Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Nexe Našice

36
2

PPD Zagreb

36
3

Vardar Skopje

36
4

Meshkov Brest

27
5

TATRAN PREŠOV

27
6

Vojvodina

16

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

32
2

HKM Šaľa

31
3

MŠK P.Bystrica

30
4

HK Topoľčany

23
5

Nové Zámky

21
6

MHK Piešťany

20

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kríza hádzanárskeho šampióna pokračuje

Kríza hádzanárskeho šampióna pokračuje

Tatran Prešov prehral už tretí extraligový zápas

Aj ostatný výsledok trinásťnásobného majstra Slovenska v Slovnaft Handball Extralige 2017/2018 len podčiarkuje názor aj laickej hádzanárskej verejnosti, že Tatran Prešov hrá vari najhorší ročník za dlhoročnej éry majiteľa klubu Miloslava Chmeliara. Úradujúci majster republiky zaknihoval v domácej súťaže už tretiu prehru na súperovom ihrisku.

PREŠOV. Tatran Prešov však nemá dobrú fazónu ani Pohári EHF, kde v A skupine je s jedným bodom posledný, ani v nadnárodnej SEHA Gazprom lige, v ktorej nevyhral už deväť zápasov rade. A to už v stredu ho v TATRAN handball arene čaká súboj tabuľkových susedov. Šiesty Prešov hostí siedmy Metalurg Skopje. Macedónsky tím sa po ostatnej domácej výhre s devätnástimi bodmi dotiahol na slovenského majstra.

Kde áčko prehralo, béčko vyhralo

Tatran Prešov síce už obhájil Slovenský pohár, avšak ani tento fakt nemení nič na dosiaľ zmienenom. Pravdou je, že prešovskí hádzanárom sa dlhodobejšie nevyhýbajú zranenia neobchádzajú ich ani choroby. Lenže hľadať ospravedlnenie málo progresívnej hry iba v tým, neobstojí. Samozrejme, nedá sa nesúhlasiť, že mať tak v zostave stopercentných Rábeka, D. Kroka, Butoraca, Kasala, zrejme by sa také prekvapenie, akým je prehra v Hlohovci, sotva konalo. Lenže ani Sporta už nie tou Sportou za čias, kedy hrala s Tatranom o titul. A napriek tomu v základnej časti SHE dokázala doma s ním remizovať a v nadstavbe dokonca vyhrať. Pritom Tatran Prešov II v tej istej súťaži s mladíkmi v zostave dokázal v Hlohovci vyhrať o šesť gólov.

Neúspechov pribúda, nervozita narastá

Nič dobré pred slovenskou extraligou neveštil pre Tatran už zápas SEHA ligy v Novom Sade. Zo základu chýbali stále Rábek i D. Krok. Nie celkom zdraví tam hrali Butorac, Babič, Hrstka, Kasal sa zranil počas neho. Po štvrtkovom návrate zo Srbska napokon v sobotu do Hlohovca nemohol cestovať pre stále zvýšenú teplotu Butorac ani zranený Kasal. Na druhej strane sa do zostavy vrátil po dlhej odmlke Rábek. Do zápasového diania ale po operácii ramena a rekonvalescencii ešte výraznejšie nezasiahol. Štyrmi gólmi, z toho tromi prešovskými poslednými v zápase dal o sebe znovu vedieť už uzdravený Dominik Krok. „Nezačali sme zle, viedli 4:1 a mali šance ísť do výraznejšieho náskoku. Lenže z vyložených pozícií sme neskórovali a domáci sa postupne v zápase uchytili. Získali mierny náskok a dvojgólovým rozdielom doviedli nakoniec zápas do víťazného konca,“ povedal na margo priebehu stretnutia v Hlohovci prešovský „spojkový univerzál“ Dominik Krok. „Určite i tým, že naše mužstvo je zdravotne ozaj rozbité, čím ale nepríjemnú prehru ani ja neospravedlňujem. Nik z nás ale takouto situáciou nadšený nie je. Práve naopak. Sme nervózni z toho ako hráme, že sa nám výsledkovo nedarí. Prehrávame už aj v slovenskej lige, čo by sa takému klubu akým je Tatran stávať nemalo.“

O zlom sa pokúsia s Metalurgom

Už v stredu nastúpi Tatran Prešov na zápas predposledného kola základnej časti SEHA Gazprom ligy na domácej pôde proti macedónskemu RK Metalurg Skopje. „Po tých ostatných neúspešných výsledkoch to dozaista ľahké mať nebudeme,“ mienil D. Krok. „Hlavne čo sa týka psychickej stránka. Neostáva nám ale nič iné, len sa z toho všetkého pozviechať. Chcem hrať lepšie, byť úspešnejší. Žiaľ, akosi nám to nejde. Azda to konečne prelomíme v stretnutí s Metalurgom a aspoň čiastočne si napravíme reputáciu. Na druhej strane veríme, že naši fanúšikovia na nás nezanevrú a prídu nám pomôcť konečne sa naštartovať k lepšiemu. My zase dáme do tohto súboja všetky sily a hráčske umenie, len aby sme znovu vyhrali.“

Fakty SHE nadstavbová časť

A - skupina 1. - 6. miesto

Sporta Hlohovec –Tatran Prešov 27:25 (14:13)

Najviac gólov: S. Mažár 7/5, Takáč 6, Laho 5 – Hrstka 8/5, Číp 5, Lapajne a D. Krok po 4. Pokutové hody: 5/5 – 5/5. Vylúčení: 3-5. ČK: 44. L. Urban (Prešov, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Cipov a Klus. Divákov: 250.

B - skupina 7-10. miesto

Tatran Prešov II – Štart Nové Zámky 33:26 (16:12)

Najviac gólov: Rečičár 8/1, M. Šárpataky 8/3, Kríž a R. Antl ml. po 5 – I. Veréb 6, Paršutin 5. Pokutové hody: 5/4 – 2/1. Vylúčení: 3 -3. Rozhodovali: Haščík a R. Sivák. Divákov: 109.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 18.02.2019
Meniny má: Jaromír

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.