M. Chmeliar živí myšlienku zverenia klubu niekomu inému

M. Chmeliar živí myšlienku zverenia klubu niekomu inému

Nevylučuje ani postupný prechod na amatérsku bázu

Takto niečo pred vyše rokom majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar vyriekol, že už nastal čas chod prešovskej hádzanej niekomu odovzdať. A zdá sa, že vtedy vyslovené myslí celkom vážne aj dnes. Svoje predstavy o prípadnom zverení riadenia klubu vraj má. Zanevrieť na hádzanú síce nehodlá, no netají, že za určitých okolností môže Tatran fungovať na amatérskej báze.

Nástup M. Benického mu otvoril oči

Miloslav Chmeliar nám pred pár dňami doslova tvrdil. „Ak raz v Tatrane Prešov skončí generálny manažér Miroslav Benický a s ním tréner Slavko Goluža, hádzaná v Prešove bude pokračovať, avšak na amatérskej úrovni,“ prekvapil vyjadrením a dôvodil. „Za ostatných sedemnásť rokov prešovská mužská hádzaná pod mojim vedením získala desiatky titulov a rôznych primátov vo všetkých vekových kategóriách. O tom však nechcem teraz hovoriť. To všetko bez nejakých správnych rád, či výkonných výborov. Robil som to sám, so svojimi manažérmi. Avšak až po nástupe do funkcie generálneho manažéra M. Benickým som zistil, aký skutočný záber má mať a  momentálne náš generálny manažér má. V minulosti sa ľudia na takejto pozícii v klube dosť vyhýbali napríklad trénerom, len aby ich tí nejako „nezaúkolovali“, prípadne sa nedostali do nejakých pracovných sporov. Lenže tridsaťtriročný M. Benický už po dvoch týždňoch vo funkcii, bol schopný vyhodiť polovicu mužstva pre zlú disciplínu hráčov. Aj teraz je v klube motorom, aktivity ktorého musím zavše hamovať. Na druhej strane mám už iné životné priority, nie iba prešovskú hádzanú. Jednoducho, nechcem sa už do nej vkladať tak intenzívne ako v minulosti. Preto už klubovú agendu prevzal na svoje bedrá súčasný generálny manažér. Napokon, je to mladý človek, výborne jazykovo vybavený, aktívny, komunikatívny, veľmi dobre znajúci mentalitu ľudí na Balkáne, veď polovicu života prežil v tamojšom prostredí. Za dva roky vo svojej funkcii v Tatrane získal rešpekt európskych hádzanárskych odborníkov. Dokáže osloviť nielen predstaviteľov SFZ, SEHA Gazprom ligy, ale i prezidenta EHF. Čo si cením, je, že generálny manažér klubu dokáže ísť do názorového konfliktu aj so mnou. Na rozdiel od predchodcov, ktorí mi viac menej pritakávali. Na Slovensku ho okrem hádzanej v podstate nič nedrží. Manželka s dcérkou žijú v rodinnom dome v Ľubľane. Nemyslím teda, že v Tatrane je len kvôli peniazom. Podľa mňa, so svojimi danosťami a schopnosťami by sa dokázal uplatniť na hocijakej inej pracovnej pozícii. A pre informáciu hádzanárskej verejnosti ešte poviem, že dokázal do Tatrana zlanáriť viacero kvalitných zahraničných hráčov, a to aj za polovičné sumy, oproti tomu, aké si prípadne pýtajú slovenskí hráči.“

Funkcie možno ponúkne M. Straňovskému

Nič nie je však večné, a raz zrejme príde aj čas, kedy sa manažérske pozície v Tatrane Prešov zmenia. Preto ak M. Chmeliar pripustil možnosť prechodu časom na amatérsku bázu, zaujímali nás majiteľove predstavy o pokračovaní za prípadne vzniknutých okolností. „Zopakujem ,že ak raz M. Benický skončí a s ním aj tréner S. Goluža, lebo v ich prípad ide, nazvem to spojitými nádobami, ponúknem chod prešovskej mužskej hádzanej momentálne hráčovi a kapitánovi Tatrana Prešov, Martinovi Straňovskému. Či už v pozícii trénera alebo manažéra. Zvažujem to tak preto, lebo ho považujem za rovného a úprimného chlapa. Naviac, s obrovskými hráčskymi a životnými skúsenosťami zo zahraničia. Hádzaná v Prešove iste nezanikne. Avšak úrovňou pôjde dole. Predpokladám, že na Slovensku bude Tatran zvádzať tvrdé súboje o majstrovský titul. Z európskej hádzanárskej scény ale postupne vymizne,“ touto nie príliš optimistickou vyhliadkou ukončil aktuálne informácie z tábora na pätnásty majstrovský titul útočiaceho Tatranu Prešov, majiteľ klubu M. Chmeliar.

Miloslav Chmeliar

Text k foto: Manažéra a trénera vníma ako spojité nádoby.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Štvrtok 05.12.2019
Meniny má: Oto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.