Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

33
2

PPD Zagreb

33
3

Nexe Našice

30
4

Meshkov Brest

24
5

TATRAN PREŠOV

24
6

Vojvodina

16

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

MŠK P.Bystrica

27
2

HKM Šaľa

27
3

TATRAN PREŠOV

24
4

HK Topoľčany

23
5

Nové Zámky

19
6

MHK Piešťany

16

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nová posila prispela k víťazstvu.

Nová posila prispela k víťazstvu.

 

K 27-gólovej výhre nad Malackami prispela aj nová posila P. Abramovič, už v utorok prvé finále SP
Hádzanári Tatrana Prešov majú po nedeli za sebou prvý zápas v roku 2018. V dohrávke 13. kola zdolali zverenci Slavka Golužu Strojár Malacky presvedčivo 45:18 (22:9) a naďalej vedú ligovú tabuľku. Tatran odohral zápas pri neúčasti trojice Hrstka, Číp a Kasal, úspešne reprezentujúcej Českú republiku na majstrovstvách Európy, a pri zranení trojice Krok, Rábek a Pekár iba s 8 hráčmi, vrátane dvojice brankárov. Celý duel teda nemal tréner Slavko Goluža možnosť striedať a hráči odtiahli na palubovke plných 60 minút. „Bolo to zaujímavé a niečo také som doteraz ešte nezažil. Každý vedel, že bude hrať celý zápas, ale išli sme s jasným cieľom a som rád, že sme aj v tomto zložení potiahli a vyhrali jednoznačným rozdielom. Sústredili sme sa aj na to, aby sa nikto nezranil, inak by sme asi dohrávali v piatich. Zrejme aj tak by sme dokázali vyhrať, ale bolo by to nepríjemné,“ analyzoval po stretnutí Lukáš Urban, ktorý sa do zostavy vrátil takisto po zranení, ktoré ho pripravilo o kvalifikačné zápasy v tíme slovenskej reprezentácie.
Tatranu v neľahkej situácii pomohlo aj angažovanie mladého čiernohorského reprezentanta Petara Abramoviča, ktorý síce nastúpil na preňho netradičnom poste ľavého krídla, ale k víťazstvo prispel dvoma gólmi. „Ja som síce nehral na svojej  tradičnej spojkovej pozícii, ale nevadilo mi to. Som tu na to, aby som pomohol a keď treba zaplniť miesto, tak to urobím. Bolo nás málo, ale platí, že kto je tu, musí hrať a ukázať všetko čo v ňom je. Som samozrejme rád aj tomu, že som za Tatran dal prvý gól,“ povedala po stretnutí nová posila klubu.
Abramovič pred premiérou absolvoval s tímom iba dva tréningy, ale s prijatím v kabíne je nadmieru spokojný. „Mančaft i tréneri sú super. Som rád, že je tu toľko chlapcov z Balkánu. Bude pre mňa oveľa ľahšie zvyknúť si. V rodnom jazyku môžem komunikovať aj s trénerom, čo je takisto výhoda, lebo všetkému rozumiem. Budem sa samozrejme postupne učiť aj po slovensky, aby som mohol dobre rozprávať aj s ďalšími spoluhráčmi. Samozrejme, ešte mi istý čas potrvá, kým sa s tímom zohrám. Som tu ale na to, aby som pre Tatran odvádzal 100 percent a verím, že spoločne dosiahneme dobré výsledky,“ dodal Abramovič.
Jeho priezvisko samozrejme mnohým evokuje podobnosť  s ruským majiteľom futbalovej Chelsea Londýn Romanom Abramovičom, no tu Petar akékoľvek spojenie hneď vyvracia. „Aj keď sa ma na to samozrejme často pýtajú, nie sme v žiadnom spojení. Nemáme spolu nič spoločné,“ usmieval sa čoskoro 20-ročný dvojmetrový hádzanár, ktorý ale predsa len má s futbalom niečo spoločné. Kým uňho definitívne nezvíťazila hádzanárska kariéra, bol to práve futbal a basketbal, ktorým sa pravidelne venoval. „Hádzaná vyhrala preto, lebo je to pravý mužský kontaktný šport, pri ktorom padá veľa gólov,“ vysvetlil, prečo napokon ostal pri tomto športe, ktorému sa naplno venuje štyri a pol roka najprv v tíme RK Cepelin Cetinje a neskôr v Lovčen Cetinje, odkiaľ do Prešova prišiel.  
Už  v utorok 23. januára ho pritom spoločne so spoluhráčmi čaká jeden z prvých vrcholov tohto hádzanárskeho roka. V prvom finále Slovenského pohára nastúpi Tatran v domácej THA proti Považskej Bystrici s cieľom obhájiť minuloročný triumf a pridať do klubovej zbierky už celkovo 22 pohár, z toho pätnásty v ére samostatnosti a dvanásty v rade. „Bude to veľmi dôležitý zápas. Prídu nám pomôcť nejakí chlapci hrajúci za B mužstvo, keďže na rozdiel od ligy za nás môžu hrať pohár, tak budeme aspoň vo väčšom počte. Ale zhruba tá zostava, ktorá hrala proti Malackám, bude musieť potiahnuť aj v utorok. Myslím si, že ale aj tak máme na to, aby sme uhrali dobrý výsledok a pred odvetou mali veľké šance na celkovú výhru v Slovenskom pohári,“ hovorí pred stretnutím Lukáš Urban, ktorý ale v utorok očakáva ťažký zápas. „Považská bude určite chcieť využiť to, že sme v takomto zložení. Ale myslím si, že ak zahráme dobre a splníme, čo nám povie tréner, tak to dopadne pre nás dostatočne na to, aby sme to už potom vonku v odvete uhrali,“ dodal slovenský reprezentant.
Považská Bystrica bola finálovým súperom Tatrana aj v minulej sezóne. Zelenobieli uspeli po dvoch desaťgólových výhrach 40:30 (doma) a 35:25 (vonku). Odveta tohtoročného finále je na programe o týždeň neskôr, v utorok 30. januára v Považskej Bystrici.
dohrávka 13. kola SHE: Tatran Prešov - TJ Strojár Malacky 45:18 (22:9)
Najviac gólov: Butorac 14/2, Vučko 11, L. Urban 8 - Oslej 5, D. Stachovič 4, 7-metrové hody: 3/2 - 0, vylúčenia 1:6.

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Streda 16.01.2019
Meniny má: Kristína

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.