Kasal je po skúške v Nemecku, rokovania ešte neuzavreli

Kasal je po skúške v Nemecku, rokovania ešte neuzavreli

Trénerovi Golužovi sa na začiatku hlásilo len desať hráčov

Sviatočné voľné dni sú minulosťou už aj pre hráčov štrnásťnásobného hádzanárskeho majstra Slovenska. Po nevydarenom domácom zápase s Meškovom Brest v rámci SEHA Gazprom ligy 21.decembra mala väčšina hráčov Tatrana Prešov voľno.

Pod skalpel zrejme aj pivot Vučko

Tréner prešovských hádzanárov Slavko Goluža, vychádzajúc z predošlých skúseností, naplánoval program prípravného obdobia pred pokračovaním súťažných zápolení v domácich súťažiach i nadnárodnej lige do TATRAN handball areny a jej okolia. V samotnej hale má s mužstvom všetko, čo ku kvalitnej príprave potrebuje. V závere mesiaca prídu na rad aj prípravné stretnutia. Detailnejšie o štarte prípravy i aktuálnych informáciách z klubovej kuchyne nám pred začiatkom prvého tohtoročného tréningu majstrovského tímu mužov sa rozhovoril generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický. „Na prvom tréningu sa zišli hráči, ktorí sú zdravotne v poriadku a ktorí nemajú reprezentačné povinnosti. Tréner Slavko Goluža tak začal pracovať zatiaľ s desiatkou hráčov, brankármi Čuprynom a Cvitkovičom a hráčmi do poľa Krížom, M. a Ľ. Šarpatakym, ktorý sa vracia po doliečení si slabín, Carapkinom, Babičom, vracajúcim sa po dvoch mesiacoch, kedy mal problémy s chodidlom, Butoracom, Afanou – Gatinom a M. Kasalom. Žiaľ, chýba pivot Leon Vučko. Dodatočné lekárske vyšetrenia ukázali, že zranenie jeho pravej hodovej ruky sa ukázalo byť vážnejšie ako sa pôvodne predpokladalo. Vyšetrenia magnetickou rezonanciou v jeho prípade ukazujú natrhnutie šľachy v oblasti palca pravej ruky. Zrejme ani on sa operačnému zákroku nevyhne. Konkrétnejšie prognózy lekárov očakávame v najbližších dňoch. Mimo plnej tréningovej záťaže ostáva po nedávnej operácii palca pravej ruky Oliver Rábek. Aj on sa hlásil včera trénerovi Golužovi, no mať bude ešte na pár týždňov individuálny tréningový plán. V podstate so žiadnou väčšou záťažou nemôže pracovať zatiaľ ani Tomáš Číp, ktorý ma za sebou operáciu pravého ramena. Povinnosti v českej reprezentácii ešte má Jakub Hrstka, v slovinskej si proti Francúzom zahral Januš Lapajne, v slovenskom reprezentačnom výbere sú Tomáš Straňovský, Lukáš Urban, Dominik Krok a Tomáš Rečičár.“

Definitíva vraj padne čoskoro

Prvé prípravné zápasy má Tatran Prešov v pláne odohrať na medzinárodnom turnaji v Šali v dňoch devätnásteho a dvadsiateho januára. Momentálne kádre majstrovského Tatrana je dosť preriedený. A nie je vylúčené, že z neho niekto odíde a možno aj príde. „Zrejme narážate na Miša Kasala, ktorý sa vrátil zo skúšky a testov v druholigovom nemeckom klube. Keďže rokovania ešte nie sú definitívne uzavreté, do podrobností zachádzať nebudeme. Konečné slovo padne v tomto prípade už v najbližších dňoch. V priebehu pár dní by sa mali vykryštalizovať aj iné témy v otázkach budúcnosti nášho hráčskeho kádra,“ reagoval M. Benický.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 19.08.2019
Meniny má: Lýdia

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.