Oliver Rábek o bolesti, spánku, živote na pilulkách

Oliver Rábek o bolesti, spánku, živote na pilulkách

Rameno by si vraj druhý raz už operovať nedal

Definitívnu bodku za nadstavbovou časťou Slovnaft Handball Extraligy v sezóne 2017/2018 v skupine A o 1.- 6. miesto dal dohrávaný zápas druhého kola medzi Tatranom Prešova MŠK Považská Bystrica.

Úradujúci majster v TATRAN handball arene svojho súpera deklasoval, keď vyhral rozdielom dvadsiatich gólov.

Tatran Prešov, ktorý chystá útok na svoj už trinástky slovenský titul ako prvý tím po nadstavbe v semifinále play – off bude o postup do finále súperiť s HKM Šaľa. Druhý MŠK Považská Bystrica s tretím HK Agro Topoľčany. Prvé semifinálové zápasy sú na programe zápasy na ihriskách lepšie postavených mužstiev po nadstavbe, začnú už túto sobotu.

Zlepšenie každým dňom, tréningom, zápasom

Prešovskí hádzanári skončili v nadstavbovej časti na prvom meste s deväťbodovým náskokom a v poslednom zápase s Považanmi si zápas v THA doslova užili. Po desiatich minútach viedli o šesť gólov, no hostia z neho za ďalších desať polovicu skresali. Na viac sa ale tentoraz nezmohli. Tatran zvyšoval skóre, predvádzal kombinácie, po zakončení ktorých diváci dlho tlieskali. Na druhej strane ale toho aj dosť zahodili, takže pre hosťujúci tím to mohlo skončiť aj vyšším gólovým rozdielom. Aj tie aj preto, že prešovský brankár Igor Čupryna bol pre nich veľkou prekážkou, keď sa už do streleckých pozícií dostali. Strelecky sa uspel deväťgólový krídelník Tomáš Číp, ale aj znovu kvalitne hrajúci pivot Ante Babič so siedmimi gólmi na konte. Zaujímavé bolo sledovať aj prácu na ihrisku Olivera Rábeka. Hráča, ktorý po vážnej operácii ramena dlho maródoval a rehabilitoval a v ostatnom čase ešte znovu naberá hernú prax. Avšak i proti Považskej Bystrici naznačil, že to speje len a len k lepšiemu. Odohral podstatnú časť stretnutia, strelil šesť gólov, pri ďalších asistoval spoluhráčom. „Zlepšuje sa to pomaly každým dňom, každým tréningom, každým zápasom. Stále ale sa snažím operované rameno aj posilňovať. Cítim, že je to už pevnejšie, stabilnejšie, pri streľbe už takúto bolesť ako donedávna už nepociťujem. Možno to vyznie paradoxne, ale rezervy pociťujem ešte v práci nôh. Dúfam, že v po príprave na ďalšiu sezónu to bude už komplexne lepšie. Myslím, ale že postupné zlepšenie sa prejaví už v aj nasledujúcich extraligových zápasoch play – off ,“ vyslovila presvedčenie po poslednom zápase nadstavby ľavá spojka prešovského Tatrana O. Rábek.

Hodovú ruku musí ešte šetriť

Po operácii ramena, ktorú absolvoval na špecializovanej klinike v Chorvátsku, sedem mesiacov čakal, kým sa znovu vrátil na ihrisko. „Nešlo to jednoduchý operačný zákrok,“ zdôraznil O. Rábek. „Svoje som si po ňom naozaj vytrpel. Poviem to na rovinu, smrteľne vážne. Ak by sa mi malo niečo podobné prihodiť znova, tak určite by som operáciu ešte raz nepodstúpil. Tri mesiace bolesti, život na pilulkách, komplikovaný spánok, preto by som do toho už nešiel. Takže aj preto sa snažím, aby sa mi už nič zlé nestalo. Rameno hodovej ruky si iste budem ešte nejaký čas šetriť. Na druhej strane, počas nedávnej asociačnej prestávky v súťažiach, individuálne tréningy či aj špeciálne cvičenia na nohy mi z hľadiska hernej kondície prospeli. Preto vravím, že zlepšenie tu je, ale stále treba makať poctivo, avšak aj s rozvahou, ďalej.“

Nuž a na margo samotného zápasu „Oli“ Rábek vyriekol jedným dychom. „Za všetko vraví výsledok 41:21. Pred nami sú zápasy semifinálové play - off zápasy so Šaľou, ktoré budú vlastne reprízou minuloročného finále. Samozrejme, sériu (hranú na tri výhry) hodláme skončiť v najkratšom možnom termíne.“

Kanonier

Text k foto: O. Rábek sa postupne vracia a myslí do budúcna.

FOTO: VZ

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 20.07.2019
Meniny má: Iľja, Eliáš

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.