Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

15
2

Vardar Skopje

12
3

TATRAN PREŠOV

9
4

Vojvodina

9
5

Nexe Našice

6
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

13
2

Košice Crows

11
3

MŠK P.Bystrica

9
4

Sporta Hlohovec

9
5

HKM Šaľa

6
6

Nové Zámky

4

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kubo Hrstka gólovo okopíroval Rada Antla

Kubo Hrstka gólovo okopíroval Rada Antla

REPREZENTAČNÝM  KRÍDLAM TATRANA TO SYPALO

Český reprezentačný krídelník Jakub Hrstka má v Tatrane Prešov na svojom poste mimoriadne silnú konkurenciu v skúsenom reprezentantovi Slovenka Radoslavovi Antlovi a tak na svoje zápasové príležitosti trpezlivo čaká. Keďže v predošlom kole, krátko po návrate z Balkánu kapitán prešovských hádzanárov R. Antl proti Považskej Bystrici nenastúpil, šancu od začiatku dostal J. Hrstka.        

PREŠOV. Stretnutie s Považanmi Jakub Hrstka začal celkom dobre. Strelil päť gólov, z istotou premenil sedmičku. Radosť z ďalšej výhry v Tipos extralige si však patrične neužil.   Pre svalové zranenie ho nedohral.

Kŕča sa rýchlo zbavil

Od nedele do stredy však klubový lekár P. Klein i maséri Š. Benko a I. Zrelák  dali Jakuba Hrstku „do poriadku“ tak, že v zápase s Novými Zámkami mohol znovu hrať. Nastúpil v druhom polčase a gólovo presne okopíroval svojho predchodcu na ľavom krídle R. Antla. Na konte oboch ostalo po stretnutí, v ktorom Prešovčanom chýbal jediný gól k „päťdesiatke, po sedem gólov.  „Zápas v Považskou Bystricou sme hrali po dvoch ťažkých zápasoch s Vardarom Skopje a Izvidačom Ljubuški, ktoré sme v SEHA League vyhrali. Ten istý  cieľ sme mali aj s Považanmi, ktoré majú nového trénera výrazne ich posilnil Ondřej Zdráhala. Šancu hrať od začiatku zápasu som chcel naplno využiť. Preto sa snažil ísť na doraz. Žiaľ, potom som dostal svalový kŕč. Priznám sa, v kariére nie prvý raz. Častejšie sa mi to však stávalo v dorasteneckom veku. Našťastie, teraz som sa rýchlo z toho dostal a proti Novým Zámkom už bez problémov znovu hral.“

Dvojzápas, novinka pre hráčov i fanúšikov

Tatran Prešov odohral minulý týždeň tri súťažné zápasy. V tomto má jeden už za sebou a zajtra, hneď dva v jeden deň, od 15,30 h s Topoľčanmi v Tipos extralige a od 18.hodiny so Slogou Doboj v nadnárodnej SEHA League. „ V seniorskej kategórii som sa s niečím takým, aby sme počas jedného odpoludnia odohrali dva zápas v dvoch súťažiac, tak s tým som sa určite nestretol. Nielen pre mňa to bude dozaista niečo celkom nové. Iste zaujímavé  a príťažlivé to môže byť aj pre fanúšikov prešovskej hádzanej,“ mienil J. Hrstka. „Čo sa týka samotných zápasov, pochopiteľne, varianty ako na oboch súperov pôjdeme, sme v týždni už modelovali. Lenže ako konkrétne na prvý či druhý zápas vybehneme a ako sa bude počas nich narábať so zostavou, to zatiaľ tréneri nepovedali. Všetko sa to dozvieme  až na sobotňajšej taktickej porade. Samozrejme, v oboch dueloch je pasovaný do roly favorita Tatran Prešov. Úlohou nás hráčov bude tento fakt na ihrisku potvrdiť.“

Novota

Text k foto: Zajtrajší dvojzápas bude aj pre Hrstku niečím novým.

Vstupenky na tri zápasy

PREŠOV. V TATRAN handball arene  slovenský  hádzanársky majster nastúpi zajtra proti súperom  dvoch národných súťaží. O 15,30 hodine začne stretnutie 11.kola Tipos extraligy Prešov – Topoľčany, o 18.h je na programe zápas 7.kola  SEHA League Tatran Prešov – Sloga Doboj. Vstupné na tieto dva sobotňajšie zápasy bude jednotné 5 eúr.

V Prešove predávajú v predstihu aj vstupenky na medzištátny kvalifikačný zápas hádzanárov o postup na ME 2014 v Dánsku, Slovensko – Maďarsko, ktorý sa uskutoční v nedeľu 4.novembra 2012 od 17.hodiny v THA. Vstupenky v cene 6 eúr sa dajú zakúpiť od pondelka do piatku od 14.do 18.hodiny na recepcii TATRAN handball areny. K dispozícii však budú  aj v pokladnici domovského stánku prešovských hádzanárov pred spomenutými sobotňajšími duelmi s Topoľčanmi a Dobojom. Permanentné vstupenky a voľné vstupy, vydané Tatranom Prešov na sezónu 2012/2013, platia aj na medzištátnu hádzanú.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Utorok 12.11.2019
Meniny má: Svätopluk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.