Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

23
2

Motor Zaporozhye

21
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

12
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

23
2

MŠK P.Bystrica

21
3

Košice Crows

19
4

Sporta Hlohovec

13
5

HKM Šaľa

12
6

Nové Zámky

11

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Peking sa výrazne zlepšil, no i tak na Prešov nestačil

Peking sa výrazne zlepšil, no i tak na Prešov nestačil

Tatran si v SEHA upevnil aktuálne tretie miesto

Dve kolá pred skončením základnej časti SEHA Gazprom ligy 2019/2020 Tatran Prešov výhrou nad čínskym účastníkom nadnárodnej ligy Peking Sport University, sídliacim počas súťaže v Záhrebe a vedeným chorvátskymi trénermi, postil si tretie miesto v tabuľke A – skupiny.

Slovenský majster pred v stretnutím s klubom pekingskej univerzity jednoznačným favoritom stretnutia. Aj preto, že Tatran Prešov v prvom vzájomnom dueli v Záhrebe zvíťazil rozdielom sedemnástich gólov.

Úžasní minihádzanári v hľadisku

Prešovčania vtedy mali výborný vstup do zápasu. Desaťgólový náskok mali už po necelej štvrťhodine. V odvete v  TATRAN handball arene sa však história zďaleka nezopakovala. Učenliví Číňania vedení ukázali po niečo vyše dvoch mesiacoch značný výkonnostný vzostup, hoci na ich bodovom konte ostáva stále nula. V Prešove ale prekvapili výborným nástupom. Po dvadsiatich minútach dobrou obranou a rýchlou nekomplikovanou hrou v útoku si vypracovali trojgólové vedenia (12:9). Karta sa v prospech Tatrana začala obracať až po vyrovnaní na 12:12 z ruky krídelníka Javiera Muňoza. Dve minúty pred prestávkou. V druhom polčase prešovskí hádzanári súpera prevyšovali aj väčšími skúsenosťami a jedenásť minút pred koncom mali už náskok desiatich gólov. Napokon Tatran vyhral 38:25 aj na obrovskú radosť zhruba stovky mladučkých minihádzanárov Regionálneho centra hádzanej, ktorí od prvej do poslednej minúty nadšene povzbudzovali a každý gól (občas i do vlastnej siete...) búrlivo oslavovali.

Číňania ich vraj trochu popreháňali

V zápase s atraktívnym súperom a vo výbornej atmosfére tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža dal postupne šancu hrať všetkým šestnástim nominovaným hráčom. Najlepšími strelcami domácich boli so siedmimi gólmi Javier Muňoz Cabezom a Lukáš Urban, ktorý nám po stretnutí povedal. „Tréner Goluža nás upozorňoval, aby sme si dali pozor, pretože Číňania poctivo trénujú a pomerne rýchlo sa herne zlepšujú. Pravdivosť jeho slov sa potvrdila v úvodnej dvadsaťminútovke. Pravdou je, že v úvode nás v našom poslednom tohtoročnom zápase SEHA ligy trochu popreháňali. V posledných desiatich minútach prvého polčasu sme to však otočili a po prestávke na ihrisku už jasne dominovali. Bol to ale ozaj zaujímavý zápas. Číňania, hoci už prehrávali dosť vysoko, do každej akcie šli na sto percent, netaktizovali a pričinilo sa o to, že hra mal dobrý spád, aj tí mladučkí minihádzanári v hľadisku sa tak mohli tešiť z množstva gólov.“

Už vyrazili do Srbska a Severného Macedónska

Dva ostatné zápasy základnej časti odohrá Tatran Prešov na ihriskách súperov. V sobotu siedmeho od pätnástej hodiny na palubovke srbského majstra RK Vojvodina Nový Sad a v pondelok deviateho decembra od 20,15 hodiny na pôde obhajcu prvenstva v nadnárodnej ligy Vardaru Skopje v Severnom Macedónsku. „To budú dozaista iné zápasy ako ten s Pekingom SU. Vojvodina zostavila veľmi kvalitné mužstvo, ktoré v ostatnom kole viedla doma nad Vardarom, ktorý strhol výhru na svoju stranu až v závere. V Srbsku nás teda ťažký zápas. To isté aj v domovskom stánku Vardaru v Skopje, kde síce nebudeme favoritom, ale rozhodne spravíme na ihrisku všetko pre dobrý výsledok,“ uistil Lukáš Urban.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Utorok 21.01.2020
Meniny má: Vincent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.