Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L. Urban: „So záujmom ľudí sme rátali, tak to pre nich rozbalili

L. Urban: „So záujmom ľudí sme rátali, tak to pre nich rozbalili

Všetkých päť doterajších prípravných stretnutí odohral v tíme Tatrana Prešov aj Lukáš Urban. Hráč spojkového radu slovenského majstra, v ktorom stále chýba po operácii slabín rekonvalescent O. Rábek, nám po dvoch zápasoch s tretím mužstvom v predošlom ročníku poľskej ligy KS Azoty Pulawy tvrdil, že to bol doteraz najkvalitnejší súper.

Maďari ich naštartovali na Poliakov

„Kvalita súperov v príprave zvyčajne postupne graduje. My sme sériu prípravných duelov načali v maďarskom Gyongyosi. Myslím, že po troch týždňoch prevažne fyzickej roboty v domácich podmienkach, to bol na začiatok ozaj dobrý súper. Zvládli sme ho celkom dobre herne aj čo do výsledku, veď sme ho zdolali na jeho ihrisku o sedem gólov. Zároveň nás pozitívne naštartoval na ďalšieho zahraničného súpera v Poľsku. Stal Mielec, s ktorým sa v prípravnom období Tatran stretáva už roky, vyrukoval so silno omladeným mužstvom. Snaživým, húževnatým i dosť nepríjemným, no kvalitou za Gyongyosom či Pulawami, s ktorými sme hrali už doma, zaostával. Obe stretnutia sme tam jasne vyhrali. Nuž a čo sa týka dvoch zápasov s KS Azoty, tak toto mužstvo bolo najlepšie, proti akému sme v tejto letne príprave nastúpili,“ podčiarkol L. Urban, ktorý konto doma bronzových Poliakov zaťažil ôsmimi gólmi.

Doma pobudnú len pár dní

Tatran Prešov zvládol prvú previerku s Azoty Pulawy víťazne. V druhej už tréner slovenského majstra S. Goluža podstatne viac premiešal zostavu a hostia odvetu napokon vyhrali najtesnejším rozdielom. „V TATRAN handball arene sme nastúpili na prípravný zápas prvý raz. V mužstve máme dvoch nových hráčov, ktorými sú Martin Straňovský a Francúz Titouan Afanou Gatine. Tušili sme, že ľudia do hľadiska prídu a budú aj veľmi zvedaví. Na novicov i na to, ako nám to ide. Napokon, predošlé zápasy sme v príprave vyhrali, takže so záujmom fanúšikov sme rátali. Nuž a je samozrejmé, že sme sa im chceli predviesť v čo najlepšom svetle. Povedali sme si, že to od začiatku rozbalíme naplno. A ono to vyšlo, pravdupovediac, aj nad naše očakávanie. Za štyri minúty sme vyhrávali päť nula. Po oddychovom čase hostí sa hra nielenže vyrovnala, ale po prestávke Poliaci šli do päťgólového vedenia. Druhá časť druhé polčasu ale zase patrila nám a nakoniec sme o dva góly vyhrali. Jednoduché to ale nebolo, pretože Pulawy majú ozaj káder vystužený veľmi kvalitnými hráčmi. Druhý zápas bol už o niečom inom. Náš tréner mal konkrétne plány a tých sme sa držali. Hráči sa striedali, skóre sa často menilo. Náskok súpera sme napriek dobrému finišu ale nezrovnali, akurát z neho skresali. V príprave je však treba hrať proti súperom, ktorí nás dokážu na ihrisku poriadne preveriť. Čím väčšmi sa s takými budeme konfrontovať, tým viac herne by sme mali byť na tom lepšie a lepšie. Samozrejme, odkryjú i nedostatky, ktoré je potom treba odstraňovať. Je dobré, že po tohto týždňovom domácom prípravnom bloku, pôjdeme na turnaj do Doboja v Bosne a Hercegovine, pretože na tomto prestížnom hádzanárskom podujatí nás čakajú pred štartom sezóny ďalší kvalitní súperi.“

Spojkový univerzál

Text k foto: L. Urban víta súperov, ktorí dokážu tím poriadne preveriť.

FOTO: VZ

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 19.06.2019
Meniny má: Alfréd

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.