Odchovanec Tatrana L. Urban chce po sezóne do zahraničia

Odchovanec Tatrana L. Urban chce po sezóne do zahraničia

Prešov si zaň už poistil Slovinca z klubu rakúskeho majstra Len pred dňami oznámil majiteľ klubu Miloslav Chmeliar, že prioritami Tatrana Prešov v nasledujúcom hádzanárskom ročníku budú slovenská Slovnaft handball extraliga a čím viac príležitosti pre vlastných odchovancov. V krátkom čase ďalšia novota Toto konštatovanie, aj podľa ostatnej informácie z klubovej kuchyne však vôbec neznamená, žeby káder pätnásťnásobného slovenského hádzanárskeho majstra, neprešiel určitými hráčskymi obmenami. Napokon, tie pre denník Korzár naznačil majiteľ klubu M. Chmeliar.

S aktuálne zaujímavou a iste prekvapujúcuu informáciou najnovšie vyrukoval generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický. „O jednej zmene po skončení prebiehajúcej sezóny 2019/2020 sme už informovali. Namiesto španielskeho pravého krídelkníka J. M. Cabezona, ktorý po nej odíde na angažmán do Francúzska, upísali sme si na jeho miesto rovnako ľaváka, Portugalčana Nuňa Santosa. Ďalšia zmena súvisí s tým, že odchovanec klubu Lukáš Urban, ktorý celú doterajšeiu kariéru strávil v ňom, oznámil, že po skončení zmluvného kontraktu s Tatranom Prešov, teda po tomto ročníku, hodlá pokračovať v profesionálnej kariére v zahraničí. Keďže jeho rozhodnutie je vraj nemenné, pochopiteľne sme hneď začali pracovať na získaní náhrady na post strednej spojky,“ zdôraznil generálny manažér klubu a predstavil aj budúceho novica v zelenobielom. Slovinec mal v Rakúsku vydarenú sezónu „Nakoniec sme sa rozhodli angažovať od novej sezóny Slovinca, odchovanca RK Celje, kde prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami a reprezentoval v nich aj svoju krajinu. Vo februári tohto roku dvadsaťšesťročný Lucijan Fižuleto (186cm/84kg) je dynamickou strednou spojkou, ktorá rada a často úspešne zakončuje.

Do Tatrana Prešov prichádza z klubu minuloročného rakúskeho majstra a držiteľa národného pohára Kremsu. Pre Lucijana to bola veľmi vydarená sezóna. Majstrovský titul, zaradenie do ideálnej ligovej zostavy a vyhlásenie za najlepšieho hráča rakúskej pohárovej súťaže. Typologicky je dosť podobný Lukášovi Urbanovi. Očakávame však, že u nás zúročí hlavne tie svoje typické vlastnosti hráča na strednej spojke. Napokon, ide o hádzanára z uznávanej slovinskej školy, z ktorej vzišli také skvelé stredné spojky ako Bombač, Skube, Zarabec.

S L. Fižuletom sme podpísali dvojročný kontrakt počnúc ročníkom 2020/2021.“ Príprava so Zubří bude na Baštovej Rozhovor s M. Benickým sme využili aj na otázku, v akom stave je pred pred prípravný stretnutím Prešov – Zubří v sobotu osemnásteho januára od 15. hodiny, káder Tatrana. Z dôvodu prípravy benefičného koncertu na pomoc obyvateľom zničenej bytovky na Mukačevskej 7, v THA, sa ten uskutoční výnimočne v ŠH Hotelovej akadémie na Baštovej. „Od minulej stredy je už náš káder kompletný, vrátane trojice reprezentantov Straňovský, Rábek, Rečičár. Po operácii ramena je v rekonvalescencii, ale už s tímom, aj D. Krok. L. Urban má za sebou operáciu kolena, nebol stopercentne fit a v ostanom čase trénoval s učitými obmedzeniami. Ostatní hráči sú zdravotne v poriadku. V predošlých dňoch pracoval tréner Slavko Goluža s chlapcami aj na obnove fyzickej pripravenosti. Tri dni pred prípravným zápasom s českým Zubří však mužstvo už prešlo poväčšine na prácu s loptou. Chceme, aby hráči po asociačnej prestávke znovu vošli do zápasového diania. Žiadne herné zázraky si od neho nesľubujeme. V prvom rade nám má poslúžiť ako príprava na najbližšie extraligové zápasy 25. 1. v Košiciach a o štyri dni doma so Šaľou. Hlavne však na pre nás veľmi dôležitý prvý osemfinálový zápas play – off SEHA Gazprom ligy v Rusku, v nedeľu druhého februára proti Spartaku Moskva.“ Lucijan Fižuleto Text k foto: Na snímke pri streľbe, bol v ideálnej ligovej zostave i najlepší v pohári.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Utorok 25.02.2020
Meniny má: Frederik(a)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.