Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

23
2

Motor Zaporozhye

21
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

12
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

23
2

MŠK P.Bystrica

21
3

Košice Crows

19
4

Sporta Hlohovec

13
5

HKM Šaľa

12
6

Nové Zámky

11

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oliver Rábek hral Ligu majstrov pod tabletkami

Oliver Rábek hral Ligu majstrov pod tabletkami

Nie preto však zápas so Španielmi nedohral

Vstupy do dvoch európskych súťaží skúsenej spojke Tatrana Prešov nevyšli. V prvom kole nadnárodnej SEHA Gazprom ligy s ukrajinským Motorom Záporožie nedohral pre zranenie. V domácej ouvertúte C- skupiny Ligy majstrov so španielskym vicemajstrom CD Bidasoa Irun zase v závere stretnutia dovtedy štvorgólového strelca Olivera Rábeka na ihrisko už neposlal tréner S. Goluža.

Zložil ho robustný pivot Motora

Kanoniera prešovského Tatrana v zápase s ukrajinským Záporožím zložil už v prvej minúte stretnutia robustný pivot Motora Maxim Babičev. Iste, nie úmyselne, no po jeho zákroku ostal Oli Rábek nehybne ležať na ihrisku. Po ošetrení sa napokon predsa len na ihrisko vrátil, no dlho sa na ňom neohrial. Chýbal hlavne v dôležitých chvíľach zápasu, kedy Tatran päť minút pred koncom viedol nad Motorom o tri góly, no nakoniec o jeden dve sekundy pred klaksónom prehral. Samozrejme, veľmi ho mrzelo, že tímu nemohol pomôcť. „Babičev ma určite nechtiac nešťastne zasiahol ramenom do krku. Keď som spadol na zem, vôbec som si necítil ruky, pohnúť krkom sa vôbec nedalo,“ spomenul nepríjemnú udalosť. Pravdou je, že ním nemohol otáčať ani dlhší čas po zápase.

Znervózneli a veľa vecí unáhlili

Zranenie napokon nedovolilo O. Rábekovi vycestovať na zápas druhého kola SEHA Gazprom ligy do chorvátskych Našíc, kde ale prešovský tím aj bez neho tesne vyhral. Nehral ani extraligu v Nových Zámkoch, avšak na zápas prvého kola skupinovej fázy Ligy majstrov v TATRAN handball arene proti španielskemu vicemajstrovi CD Bidasoa Irun už nastúpil. Ako nám tvrdil, po jeden a pol absolvovanom tréningu. Dosť málo, no Oliver sa chytil v zápase celkom solídne. Lenže keď mal na konte už štyri presné zásahy a ďalší pokus mu brániaci obranný val Španielov zblokoval, tréner ho posadil na koniec lavičky a do hry ho do konca už nenasadil. „Je pár sekúnd po zápase a po tom ako to dopadlo, sa i mne veľmi ťažko vyjadruje,“ ako prvé vyriekol O. Rábek. „Nezvládli sme záver zápasu. Tuším behom desiatich minút sme spravili štyri alebo päť technických chýb. Zakončovali sme z nepripravených streleckých pozícií a hoci sme do nich šli na sto percent, tak strely boli zblokované. Z toho pramenili rýchle góly súpera, ktorý si aj zásluhou toho držal náskok troch, štyroch gólov. Veľa vecí sme ku koncu unáhlili. Boli sme ale aj znervóznení. Radšej sa k tomu detailne nevyjadrím, lebo do médií by to ísť nemohlo. Pred nami sú ďalšie zápasy a ne sa musíme už lepšie pripraviť a zvládnuť ich. V Lige majstrov nieto ľahkých súperov, preto je to najvýznamnejšia súťaž hádzanárov, preto v nej hrajú najlepšie európske kluby. Preto je treba odstrániť chyby, ktoré sme vyprodukovali so Španielmi, poučiť sa z nich a ísť jednoducho ďalej.“ Nedohrali ste zápas so Záporožím ani s CD Bidasoa Irun. Proti Španielom ste začali celkom fanj, do záveru ste ale už nezasiahli, žeby kondičné resty po zranení? „V krku mám štiknutý nerv, nie som stopercentne fit, musím hrať pod tabletkami. Ako vravíte, začal som celkom dobre. Potom som bol ale zastavený, znervóznel som, tlak s pribúdajúcim časom sa na mňa sa stupňoval. Nuž a za takých okolností je otázne ako to hráč zvládne. Aj ja som raz dosť unáhlene vystrelil. Bol som ale v nábehu, zakončenie sa pýtalo, chcel som ten gól dať. Žiaľ, obrana mi to blokovala a bol z toho ľahký gól súpera a ja som šiel na lavičku.“

V druhom kole C - skupiny Ligy majstrov sa Tatran Prešov predstaví na pôde portugalského Sportingu CP Lisabon v sobotu dvadsiateho prvého septembra.

Obávaný kanonier

Text k foto: Na Ligu majstrov O. Rábek nastúpil, hoci mal v krku štiknutý nerv.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 20.01.2020
Meniny má: Dalibor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.