Oba prešovské tímy v SHE sú na víťaznej vlne

Oba prešovské tímy v SHE sú na víťaznej vlne

PREŠOV. Tatran Prešov v tejto sezóne prihlásil do Slovnaft Handball Extraligy (SHE) dve svoje družstvá. Jedno, ako je známe, okrem najvyššej slovenskej súťaže účinkuje v nadnárodnej SEHA Gazprom lige a v druhej najvýznamnejšej európskej súťaži hádzanárov Pohári EHF je nasadený do tretieho kola. Druhé, pod hlavičkou Tatran Prešov II hrá SHE.

Vekové rozdiely nehrajú rolu

Kým prvý tím v histórii Slovenska najúspešnejšieho hádzanárskeho klubu má za sebou kvalifikačný turnaj o Ligu majstrov aj tri zápasy v SEHA lige, z toho dva víťazné, druhé mužstvo odohralo zatiaľ len dva zápasy. Jeden prípravný v maďarskom Ózde, druhý extraligový v Hlohovci. Nuž a práve v tom Tatran II, na lavičke s trénerom Stanislavom Kolpakom, na ihrisku aj so štyridsaťštyri ročným hrajúcim asistentom, s dlho aj európsky vysoko ceneným „špílmachrom“ Alexandrom Radčenkom, sa postaral o veľké prekvapenie. Sportu Hlohovec, pravidelného medailistu ostatných sezón, zdolal na jej ihrisku o šesť gólov.  Zaujímavosťou tohto zápasu bolo, že v prešovskom tíme vedľa otca Alexandra, hral  osemnásťročný syn Kiril. Ďalšou osobnosťou, ktorá sa v prvom kole SHE pričinila o menšiu senzáciu bola ukrajinský reprezentačný gólman, pôsobiaci v Prešove Vadim Bražnyk. „Žiadnu vedu z tohto výsledku nerobíme. Avšak radosť z toho, že po jedinom „vážnejšom“ prípravnom stretnutí v Maďarsku, sme dokázali v Hlohovci presvedčivo vyhrať. Prešov II je zložený okrem mňa a Vadima z talentovaných mladíkov. Na ihrisku vekový rozdiel ale nehrá podstatnú rolu. Chlapci v tíme sú slušní, učenliví a na ihrisku patrične ctižiadostiví. Ak sa pýtate ako to funguje v jednom tíme medzi otcom a synom, tak odpoviem jednoducho. Ako v živote. Každý si svoje musí zastať. Samozrejme, mojou úlohou je skúsenosťami chlapcom pomáhať ako sa dá. Zatiaľ to na ihrisku stíham, hoci viac v útoku. Dúfam, že tak ako na začiatku, aj v ďalších zápasoch nám súhra nás starších s mladíkmi bude fingovať na prospech nášho klubu,“ avizoval pred najbližším stretnutím SHE, ktoré Tatran Prešov odohrá v TATRAN handball arene (THA) zajtra od 18, hodiny s TJ Strojár Malacky.

Platnejší (zatiaľ) v obrane než v útoku

Premiérový zápas SHE má za sebou už aj majstrovské mužstvo trénera Slavka Golužu. Tatran Prešov splnil rolu favorita a po troch ťažkých zápasoch v SEHA Gazprom lige s bieloruským Brestom, chorvátskym Záhrebom a slovinským Celje, zvíťazil nad MŠK Považská Bystrica rozdielom siedmich gólov. Dva z nich vsietila 209 cm vysoká ľavá spojka Tatrana Michal Kasal. „Tým, že sme mali za sebou kvalifikáciu i tri duely v nadnárodnej lige, sme sa už nezaoberali. Faktom ostáva, že najdôležitejší je vždy najbližší zápas. Sústredili sme sa teda na ten s Považskou Bystricou. Našim zámerom bolo nič nepodceniť, ísť aj v tomto súboji na maximum. Hlavne dobre brániť a potom môžeme na opačnom konci ihriska dávať aj takzvané jednoduché góly, neplytvať zbytočne silami, keďže aj ďalší zápasový program máme náročný. Pre mňa stretnutie s Považanmi bolo zaujímavé v tom, že proti tomuto klubu som hral vôbec prvý raz v kariére.“ Michalovi sa v Prešove viac darí v obrane, strelecky zatiaľ neoslnil. „To je fakt, ani s Považskou som s ňou nemohol byť spokojný. Z piatich pokusov sa ujali len dva. Viem, značný odpad, ale snažím sa pracovať na tréningoch i v zápasoch tak, aby som sa už konečne na nejakom tom zápase strelecky výraznejšie uchytil. Ak tom príde, zdvihne to, iste sebavedomie a môj celkový výkon pôjde nahor. Platný budem v obrane aj útoku.“

Šancu k tomu bude mať M. Kasal už dnes v stretnutí druhého kola Slovnaft Handball Extraligy v Bratislave, kde Tatran Prešov nastúpi proti tamojšiemu Športovému klubu polície.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sk
Dnes je: Streda 15.08.2018
Meniny má: Marcela

 

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.