Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

12
2

Vardar Skopje

9
3

TATRAN PREŠOV

9
4

Vojvodina

9
5

Nexe Našice

3
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

10
2

Košice Crows

9
3

MŠK P.Bystrica

8
4

Sporta Hlohovec

7
5

Nové Zámky

4
6

HKM Šaľa

4

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pre nováčikov je pôsobenie v Tatrane výzvou

Pre nováčikov je pôsobenie v Tatrane výzvou

Do prípravy Tatrana Prešov pred novou sezónou sa zapojilo päť nových tvárí. Do kádra pribudol pravý krídelník Javier Muňoz Cabezon prichádzajúci zo španielskej La Rioji, slovinská ľavá spojka Nino Grzentič z RD Koper, rumunská ľavá spojka Rares-Marian Fodorean hrajúci naposledy v Šali a z Topoľčian prišla dvojica hráčov - český pravý krídelník Josef Hozman a ľavé krídlo Dávid Michalka.

Všetkých novicov klub v utorok prvýkrát predstavil  zástupcom médií. Najväčší záujem bol o skúseného krídelníka Javiho Cabezona, ktorý je prvým španielskym hádzanárom na Slovensku. „Je veľký rozdiel odísť zo Španielska až na Slovensko. Väčšina Španielov chce ísť do Francúzska, ktoré je bližšie a hrá sa tam kvalitná súťaž. Ja som však ponuku Tatrana rád prijal. Pred podpisom zmluvy som sa rozprával aj s Martinom Straňovským, ktorý mi hovoril o tom ako funguje klub a aké je mesto. To ma utvrdilo v tom, že som na ponuku z Tatrana pristal. Ku každému zápasu tu chcem pristúpiť na sto percent a prispieť svojou efektivitou k úspešným výsledkom,“ povedal o svojom príchode 26-ročný rodák z Madridu, ktorý už ale v Prešove bol. Ešte ako hráč La Rioji nastúpil na oba vzájomné zápasy klubov v Lige majstrov. „Spomínam si na tie zápasy spred troch rokov. Pamätám si, že tu sme prehrali a doma zase zvíťazili. (Na víťazstve v La Rioje 33:27 sa Cabezon podieľal dvoma gólmi, v Prešove ani piatimi presnými zásahmi nezabránil prehre 27:30 – pozn. red.). Utkvela mi v pamäti aj výborná atmosféra v tunajšej hale, na ktorú sa už teším. V Prešove sa zatiaľ cítim veľmi dobre,“ dodal Cabezon.

Jeho pravou rukou v úvodných dňoch je kapitán tímu Martin Straňovský. Bývalý hráč Barcelony či Ademaru Leon robí novicovi v Tatrane tlmočníka, keďže Javi zatiaľ ovláda len jediné slovenské slovíčko – ahoj (čau). „Javi sa so mnou rozprával ešte pred podpisom zmluvy. Prihliadal aj na to, čo som mu o Tatrane povedal. Chcel odísť zo Španielska do klubu, ktorý hrá Ligu majstrov, aby sa mohol ukázať v Európe. Takže je veľmi rád, že je tu,“ prezradil kapitán zelenobielych, ktorý sa pristavil aj pri predsezónnych zmenách. „Odišli traja šikovní hráči (Butorac, Hrstka a Číp – pozn.), ale prišlo pravé krídlo, ktoré dlhé roky podáva stabilné výkony v španielskej lige, čo je veľmi dôležité. Darilo sa mu, aj keď hrali medzinárodné súťaže. Aj ľavá spojka Niko Grzentič má svoje skúsenosti. Je to strelec z diaľky. Sú tu aj mladí chalani, ktorí najprv dostanú čas v slovenskej lige, ale myslím si, že sa im dostane aj minutáž v medzinárodných súťažiach. Ja sa teším na tieto prvé tréningy, aj celú prípravu a potom samozrejme na všetky zápasy,“ dodal Straňovský.

