MD: Suverénne víťazstvo nad Šaľou

MD: Suverénne víťazstvo nad Šaľou

Mladší dorastenci Tatrana Prešov kráčajú aj naďalej suverénne svojou ligovou súťažou. Zvládli v nej aj šiestu prekážku, keď suverénne doma zdolali Šaľu o 25 gólov 40:15 (26:8). V tabuľke sú stále bez straty bodu na čele poradia s dvojbodovým náskokom pred Považskou BystricouModrou. Najviac gólov tímu Mareka Gernáta v stretnutí proti Šali zaznamenal Marco Antl, ktorý zaťažil konto súpera ôsmimi gólmi. So siedmimi gólmi mu dobe sekundovali Branislav VrankoErik Fenár.

 MD – 6. kolo: Tatran Prešov – HKM Šaľa 40:15 (26:8)

Zostava a góly Tatrana Prešov: Vaško, Ondrejčák – Varga 2, M. Antl 8/1, D. Radčenko 1, Vranko 7, Rázga, Fenár 7, Karvaš 3, Buranovský 1, Furman, Turek, Kleban 5, Tarannikov 4, Babuščák 2, Jankovskij. tréner: M. Gernát, vedúci tímu: R. Fech.

Najviac gólov súpera: Ollári 7/2, Lénart 6, 7-metrové hody: 2/1 – 4/2, vylúčenia: 1:4

Priebeh zápasu: 1:0, 3:2, 13:2, 15:3, 21:4, 24:6, 28:8, 35:9, 38:11, 39:14

Richard Fech, vedúci tímu mladších dorastencov Tatrana: "Napriek 25-gólovému víťazstvu nad Šaľou dnes nemôžeme byť spokojní s výkonom chlapcov. V stretnutí zahodili 24 streleckých šancí, z toho osem rýchlych protiútokov. Chlapci plnili v obrane aj útoku pokyny do 15. minúty, keď sme viedli 13:2. Po prestriedaní hráčov pôsobila naša obrana dosť nekoncentrovane a vôbec nepomohla brankárovi, čím umožnila súperovi streliť 8 gólov do polčasu. Cez prestávku dostali chlapci presné pokyny, čo od nich očakávame v obrannej a útočnej fáze. Opäť ich však dokázali plniť len polovicu polčasu, keď sme výbornou obranou navýšili skóre na 35:9, pričom sme ale zbytočne premárnili niekoľko vyložených šancí. Posledných 14 minút chlapci prehrali 5:6, čo je neprípustné proti súperovi, akým dnes bola Šaľa. Chlapci sa musia zamyslieť nad ľahkovážnym zahadzovaním vyložených šancí a hlavne nad svojou koncentráciou na hru až do konca zápasu. Dnes sme od nich v obrane čakali to, čo dokázali len v prvých 15-minútovkách oboch polčasov, keď inkasovali len dva resp. jeden gól. V útočnej činnosti sme od nich očakávali zasa maximálnu koncentráciu pri koncovke, v čom dnes mnohí hráči zlyhali. Aj keď sa takéto zápasy proti outsiderom hrajú veľmi ťažko, chlapci sa musia snažiť v takom stretnutí používať správnym spôsobom rozum aj srdce a hlavne hrať naplno celých 60 minút. Veríme, že sa dnes chlapci poučili na svojich chybách a svoje nedostatky v hre aj koncentrácii budú postupne v ďalších zápasoch odstraňovať." 

Tabuľka 1. ligy mladších dorastencov:

https://slovakhandball.sk/sutaz/dorast/1-liga-mladsi-dorastenci/ 

V 7. kole 1. ligy mladšieho dorastu sa hráči Tatrana Prešov predstavia v sobotu 2. novembra na palubovke Slovana Modra, ktorá je v tabuľke s dvojbodovým odstupom za Tatranom na 3. mieste iba o skóre za Považskou Bystricou. Zverencov Mareka Gernáta teda čaká ďalší dôležitý, tzv. štvorbodový, zápas.

Autor: 
TP
Zdroj: 
TP
Dnes je: Štvrtok 05.12.2019
Meniny má: Oto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.