Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

23
2

Motor Zaporozhye

21
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

12
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

23
2

MŠK P.Bystrica

21
3

Košice Crows

19
4

Sporta Hlohovec

13
5

HKM Šaľa

12
6

Nové Zámky

11

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lúčiaci sa Djerič a víťazný Urban

Lúčiaci sa Djerič a víťazný Urban

Posledný domáci zápas tohto roka proti Hlohovu sa niesol aj v znamení niekoľkých slávnostných okamihov, pri ktorých sme oceňovali, ale aj lúčili sa a ďakovali. Spoznali sme MIZUNO hráča mesiaca, ale rozlúčili sme sa tiež s jedným z legionárov.

Duel proti Hlohovcu (34:23) bol posledným v Tatran handball aréne pre francúzskeho pivota Ognjena Djeriča, ktorý klub opúšťa po vzájomnej dohode po záverečnom sobotňajšom stretnutí v Považskej Bystrici. Klub sa s ním preto pred domácimi fanúšikmi oficiálne rozlúčil. „Môj angažmán v Prešove sa chýli ku koncu. Keď sa pozriem na svoje účinkovanie tu, beriem to tak, že som ako hádzanár, ale aj človek nabral nové skúsenosti a posunul sa vpred. Chcel by som sa poďakovať spoluhráčom, s ktorými sme dobre vychádzali, ako aj prešovskému publiku, ktoré nás vždy podporovalo. V každom prípade každá životná skúsenosť športovca je dôležitá, beriem si z tohto angažmánu veľa a pokúsim sa to zúročiť v budúcnosti,“ povedal po stretnutí 25-ročný legionár Ogi Djerič.

Ešte pred zápasom sme vyhodnotili novembrové vydanie ankety MIZUNO hráč mesiaca. Tým sa v konkurencii Olivera RábekaTitouana Afanou-Gatineho stala spojka zelenobielych Lukáš Urban. „Vážim si tento úspech, nakoľko hlasovali ľudia a dali mi najviac hlasov napriek tomu, že tam boli silní protikandidáti. Čiže som veľmi rád, že som to vyhral, keďže rozhodoval fanúšik a asi so mnou boli spokojní. Som im za to vďačný,“ uviedol prešovský rodák a k hodnoteniu pre neho úspešného mesiaca dodal. „Keď som vyhral, tak ho asi môžem hodnotiť pozitívne,“ začal Lukáš s úsmevom, potom už vážnejšie dodal. „Stále to ale môže samozrejme byť lepšie, ale myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť. Možno jediný čierny bodík je zápas vo Švédsku, kde sme mohli získať vštky tri body, no napokon sme nemali ani jeden. Inak si myslím, že to bolo v poriadku.“

Lukáš si cenu prevzal v civilnom oblečení, keďže stále laboruje so zranením. Na začiatku decembra si v súboji SEHA GAZPROM ligy s Pekingom privodil natrhnutie vonkajšieho kolenného väzu a v tomto roku to pre neho znamená, že už nezasiahne ani do posledného súťažného zápasu na palubovke Považskej Bystrice. „Tri týždne už ale prešli, cítim sa oveľa lepšie ako prvé dni. Myslím si, že ešte týždeň – dva a mohol by som byť fit. Vo štvrtok začnem trénovať individuálne v posilňovni, aby som posilnil svaly v kolene. Je to na dobrej ceste,“ potešila aspoň informáciou naša spojka, hoci je jasné, že na sústredenie slovenského reprezentačného tímu tesne po Vianociach, napriek nominácii, ešte prísť nebude môcť. „Čo sa týka januára, tam to je ešte otázne. Neviem ako sa budem cítiť, sú ešte dovtedy dva týždne, čiže uvidím,“ dodal smerom k januárovému zrazu a kvalifikačným zápasom MS 2021.  

Cena pre Lukáša Urbana v súvislosti s MIZUNO hráčom mesiaca ale nebola jediná. Odmenili sme aj jedného spomedzi hlasujúcich fanúšikov na sociálnych sieťach. Výhercom sa stal Marek Labaško, ktorý od spoločnosti MIZUNO dostal novú športovú obuv. „Cena takto pred Vianocami určite potešila, veľmi pekne za ňu ďakujem,“ reagoval po prevzatí ceny a k svojmu vzťahu k prešovskej hádzanej i rozhodnutí za koho hlasovať dodal. „Sledujem prešovských hádzanárov a teším sa z ich úspechov. Som Prešovčan, dokonca som niekedy hádzanú za Tatran hrával, už je to síce dávno, ale Lukáša poznám a aj to teda rozhodlo, že som dal hlas práve jemu. K víťazstvu mu gratulujem a prajem skoré uzdravenie. Pekné sviatky prajem aj všetkým fanúšikom.“

 

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Utorok 21.01.2020
Meniny má: Vincent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.