Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muž z plagátu Lukáš Urban sedel iba v hľadisku

Muž z plagátu Lukáš Urban sedel iba v hľadisku

Aj Dominik Krok sa mohol len prizerať   

PREŠOV. Dobrú reklamu hádzanej na Slovensku robí dlhodobo Tatran Prešov. Muži sú štrnásťnásobnými majstrami republiky, hrajú v prestížnych európskych súťažiach. Rok čo rok získavajú majstrovské tituly vo svojich kategóriách aj dorastenci a žiaci najúspešnejšieho slovenského hádzanárskeho klubu. Skrátka, Prešov je baštou slovenskej mužskej hádzanej.

Zožiera ho, že loptu stále neudrží

Nuž a do domovského stánku prešovských hádzanárov, do TATRAN handball areny zavítala naostatok aj reprezentačná hádzaná. Hral sa v nej kvalifikačný zápas o postup na ME 2020 medzi Slovenskom a Ruskom. Hľadisko haly takmer vypredané, zápas bohatý na zvraty s dramatickou záplatkou, ktorú šťastnejším koncom rozhodli napokon víťazným gólom pár sekúnd pred koncom ruskí hostia (na 21:22) mal takmer všetky atribúty tej najlepšej reklamy tomuto športu. Pravda, pohľadom slovenských fanúšikov, ktorí vytvorili duelu fantastickú divácku kulisu, chýbalo jediné. Úspešný konečný rezultát, ku ktorému po nevydarenom vstupe do kvalifikácie v Maďarsku malo Slovensko vskutku blízko. V slovenskej zostave proti ruskému tímu nastúpili aj dvaja hráči  Tatrana Prešov. Krídelník Martin Straňovský, v klube i reprezentácii kapitán mužstva a spojka Oliver Rábek. V pôvodnej nominácii dánskeho trénera Slovenska H. E. Jensena boli aj z majstrovského Tatrana aj spojky Lukáš Urban a Dominik Krok. Obaja  však momentálne pre zranenia chýbajú v klube i reprezentácii. D. Krok po zlomenine puzdra palca pravej hodovej ruky sňal po siedmich týždňoch ortézu, no stále nie je fit. „Skúšal som konečne pracovať aj s loptou, lebo inak bez nej trénujem. Žiaľ, nejde to, v ruke ju zatiaľ poriadne neudržím, nieto, žeby som už strieľal. Tá nečinnosť v tomto smere ma zožiera. Momentálne čakám na zhotovenie špeciálneho chrániča na palec s nádejou, že s ním to hádam nejako pôjde. Kedy konkrétne sa objavím na ihrisku v zápase, nateraz je ťažké odhadnúť,“ povedal pred reprezentačným stretnutím Slovensko – Rusko D. Krok.

Bol smutný, že si to neužil

Rovnako len z hľadiska ho sledoval Lukáš Urban. Muž z plagátu, ktorým slovenská reprezentácia pozývala priaznivcov hádzanej do prešovskej TATRAN handball areny podobne ako spoluhráč D. Krok už tiež prišiel na zápas s Rusmi bez ortézy po tom, ako ju od začiatku októbra nosil na nohe po roztrhnutí väzov v členku v zápase Ligy majstrov doma s ruskými Čechovskými Medveďmi. „Pochopiteľne, som smutný z toho, že si nemôžem vychutnať tú úžasnú atmosféru priamo na ihrisku. Navyše, ak reprezentácia hrá v mojom rodnom meste a na i mne dôvernej palubovke. Bolo ma vidno na bilbordoch či iných reklamných plochách pozývajúc na zápas a sám ho napokon sledujem len z hľadiska,“ povzdychol sediac v ňom vedľa svojej priateľky. „Vyhrali sme polčas a ak to dotiahnú do víťaznej koncovky, tak mojej absencie mi príliš ľúto nebude.“ Nakoniec to ale vypálilo inak... Škoda, veľká škoda, minimálne bod si chlapci zaslúžili uhrať. Od začiatku do konca mal ale zápas ten správny náboj. Naši hrali podstatne lepšie ako v Maďarsku a môže byť im len ľúto, že chýbalo ozaj máličko, aby sa nielen výkonom ale aj výsledkom odvďačili skvelému publiku,“ dodal na reprezentačnú tému hráč spojkového radu Tatrana Prešov L. Urban.

Prešov odcestuje na Ligu majstrov do Lisabonu

Po asociačnej prestávke pokračuje mužstvo slovenského hádzanárskeho šampióna v zápasovom kolotoči. Najbližšiu sobotu nastúpi Tatran Prešov na zápas Ligy majstrov EHF v Portugalsku proti Sportingu Lisabon. Zverenci trénera Slavka Golužu majú tomuto súperovi čo vracať, keďže doma s ním prehrali o tri góly. Ľahké to ale ani tam mať nebudú. L. Urban ani D. Krok k dispozícii určite ešte nebudú a otáznik visel aj nad štartom pivota Leona Vučka. „Pravdou je, že ortézu už na nohe nemám. S chráničom členka som ale začal už zľahka trénovať, hoci zatiaľ len v posilňovni. Pri behu pociťujem ešte bolesť, no robím všetko preto, aby som bol čím prv naspäť v hre. Predpokladám, že do takých dvoch týždňov by to už šlo,“ mienil L. Urban.

Prešovská výprava odcestuje na sobotný zápas do Lisabonu zajtra. V nej by nemala chýbať ani dvoch ocenených hráčov. V rámci rebríčka  Best 7 hráčov SEHA Gazprom ligy za október má Tatran Prešov dvojnásobné zastúpenie. Za najlepšiu strednú spojku vyhlásili Januša Lapajneho, najlepšou  pravou je za tento mesiac Bruno Butorac.                                                               

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sk
Dnes je: Pondelok 17.06.2019
Meniny má: Adolf

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.