Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

6
2

Vardar Skopje

3
3

Vojvodina

3
4

TATRAN PREŠOV

3
5

Nexe Našice

6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

6
2

Košice Crows

3
3

MŠK P.Bystrica

2
4

Nové Zámky

2
5

Sporta Hlohovec

2
6

HK Topoľčany

2

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

More si užili aj najmladší hádzanári

More si užili aj najmladší hádzanári

Tatran dostal ďalšie zaujímavé zahraničné ponuky. Makarska Riviera patrí k najkrajším a najznámejším miestam na pobreží Jadranu. Nuž a toto leto, dá sa povedať, je druhým domovom mladých prešovských hádzanárov. Po starších a mladších dorastencoch strávil niekoľko dní pri „slovenskom“ mori v Chorvátsku aj starší žiaci Tatrana Prešov.  

MAKARSKA. Historicky najúspešnejší hádzanársky klub na Slovensku Tatran Prešov má za sebou ďalšiu vydarenú sezónu. Úspechy už osemnásobného seniorského slovenského majstra aj na medzinárodnom poli sme zmieňovali neraz. Hrdiť sa nimi ale môžu aj ich mladí nasledovníci.

Zlatí šli k moru, bronzoví pôjdu na turnaj

Tatran Prešov štartoval vo všetkých vypísaných slovenských mužských a chlapčenských hádzanárskych súťažiach.  Majstrami Slovenska v sezóne 2011/2012 sa stali starší a mladší dorastenci aj starší žiaci klubu zo šarišskej metropoly. Na majstrovský titul nedosiahli akurát mladší žiaci Tatrana. Ani oni však neostali bez medailí. Prešov na šampionáte v Modre získal bronzové medaily. V prešovskom hádzanárskom klube je známe, že jeho majiteľ vie úspechy, počnúc najstaršími, až po najmladších zvlášť oceniť. Odmenou za majstrovské tituly boli pre dorastencov a žiakov pobyty pri Jadranskom mori na Makarskej Riviere. Po dorastencoch si ho tento týždeň užívali starší dorastenci: „Slovo som dodržal,“ konštatoval po návrate z Chorvátska, kde bol aj so žiakmi, majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar. „Majstri za odmenu cestovali k moru. Dorastenci v Makarskej začiatkom mesiaca odohrali aj turnajové zápasy. Starší žiaci ich v pláne nemali. Naprázdno ale neobídu ani naši bronzoví hádzanári. Mladším žiakom s najväčšou pravdepodobnosťou uhradíme účasť na nejakom kvalitnom medzinárodnom turnaji.“            

Nezáväzné pozvania z Hvaru i z Medžugorja

Kým hádzanárska partia starších žiakov, zverencov trénera Eduarda Schwarzbachera, si poväčšine užívala slnko a úžasnú vodu v jadranskom mori, aj si zatrénovala, staršia časť prešovskej výpravy mala i iné, konkrétne povinnosti. Nie iba v zmysle, aby všetko počas pobytu klapalo ako malo, ale M. Chmeliar tam pozeral v širšom kontexte aj smerom do budúcna. Prijal napríklad pozvanie na exkurz do jedného z najznámejších stredísk na ostrove Hvar. Majiteľ jedného z tamojších hotelových komplexov ponúkol možnosť výhľadovo spolupráce aj pre seniorské mužstvo Tatrana. A veru, možností na prípravu i regeneráciu po tréningovej záťaži, je tam dostatok. Pozoruhodný bol aj výjazd z chorvátskej Makarskej do Bosny a Hercegoviny. Konkrétne do mesta Ljubuški, kde Tatran Prešov hral SEHA ligu, či do svetoznámeho pútnického mesta Medžugorje. Ako sme sa presvedčili, nechodia tam len tisícky pútnikov, ale aj množstvo športovcov. Športový a relaxačný komplex, ktorý si Prešovčania mali možnosť prezrieť sa len tak hocikde ozaj nevidí. Množstvo futbalových, hádzanárskych, basketbalových či volejbalových ihrísk s rôznymi povrchmi, tak isto tenisových kurtov, športová hala, k tomu nádherné bazény, možnosti na regeneráciu, reštaurácia a tak ďalej. Naozaj, klobúk dole čo tam ľudom ponúkajú. Keďže v Medžugorí každoročne usporadúvajú aj veľký medzinárodný hádzanársky turnaj, nie je vylúčené, že najbližšie sa na ňom predstavia aj prešovskí hádzanári. Predbežnú ponuku a k nej aj ďalšiu, na prípadné sústredenie mužstva Tatrana Prešov  už M. Chmeliar od vlastníka tamojšieho obdivuhodného komplexu dostal.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 21.09.2019
Meniny má: Matúš

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.