienim. Samotný operačný zákrok vraj netrvá dlho. Ako mi bolo povedané, následná rekonvalescencia asi dva tri mesiace. Zatiaľ termín operácie nemám. Možno koncom tohto, alebo začiatkom budúceho mesiaca. Všetko ale nasvedčuje tomu, že tohto roku si už nezahrám.“

Tatran zajtra v Skopje s Vardarom

Tatran Prešov po výhre 30:20 v druhom kole Slovnaf Handball Extraligy v Bratislave nad ŠKP, vycestoval včera do Macedónska na zápas štvrtého kola nadnárodnej SEHA Gazprom ligy. A za súperom nie hocijakým. Ostatným víťazom Ligy majstrov a obhajcom prvenstva v nadnárodnej lige, macedónskym šampiónom Vardarom Skopje. Stretnutie Vardar – Tatran, aj pred televíznymi kamerami, začne v utorok devätnásteho septembra o 20,45 hodine.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 15.08.2018
Meniny má: Marcela

 

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.