LM: Proti Sportingu o predĺženie úspešnej série

LM: Proti Sportingu o predĺženie úspešnej série

v stredu 13. novembra čaká hádzanárov Tatrana Prešov ďalšie vystúpenie v C skupine Ligy majstrov. Tentoraz nastúpia na domácej palubovke proti portugalskému vicemajstrovi Sportingu Lisabon. Tatran sa pokúsi natiahnuť úspešnú sériu v prestížnej súťaži, v ktorej ťahá trojzápasovú bodovú sériu.

Sportingu patrí pri jeho štvrtom vystúpení v skupinovej fáze Ligy majstrov (treťom v rade), v  tabuľke aktuálne nepostupová 3. priečka s 9 bodmi, ale len jednobodovou stratou na druhý Sävehof a trojbodovou na prvý Irun. V tejto hádzanárskej sezóne zatiaľ náš súper naplno nebodoval iba v troch dueloch a je stále v hre o zopakovanie postupu do play-off z minulej sezóny, kedy to dotiahol do osemfinále s neskorším finalistom Telekomom Veszprém.

Portugalský vicemajster zvládol ostatné dva zápasy proti posledným dvom celkom súťaže – s Riihimänean Cocks vyhral 38:29 a s Eurofarmou Rabotnik 36:26. Predtým však Sporting, podobne ako pred ním aj Tatran, zaváhal na horúcej fínskej pôde v Cockse, kde prehral 23:25. S lídrom tabuľky – španielskou Bidasou Irun uhral doma remízu 30:30.  Nedarilo sa mu na palubovke Sävehofu, ktorému podľahol 24:29, tesne ale bodoval v Bitole proti Rabotniku (30:29) a úspešný bol doma aj proti Tatranu (32:24).

Zverenci trénera Slavka Golužu po štyroch úvodných prehrách získali v ostatných troch dueloch päť bodov. Dvakrát uspeli proti Eurofarmu Rabotnik (vonku 24:23, doma 31:29) a naposledy uchmatli bod na palubovke lídra skupiny z Irunu (27:27), hoci ešte desať minút pred koncom viedli šesťgólovým náskokom.

Oba tímy, mimochodom hrajúce v rovnakých zelenobielych klubových farbách, sa stretli v skupinovej fáze aj v minulej sezóne a tuho bojovali o postupové 2. miesto. O jediný gól ho napokon vybojoval portugalský tím, keď oba celky nevyužili vo vzájomných zápasoch v minulej sezóne výhodu domácej palubovky. Tatran doma prehral so Sportingom 27:30, na postup mu ale napokon nestačilo ani víťazstvo 28:26 v Portugalsku. V tejto sezóne Tatran v Portugalsku zaznamenal spomenutú prehru  24:32 (14:17).

Duel sa v Tatran handball aréne začína v stredu 13. novembra 18. hodine. Duel rozhoduje macedónska rozhodcovská dvojica Miljan VesovičNovica Mitrovič. Zápas v priamom prenose vysiela Sport 1.

Hlasy pred zápasom:

Slavko Goluža, trénera Tatrana: „Čaká nás ťažký zápas. Osobne si myslím, že súper je aktuálne najlepším tímom skupiny. Odkedy prišiel Vujin, sú v dobrej forme. My ale nemáme nejaký tlak, je to súper, ktorý musí zápas vyhrať. Preto chcem, aby sme odohrali dobrý zápas. Musíme na niektoré situácie reagovať lepšie ako teraz v Irune. Niečo zmeníme aj v našej útočnej hre. Ako to bude efektívne, uvidíme na konci. Chcem ale, aby do zápasu chlapci dali maximum.“ 

Martin Straňovský, kapitán Tatrana: „Máme zopár dní na prípravu na Sporting, ktorý bude chcieť zápas vyhrať a postúpiť zo skupiny. Takisto ale aj my. Dôležité bude, aby brankár zachytal tak ako v Irune a takisto fungovala aj obrana. Myslím, že sme v sobotu odohrali vynikajúci zápas a že posledné tri zápasy sme v oveľa lepšej forme. Dúfam preto, že budeme pokračovať  v tejto forme a podarí sa nám zápas vyhrať, lebo je to ťažký a kvalitný súper, ktorý má skúsených hráčov. Navyše sa k nim pripojil Vujin, ktorý je výborným strelcom zdiaľky. Nečaká nás teda nič ľahké, ale je to atraktívny zápas.“

Januš Lapajne, spojka Tatrana: „Bude to veľmi ťažký zápas v priebehu niekoľkých dní. Sporting je s príchodom Marka Vujina ešte nebezpečnejší ako predtým, keďže získali mimoriadne skúseného hráča. My sa ale musíme pozerať na seba. Myslím si, že sme v dobrej forme a v stredu sa pôjdeme pobiť o dobrý výsledok.“

 

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Pondelok 24.02.2020
Meniny má: Matej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.