Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

15
2

Vardar Skopje

12
3

TATRAN PREŠOV

9
4

Vojvodina

9
5

Nexe Našice

6
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

13
2

Košice Crows

11
3

MŠK P.Bystrica

9
4

Sporta Hlohovec

9
5

HKM Šaľa

6
6

Nové Zámky

4

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medzištátna hádzaná veľkým lákadlom

Medzištátna hádzaná veľkým lákadlom

Vynovenú prešovskú TATRAN handball arenu čaká aj reprezentačný krst. V nedeľu 4.okóbra o 17.hodine začne v nej medzištátne kvalifikačné stretnutie hádzanárov o postup na ME 2014 Slovensko – Maďarsko. 

PREŠOV. Po dvoch premiérových zápasoch počas jedného popoludnia, ktoré odohral Tatran Prešov v Tipos extralige a SEHA League uplynulú sobotu, sa v Prešove pripravujú ďalší hádzanársky bonbónik.

Servis fanúšikom chcú ešte vylepšiť

Experiment s dvomi zápasmi v jeden deň bol iste svojim spôsobom zaujímavý, ale nie všetko sa organizačne vydarilo. „Prvý problém vznikol už tým, že zápas a nemal hrať o 15,30 hodine, ale pol hodinu neskôr. Takto nám medzi zápasmi vznikla väčšia časová medzera, ako osobne plánoval. Zhruba hodinovú pauzu diváci zvažovali využiť po svojom. Mnohí váhali, či si odskočiť domov alebo zostať v hale. Problémy boli vraj s návratom cez turnikety pre tých, ktorí na čas odišli vonku,“ pripustil majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar „To ale viem len z počutia, pretože počas prestávky medzi zápasmi som ostal v hale. Všetko sám nemôžem ukontrolovať. Chybu niekde spravili moji spolupracovníci. Do budúcna podniknem už kroky, aby sa niečo podobné nezopakovalo. Nie málo bolo pri rekonštrukcii THA investované aj do zriadenia bufetov. Tie ale neponúkali ľudom taký sortiment, trebárs kávu, čaj, či niečo na zjedenie, ale len základné nápoje. Viackrát malo byť vypísané výberové konanie na prevádzkovanie bufetov vo vestibule haly. Teraz už dohliadnem, aby sa tak stalo a aby sa návštevníkom akcií v THA dostal čím širší sortiment nápojov i jedál. Aj na to, aby už najbližšie, pred i počas medzištátneho stretnutia hádzanárov Slovenska a Maďarska, na ktoré by malo prísť až päťtisíc divákov, obsluhoval podstatne väčší počet pracovníkov vo všetkých moderne vybavených bufetových zariadeniach.“

Permanentky platia, treba však prísť skôr

Záujem o medzištátnu hádzanú v TATRAN handball arene (THA) avizujú organizátori veľký. Lístky v predpredaji sa míňajú. Držitelia permanentných a voľných vstupeniek, vydaných Tatranom Prešov na sezónu 2012/2013 sa však pýtajú, ako to bude s ich stálymi miestami v hľadisku THA na zápasy prešovských hádzanárov, na medzištátne stretnutie slovenských hádzanárov s maďarskými. „Miesta v THA sme garantovali ich držiteľom aj na medzištátne stretnutia,“ zdôraznil M. Chmeliar. „Jednou z našich podmienok, na prenajatie haly na kvalifikačné stretnutie Slovensko – Maďarsko, adresovaných organizátorovi tohto stretnutia, ktorým je Slovenský zväz hádzanej teda bolo, aby majitelia permanentiek a voľných vstupeniek mali vstup garantovaný. To aj platí. Nemôžeme im ale garantovať, v súvislosti s očakávaným veľkým náporov fanúšikov nielen zo Slovenska ale aj z Maďarska, ich stabilné miesta v hľadisku. Preto ich už teraz, aj touto cestou upozorňujeme , aby svoje na sezónu vyhradené  miesta zaujali v dostatočnom časovom predstihu pred začiatkom stretnutia. Predídu tak zbytočným možným komplikáciám. Z našej strany robíme pre vydarenú organizáciu kvalifikačného zápasu maximum. To isté určite platí aj o Slovenskom hádzanárskom zväze (SZH), ktorý sa stará o organizačnú i bezpečnostnú stránku na nedeľu plánovaného medzištátneho zápasu v Prešove.“

Predpredaj jednorazových vstupeniek v cene 6 euro na nedeľné stretnutie Slovensko - Maďarsko zabezpečuje SZH. Dajú sa však do piatku zakúpiť aj na recepcii THA v čase od 14. do 18.hodiny.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Utorok 12.11.2019
Meniny má: Svätopluk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.