LM: Presun do Irunu komplikuje štrajk, Krok necestuje

LM: Presun do Irunu komplikuje štrajk, Krok necestuje

Presun výpravy hádzanárov Tatrana Prešov na sobotňajší zápas Ligy majstrov proti Bidasoe Irun (sobota 9. 11. o 16.00 hod.) výrazne skomplikoval štrajk palubných zamestnancov spoločnosti Lufthansa!!!

Výprava mala z Prešova pôvodne vyraziť vo štvrtok dnes večer a letecky sa presunúť z Budapešti do Španielska, no všetko skomplikoval spomínaný štrajk. „Dnešný a zajtrajší štrajk leteckej spoločnosti Lufthansa neochromil iba západnú Európu, ale dotkol sa aj našej výpravy. Keďže naše lety do Bilbaa boli kvôli štrajku zrušené, naša expedícia sa vydáva na cestu v skorých ranných hodinách (v piatok 8.11. - pozn.). Odchádzame o pol piatej ráno do Budapešti, z ktorej letíme do Frankfurtu n/M. a bohužiaľ, vzhľadom na obrovské množstvo zrušených letov, budeme vo Frankfurte čakať deväť hodín. Do miesta ubytovania dorazíme predbežne niekedy okolo jednej hodiny ráno. V rovnaký deň od 16. hodiny už nastúpime na samotný zápas. Iné spojenia na letiská v okolí ako Bilbao, Irun a San Sebastian neexistujú. Stálo nás nesmierne úsilie zabezpečiť, že poletíme tak, ako napokon poletíme. Presunúť zápas možné nebolo, navyše akékoľvek presunutie by znamenalo komplikácie v ďalšom programe. Sú to udalosti, na ktoré nemáme my a napokon ani EHF žiadny vplyv. V neľahkej situácii sa napriek tomu odchádzame pobiť o čo najlepší výsledok,“ vysvetlil situáciu generálny manažér Miroslav Benický.

Zároveň informoval, že s výpravou do Španielska navyše necestuje Dominik Krok, ktorý sa napokon bude definitívne musieť podrobiť operačnému zákroku zraneného ramena. „Bol záujem a snaha zranenie liečiť konzervatívnym spôsobom, ale bohužiaľ to zranenie nie je v stave, aby mohlo znášať všetky hádzanárske nápory. Dominik sa preto musí podrobiť operácii. Čas rekonvalescencie bude známy až po operačnom zákroku,“ konštatoval Benický.

 

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Sobota 25.01.2020
Meniny má: Gejza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.