Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

21
2

Motor Zaporozhye

18
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

6
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

19
2

Košice Crows

17
3

MŠK P.Bystrica

15
4

Sporta Hlohovec

11
5

HKM Šaľa

10
6

Nové Zámky

7

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kvarteto novicov v Tatrane doplnil Čech Hozman

Kvarteto novicov v Tatrane doplnil Čech Hozman

Klub štrnásťnásobného slovenského hádzanárskeho majstra výdatne zbrojí na nasledujúcu sezónu. Tatran Prešov sa v ňom vráti k modelu, aký uplatňoval v predošlom ročníku. To znamená, že hráčsky káder bude nastupovať kombinovanom zložení na zápasy európskych súťaží a na zápasy slovenskej extraligy.

Z pražskej Dukly do Topoľčian a Prešova

O tomto fakte nás informoval generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický. S ním súvisí aj postupné dopĺňanie kádra na sezónu 2019/2020. Prešovčania si postupne upísali španielske pravé krídlo J. M. Cabezona, Rumuna so španielskym pasom R. M. Fodoreana, slovenské reprezentačné ľavé krídlo D. Michalku. Nuž a  kvarteto prešovských novicov doplnilo najnovšie aj české pravé krídlo, do konca tejto sezóny ešte hráč HK Agro Topoľčany, kam za éry českého trénera Farářa prestúpil z pražskej Dukly, dvadsaťročný (179/70) Josef Hozman, ktorého si upísali na tri roky. „Ide o ďalšieho talentovaného mladíka, ktorý má v Topoľčanoch za sebou ozaj vydarenú sezónu. Do Tatrana prichádza vystužiť post pravého krídla. Hlavne svojou rýchlosťou a zdravou hernou drzosťou a dravosťou, mal by pre nás byť prísľubom. V danom momente máme na pravé krídlo upísaných dvoch ľavákov, Španiela Cabezona a Čecha Hozmana. Rátali sme aj s našim odchovancom Ľubošom Šarpatakym, no toho, žiaľ, naháňajú vleklé zdravotné problémy. Aj preto sme siahli po mladom Hozmanovi, ktorý mimochodom, v ostatnom zápase v Topoľčanoch nám strelil sedem gólov. Tak ako v prípade D. Michalku, aj J. Hozman bude spočiatku dostávať príležitosti nastupovať v kombinovanom tíme, ktorý bude hrať zápasy domácej extraligy. Samozrejme, aj pričuchnúť k stretnutiam európskych súťaží. Iste, v doraste máme šikovné pravé krídlo T. Fecha. Tento mladík však potrebuje ešte pre seniorskú kategóriu dozrieť. Tréner Tatrana S. Goluža však aj jemu postupne dáva nejaké zápasové možnosti,“ zhrnul M. Benický.

Šarpatakyovci už len v slovenských súťažiach

Ak generálny manažér Tatrana Prešov spomenul Ľuboša Šarpatakyho, patrí sa spomenúť aj jeho dvojča Miloša. Bratia Šarpatakyovci patrili už v žiackych kategóriách k ťahúňom družstiev. K lídrom sa radili aj v dorasteneckých. V tých časoch dokázali odtiahnuť úspešne celé zápasy. Zranenia sa im vyhýbali.  Avšak po prechode k seniorom sa na oboch začali lepiť častejšie. Talentovaní bratia sa zo zostavy častejšie vytratili. „To je tiež pravda, no akom mi obaja zhodne tvrdili, svoje pozície aj s ohľadom na dané skutočnosti zvážili a rozhodli sa dať prednosť vysokoškolskému štúdiu a upriamiť sa väčšmi na budovanie „civilnej“ kariéry. Predbežne sme sa s oboma dohodli na tom, že v Tatrane Prešov budú predovšetkým v slovenských súťažiach v našom kombinovanom tíme. Tak, aby mohli zvládať náročné štúdium na vysokej škole v Košiciach,“ uviedol M. Benický na margo bratskej hádzanárskej dvojice.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sk
Dnes je: Sobota 14.12.2019
Meniny má: Branislava, Bronislava

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.