Ten sa španielsky dorozumieva aj s ďalším novicom v tíme slovenského majstra – Raresom Marianom Fodoreanom. Rodený Rumun vyrastal na Pyrenejskom polostrove od troch rokov. Do Prešova však zamieril po pôsobení v Šali.  „Som veľmi rád, že som sa stal súčasťou tohto tímu. Prišiel som do najlepšieho tímu na Slovensku a moje ciele sú vysoké. Som ešte mladý a chcem sa stále zlepšovať. Budem trénovať veľmi tvrdo a makať na tom, aby som postupne dostal minutáž aj v medzinárodných súťažiach, nielen v slovenskej lige,“ uviedla 20-ročná ľavá spojka. Na tomto poste hrá aj o šesť rokov skúsenejší Nino Grzentič, ktorý prišiel do Tatrana zo slovinského tímu RD Koper. „Som veľmi rád, že som sa stal súčasťou tak veľkého klubu. Môžem sľúbiť, že odovzdám maximum, čo je v mojich silách, aby som pomohol tímu. Teší ma, že budem môcť hrať po boku takých hráčov, akí v klube sú a verím, že sa od nich mnohé naučím. Dúfam, že sa nám podarí dosiahnuť dobré výsledky,“ povedal Nino novinárom.

Do tímu pribudla aj dvojica mladíkov, ktorí predtým pôsobili v tíme HK Agro Topoľčany – krídelníci Josef Hozman a Dávid Michalka. „Prišiel som s tým, aby som tu podával stopercentné výkony, s ktorými bude spokojný aj tréner. Určite je to pre mňa iné ako doteraz, otvárajú sa mi nové možnosti v nových súťažiach ako je SEHA liga, alebo Liga majstrov. Určite to bude niečo iného a budem v nich môcť nabrať kopu skúseností. Ciele, ktoré sme si dali, sa dúfam v priebehu tejto sezóny splnia. Neviem sa už dočkať,“ prezradil onedlho 21-ročný český juniorský reprezentant Josef Hozman, ktorý za svoje silné stránky považuje rýchlosť a výbušnosť v obrane.

 Aj pre slovenského krídelníka Dávida Michalku je pôsobenie v Tatrane výzvou. „Ponuka ma prekvapila, veď sa ozval najlepší tím na Slovensku, ktorý funguje na medzinárodnej scéne. Pre každého hráča to je česť prísť do takéhoto klubu. Predsa len Prešov hrá SEHA ligu, Ligu majstrov a očakávam od toho, že výkonnostne pôjdem hore. Čakám, že najprv budem hrať slovenskú ligu, predsa len si musím zvyknúť na nový systém hry a naučiť sa kombinácie. Ale verím, že dostaneme aj minutáž v medzinárodných zápasoch. Takéto súťaže si chce zahrať každý jeden hráč,“ uviedol 22-ročný hráč už so skúsenosťou aj zo slovenskej reprezentácie, ktorý sa aj vďaka pôsobeniu v nej hneď od úvodu necíti v kabíne v cudzom prostredí. „Chalani sú super. Z väčšinou sa poznám z reprezentácie a aj tí ostatní sú v pohode. Kolektív vyzerá, že bude fajn,“ dodal na záver 22-ročný Michalka.

VIZITKY NOVÝCH HRÁČOV:

Javier Muňoz Cabezon

Narodený: 22.05.1992
Pozícia: pravé krídlo
Klub: BM Logroňo La Rioja
Národnosť: španielska
Výška: 192 cm
Váha: 86 kg

Nino Grzentič

Narodený: 27.11.1992
Pozícia: ľavá spojka
Klub: RD Koper
Národnosť: slovinská
Výška: 196 cm
Váha: 92 kg

Rares Marian Fodorean

Narodený: 05.11.1998
Pozícia: ľavá spojka
Klub: HKM Šaľa
Národnosť: rumunská
Výška: 195 cm
Váha: 90 kg

Josef Hozman

Narodený: 26.07.1998
Pozícia: pravé krídlo
Klub: HK Agro Topoľčany
Národnosť: česká
Výška: 179 cm
Váha: 70 kg

Dávid Michalka

Narodený: 28.11.1996
Pozícia: ľavé krídlo
Klub: HK Agro Topoľčany
Národnosť: slovenská
Výška: 184 cm
Váha: 76 kg

 

 

 

 

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Streda 16.10.2019
Meniny má: Vladimíra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.