Na úvod SEHA ligy hostíme elitného nováčika zo Záporožia

Na úvod SEHA ligy hostíme elitného nováčika zo Záporožia

Po úspešnom štarte novej sezóny a víťazstve v Topoľčanoch (40:17) čaká na hráčov prešovského Tatrana úvodný zápas aj v nadnárodnej SEHA Gazprom lige. Jej 9. ročník začnú v stredu 4. septembra od 19. hodiny v domácej Tatran handball aréne proti ukrajinskému tímu Motor Záporožie. Majster z krajiny našich východných susedov je nováčikom nadnárodnej hádzanárskej súťaže, no rozhodne nie nováčikom na hádzanárskej mape. Ostatných šesť rokov pôsobil v najprestížnejšej spoločnosti Ligy majstrov. V minulej sezóne sa cez jeho elitnú skupinu prepracoval do osemfinále, kde stroskotal na poľskom tíme Vive Kielce (33:33 doma,, 29:34 vonku). Práve prehra s poľským tímom z konca marca je posledným neúspešným duelom ukrajinského tímu, ktorý odvtedy nepozná premožiteľa. "Čaká nás otvárací zápas nového ročníka SEHA Gazprom ligy proti mimoriadne ťažkému súperovi, ktorý má veľmi skúsený tím využívajúci agresívnu obranu a rýchle kontry. My sa v úvode sezóny potykáme s niekoľkými zraneniami, no musíme sa sústrediť na seba. Ak v zápase budeme robiť to, čo od hráčov žiadam, môžeme súperovi spôsobiť problémy. Musíme byť ale pozorní v obrane a trpezliví v útoku, Kľúčové bude ostať koncentrovaní počas celých 60-tich minút a hrať chytro,“ uviedol pre úvodným duelom sezóny tréner Slavko Goluža.

Oba tímy sa v minulosti už v jednom vzájomnom dvojzápase stretli. Bolo to pred vyše šiestimi rokmi v skupinovej fáze Pohára EHF. V oboch prípadoch uspel Tatran, keď najprv zvíťazil na pôde Motoru 32:27 a v odvete sa zelenobieli tešili z triumfu 36:28. "Motor je kvalitný a skúsený súper, ktorý hrá na top úrovni už veľa sezón. Hrajú tvrdú obranu 6-0 so silnou spojkovou radou na čele s tvorcom hry  Malasinskasom, ktorý na seba berie väčšinu zodpovednosti. Nie je pochýb, že budeme čeliť tvrdému testu, ale hráme doma a pokúsime sa to súperovi sťažiť a pokúsiť sa zvíťaziť,“ uviedol pred duelom kapitán zelenobielych Martin Straňovský.

Šesťnásobného ukrajinského majstra a päťnásobného víťaza domáceho pohára čaká v novej sezóne aj účinkovanie v elitnej B-skupine Ligy majstrov. Novú sezónu ale začne v Prešove. Na Záporožie sa pripravujeme každý deň. Študujeme video, v utorok nás ešte čaká taktický tréning. Budeme sa snažiť nepustiť ich do nejakých rýchlych protiútokov a čistých šancí. Myslím si, že všetko to pôjde cez obranu a my sa budeme snažiť uhrať čo najlepší výsledok,“ dodala pred zápasom prešovská spojka Oliver Rábek.

Duel z Tatran handball arény odvysiela v priamom prenose stanica Arena Sport, ktorá bude v novej sezóne zabezpečovať prenosy nielen z domácich zápasov Tatrana, ale aj z duelov na ihriskách súperov. Takisto divákom ponúkne v priamych prenosoch aj ďalšie zápasy nadnárodnej SEHA Gazprom ligy, ktorej nový ročník odštartoval v pondelok zápasom „prešovskej“ A-skupiny. Srbská Vojvodina Nový Sad v ňom zdolala minuloročného účastníka Final 4 Nexe Našice (29:23).

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Sobota 25.01.2020
Meniny má: Gejza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.