Lukáš Urban najúspešnejším športovcom kraja za rok 2019

Lukáš Urban najúspešnejším športovcom kraja za rok 2019

Najúspešnejším športovcom Prešovského samosprávneho kraja za rok 2019 sa stal Lukáš Urban. Naša spojka na tróne pre najlepšieho športovca kraja vystredala spoluhráča Igora Čuprynu, ktorý sa dostal medzi desiatku najlepších. Ceny si na slávnostnom odovzdávaní v historickej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove prevzali aj ďalší laureáti z nášho klubu.

Odchovanec prešovskej hádzanej, 24-ročný Lukáš Urban, sa stal v 17-ročnej histórii ankety (po Radčenkovi, Antlovi, Kristopansovi a Čuprynovi) celkovo piatym hráčom Tatrana Prešov s cennou trofejou pre Športovca kraja. Prešovskí hádzanári zaznamenali celkovo siedmy úspech, keďže dvaja  z nich (Alexander Radčenko, Dajnis Kristopans) dokázali anketu ovládnuť dvakrát. Lukáš sa medzi vyhlasovanú elitnú desiatku individuálnych športovcov dostal tretíkrát, v hodnotení bol zaradený aj v rokoch 2015 a 2017. „Je to pre mňa najvýznamnejšie z týchto troch ocenení a som zaňho veľmi vďačný. Ďakujem zaňho tým, ktorí za mňa hlasovali a dúfam, že niekedy v budúcnosti si to ešte zopakujem. Ak aj nie, tak som rád, že som sa mohol zaradiť  medzi slávnych športovcov, ktorí cenu získali v minulosti,“ uviedol „Luky“ po prebratí ocenenia, pričom hodnotený rok 2019 označil za úspešný. „Pravidelne 50-60 minút som hral v zápasoch Ligy majstrov, SEHA ligy, takže som za to rád. Možno až na ten december, kedy som sa zranil a Slovenský pohár, ktorý sme nezískali, to bol pre mňa úspešný rok,“ skonštatoval víťaz ankety a dodal: „Vnímam to aj ako motiváciu, aby som sa neprestal zlepšovať, aby som to možno niekedy zopakoval, lebo ako sa hovorí získať cenu prvýkrát je o niečo ľahšie, no zopakovať to je oveľa ťažšie.“

Lukáš Urban sa pred týždňom pri vyhlasovaní ankety o najúspešnejšieho športovca mesta Prešov za rok 2019 umiestnil vo vyhodnocovanej najlepšej jedenástke bez určenia poradia. Celkovým víťazom sa stal Igor Čupryna, s ktorým si v krajskom oceňovaní top športovcov tentoraz svoje pozície vymenili.  Premiérovým víťazom ankety o trénera roka v kategórií dospelých sa na oceňovaní stal náš kouč Slavko Goluža. „Chcem najprv pogratulovať všetkým športovcom, ktorí získali cenné trofeje a stali sa najlepšími športovcami. Čo sa mňa týka, nie je to prvé takéto ocenenie, ktoré som získal, ale je to prvýkrát, čo som ho dostal v Prešove. To vo mne vyvoláva veľký rešpekt a je novou motiváciou, aby som sa ešte zlepšoval. Som tu legionárom a tým je to pre mňa veľká vec,“ povedal o ocenení náš tréner, ktorý z pohľadu legionára priblížil aj svoj vzťah k Prešovu a Prešovskému samosprávnemu kraju. „Som tu už tretí rok a cítim sa tu ako doma. Chodí tu aj moja rodina, syn i manželka a aj oni sa tu cítia dobre. Mám tu mnohých kamarátov, stretol sa s množstvom zaujímavých ľudí. Som tu ako doma,“ dodal Goluža.

Kolektív zverencov pod vedením trénera Slavka Golužu sa opätovne stal najúspešnejším športovým kolektívom PSK za rok 2019 a nadviazal na viaceré predchádzajúce úspechy v tejto kategórii, kde mu v tomto roku robili spoločnosť majsterky Slovenska vo florbale z FBC Predator Sabinov a bronzoví medailisti z basketbalovej SBL z Iskry Svit. Bez ceny neodišli ani naši mládežníci. Tí dokázali obhájiť postavenie najúspešnejšieho kolektívu mládeže za rok 2019. Pod úspech sa podpísali v minulej sezóne vicemajstrovskí starší dorastenci pod vedením trénera Stanislava Kolpaka, ktorí sú v súčasnosti lídrami tabuľky a na Československom pohári vybojovali bronzové medaily. Takisto sa na ňom podieľali majstrovskí mladší dorastenci s trénerom Marekom Gernátom so striebornými medailami z Československého pohára, no a úspechy podčiarkli majstrovskými titulmi aj starší a mladší žiaci, ktorých trénersky viedli Eduard SchwarzbacherMaroš Čorej.   

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Utorok 25.02.2020
Meniny má: Frederik(a)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.