L. Urban: Takúto výhru si treba vážiť

L. Urban: Takúto výhru si treba vážiť

Tatran si tentoraz samý záver postrážil

Tatran Prešov vycestoval na zápas druhého kola nadnárodnej SEHA Gazprom ligy do Chorvátska bez kvarteta zranených hráčov Rábeka, Fodoreana, Hozmana a Rečičára. Napriek tomu sa tímu trénera Slavka Golužu podaril husársky kúsok. Na tradične horúcej pôde chorvátskeho vicemajstra RK Nexe Našice zvíťazil po dramatickom závere najtesnejším rozdielom.

NAŠICE. Štyri dni po tom, čo v prvom kole SEHA Gazprom ligy Tatranu Prešov ušla výhra v domácom prostredí v stretnutí s ukrajinským šampiónom HC Motor Záporožie v samom závere doslova pomedzi prsty, keď päť minút pred koncom mali trojgólový náskok, tak v Našiciach si už body slovenský majster zobrať nenechal.

L. Urban tradične, Grzentič prekvapil

Prešovčania hrali v Našiciach pred tromi týždňami v rámci prípravy na novú sezónu. Tatran vtedy zdolal RK Nexe rozdielom ôsmich gólov. Pravda, domáci nehrali ale v najsilnejšom zložení. To však nič nemenilo na fakte, že Chorváti nehrali v rukavičkách. So zlomeným nosom nedohrali Lukáš Urban ani Dominik Krok. Nedeľný duel o súťažné body mal už celkom iný náboj. Navyše, domáci túžili odčiniť šesťgólovú prehru v prvom kole s Vojvodinou v Novom Sade. Mužstvo S. Golužu však nepodľahlo tlaku súpera ani publika a od úvodu dalo najavo, že po príprave hodlá v Našiciach vyhrať i v súťažnom súboji. Tatran šiel už na začiatku do vedenia a po necelej štvrťhodine mal trojgólový náskok. Po vyhranom polčase však domáci začali doťahovať a ani nie štvrťhodinu pred koncom vyrovnali na 22:22 a začalo sa vlastne odznova. Dramatické záverečné chvíle však lepšie zvládli hráči slovenského šampióna. Keďže po zranení v zápase so Záporožím ostal doma O. Rábek a Afanou Gatine dohrával v Našiciach s narazeným stehenným svalom, streleckú štafetu už takmer tradične držal Lukáš Urban a parádnymi koncovkami sa predviedol vari prvý raz v zelenobielom Nino Grzentič. Práve jeho góly pred koncom boli veľmi dôležité. V prvom rade sa však o úspech pričinil tímový duch i fakt, že tentoraz mužstvo Tatrana šliapalo na najvyššie obrátky do posledných sekúnd zápasu a napokon zaslúžene slávilo úspech.

Na zlomený nos v Našiciach takmer zabudol

„Bolo nám jasné, že domáci znovu vyrukujú s tvrdou hrou, vybičujú sa na maximum. Ak mám hovoriť za seba, tak na to, že práve na ihrisku v Našiciach mi zlomili nos, som pred zápasom s RK Nexe vôbec nemyslel. Hádzaná je tvrdý kontaktný šport a zavše sa i takéto veci prihodia. Napokon, so zlomeninou som odohral prípravný turnaj v Doboji. Takže proti chorvátskemu vicemajstrovi som nastupoval v prvom rade s vedomím odviesť na ihrisku maximálny výkon,“ konštatoval po stretnutí Lukáš Urban. A patrí sa podotknúť, že v Našiciach patril k ťahúňom prešovského tímu. „Odohrali sme vskutku ťažký zápas. Mali sme náskok, no domáci sa nepoddali a záver zdramatizovali. Možno tentoraz v závere hrala s nami športová šťastena. Avšak predovšetkým náš tímový výkon s náležitou koncentráciou i taktické ťahy, ktoré nám vštepil tréner S. Goluža rozhodli, že z ihriska tradičného rivala sme odviezli cenné body. Výhru o jediný gól si vážime o to viac, že sme ju docielili aj bez štvorice zranených spoluhráčov. Našice síce zakopli v prvom kole v Srbsku, no RK Nexe má veľmi kvalitné mužstvo. A vyhrať na jeho pôde sa podľa mňa len tak hocikomu nepodarí. V minulom ročníku tam nepochodil napríklad ani chorvátsky majster PPD Záhreb. Preto i ja tvrdím, že takúto výhru so ozaj treba vážiť. Na druhej strane treba ostať nohami pevne na zemi a koncentrovať sa na ďalšie zápasy.“

V Lige majstrov prídu do THA Španieli

Nuž a ten najbližší čaká hádzanárov Tatrana Prešov v sobotu štrnásteho septembra v TATRAN handball arene v Lige majstrov proti španielskemu klubu Bidasoa Irun. „Vkročíme do „kráľovskej“ súťaže hádzanárov. V SEHA lige sme už vyhrali, nuž patrilo by sa pokračovať vo víťaznom rytme aj v Lige majstrov. Hráme doma a verím, že v hľadisku THA budeme mať znovu výraznú podporu publika. Na prípravu nám ostáva pár dní. Dúfam, že bude taká vydarená ako tá pred cestou do Chorvátska a že sa nám podarí zdolať aj španielskeho súpera,“ mienil L. Urban.

Fakty

RK Nexe Našice – Tatran Prešov 24:25 (15:17)

Zostava a góly Tatrana: Cvitkovič, Čupryna – Djerič, Lapajne 1, D. Krok 1, Muňoz 3/2, L. Urban 5, Vučko 2, M. Straňovský 4, Michalka, Grzentič 5, Fech, Carapkin 1, Afanou Gatine 3.

 

Lukáš Urban

Text k foto: Tvrdí, že v Našiciach len tak hocikto nevyhrá.

FOTO:VZ

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Štvrtok 23.01.2020
Meniny má: Miloš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.