Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

27
2

TATRAN PREŠOV

24
3

PPD Zagreb

24
4

Nexe Našice

24
5

Meshkov Brest

18
6

Steaua Bucuresti

15

Aktuálna tabuľka
TIPOS EXTRALIGA

1

MŠK P.Bystrica

24
2

HKM Šaľa

23
3

TATRAN PREŠOV

22
4

HK Topoľčany

20
5

MHK Piešťany

16
6

Nové Zámky

15

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po dvoch postupoch sa Prešov strojí na Gorenje Velenje

Po dvoch postupoch sa Prešov strojí na Gorenje Velenje

Lukáš Urban už tri zápasy presedel na lavičke

V priebehu troch dní uhrali prešovskí hádzanári dva postupy. Aj napriek sobotnej prehre na Islande s FH Hafnarfjordur o tri góly, postúpil Tatran Prešov do skupinovej fázy Pohára EHF. Nuž a už v pondelok sa obhajca trofeje po druhej výhre nad HK Agro Topoľčany, ako prvý stal finalistom Slovenského pohára.

PREŠOV. Trinásťnásobný hádzanársky majster prežíva obdobie popretkávané zápasmi v európskych i domácich súťažiach. V závere novembra letel na zápas do Macedónska s Metalurgom Skopje, zakrátko potom na Island a pár hodní po návrate už nastúpil doma na Slovenským pohár.

„Lukyho“ problémy začali Skopje

Tým sa ale kolotoč zápasov hádzanárov Tatran Prešov nezastavil. Zajtra (príp. dnes..., podľa zaradenia do vydania) sa predstaví opäť v TATRAN handball arene. O osemnástej hodine začne stretnutie nadnárodnej SEHA Gazprom lige, v ktorom Prešovčania nastúpia proti slovinskému RK Gorenje Velenje, v ktorom napríklad po návrate z Francúzska pôsobí aj bývalý hráč Tatrana, čiernohorský reprezentant Žarko Pejovič. Po tomto zápase čaká slovenského majstra ďalší, v nedeľu na pôde bieloruského šampióna Meškov Brest.

V troch predošlých súťažných zápasoch v zostave Tatrana Prešov nechýbal hráč spojkového radu, slovenský reprezentant Lukáš Urban. Veľa toho v nich však nenahral, väčšiu časť hracieho času presedel na lavičke. „Žiaľ, je to pravda. V zápase proti Metalurgu som v prvom polčase spadol a pocítil prudkú bolesť v pravom kolene. Od tej chvíle som už nemohol pokračovať v hre. Po návrate domov som podstúpil aj vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré odkrylo natiahnuté väzy. Napriek tomu i napriek tvrdeniu klubového lekára Petra Kleina som na Island cestoval vo viere, že hoc aj so sebazaprením budem môcť o postup v Pohári EHF mužstvu pomôcť. Po predzápasovej rozcvičke ale bolo jasné, že to napokon nepôjde. Takže znovu ostalo miesto pre mňa len na lavičke. Pred pohárovou odvetou s Topoľčanmi som pracoval v posilňovni. Na rozcvičku s mužstvom som nešiel, akurát zasadol opäť na našu striedačku. Aspoň takýmto spôsobom som ostal s tímom.“

Na Islande chcel, ale nemohol

Lukáš Urban spoluhráčom v Tatrane pomôcť teda nemohol, no hru s nimi vo všetkých prípadoch prežíval. „Pravdou je, že Metalurg nás doma zaskočil, viedol, nad nami už o jedenásť gólov. Tréner Goluža ale stále tvrdil že domáci v takomto tempe nevydržia do konca. A mal pravdu. V závere to naši chlapci rozbalili a stiahli to na rozdiel gólu. Škoda, ak by sa hralo ešte o nejakú minútu dlhšie, mali by sme ich,“ mienil už vtedy nehrajúci L. Urban. „Následne na Islande to boli riadne nervy. Polčas sme tam vyhrali, potom mali mierne navrch domáci. Postup bol otvorený pre oboch do samého konca, v ktorom nás podržali brankári. Skvelé zákroky vytiahol Mario Cvitkovič, sedmičku chytil Vadim Bražnyk. Keďže sme dali viac gólov vonku ako Hafnarfjordur u nás, postup bol náš. Hoci sme prehrali, všetci sme sa z neho nesmierne radovali. Z Reykjaviku sme odlietali až na druhý deň v noci, tak cez deň chlapci regenerovali, trénovali, aj sme stihli pozrieť metropolu Islandu, videli gejzíry i vykúpali sa v termálnej vode. Po leteckom presune do poľských Katovíc a autobusom do Prešova nás čakali Topoľčany. Z prvého zápasu sme mali sedemgólový náskok, trochu pomalšie sa síce rozbiehali, rolu favorita sme ale napokon potvrdili aj doma a znovu ideme do finále Slovenského pohára.“

Velenje prichádza s dobrou vizitkou

Pred Tatranom Prešov je teraz stretnutie nadnárodnej SEHA Gazprom ligy s RK Gorenje Velenje. „Očakávam veľmi ťažký zápas. Gorenje v ostatnom čase hráva dobrú hádzanú. V skupine Ligy majstrov získalo dvanásť bodov, čím len potvrdili svoju kvalitu. Tú ale má aj Tatran a pokiaľ sa nemýlim, Velenje v Prešove ešte nevyhralo. Dúfam, že pri tejto štatistike to aj ostane. Hráme doma a verím, že na tento zápas príde veľa našich fanúšikov a vytvoria mu zase výbornú kulisu. Nad mojim prípadným štartom proti Slovincom stále visí otáznik. Uvidím ako sa budem cítiť a definitíva padne zrejme až po konzultácii s klubovým lekárom,“ uzavrel debatu L. Urban.

Stretnutie deviateho kola SEHA Gazprom ligy Tatran Prešov – Gorenje Velenje má stanovený začiatok v štvrtok o 18. hodine.

Lukáš Urban

Text k foto: Jeho štart proti Gorenju Velenje je otázny.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 12.12.2018
Meniny má: Otília

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.