Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

42
2

PPD Zagreb

39
3

Nexe Našice

39
4

Meshkov Brest

39
5

TATRAN PREŠOV

36
6

Vojvodina

22

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

48
2

MŠK P.Bystrica

42
3

HKM Šaľa

40
4

Nové Zámky

27
5

MHK Piešťany

25
6

HK Topoľčany

25

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pre oboch ak nie kľúčový, tak určite veľmi dôležitý súboj

Pre oboch ak nie kľúčový, tak určite veľmi dôležitý súboj

Tatran Prešov v Lige majstrov so Sportingom Lisabon

Vstup do Ligy majstrov EHF mal Tatran Prešov famózny. Slovenský hádzanársky šampión vyhral v prvom kole C – skupiny v Turecku nad Besiktasom Istanbul, doma potom zdolal aj favorizovaný dánsky Bjerringbro - Silkeborg a uspel aj na pôde macedónskeho vicemajstra HC Metalurg Skopje.

PREŠOV. Tri výhry posunuli Tatran Prešov na pozíciu lídra C – skupiny Ligy majstrov. Tak vysoko v najprestížnejšej európskej súťaži hádzanárov Tatran Prešov ešte nefiguroval. Toto postavenie slovenského majstra razom pasovalo do roly postupového favorita.

Zlá správa, aj bez Lukáša Urbana

Po troch výhrách Tatran Prešov dosť nečakane prehral zápas s Čechovskými Medveďmi z Ruska, ktorý celkom dobre rozohral, no na štvrtú výhru nedosiahol. Dokonca ani na bod, keď dve sekundy pred koncom Lapajne vyrovnal, no na pokyn delegáta EHF, ktorý postrehol o jedného hráča Tatrana na ihrisku viac, ho arbitri napokon neuznali. „V tomto zápase mužstvo nezopakovalo výkon, akými uspelo v predošlých troch stretnutiach Ligy majstrov,“ podčiarkol generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický, prv než sme začali debatu na tému zajtrajšieho hádzanárskeho ťaháku slovenského majstra v TATRAN handball arene s portugalským Sportingom Lisabon. „Faktom ale je, že momentálne je mužstvo limitované zraneniami. Hrali sme s jediným pivotom, keďže Leon Vučko pre natiahnutý stehenný sval chýbal. Stále nemôžeme rátať s Dominikom Krokom, ktorého palec pravej hodovej ruky nie je ešte v poriadku. Nuž a ako by tých zranení bolo málo, v zápase s Čechovskými Medveďmi si nešťastne poranil členok Lukáš Urban. Ide o niečo podobné, čo sa prihodilo Mišovi Kasalovi na turnaji šampiónov v Doboji. Poškodené väzy ho vyradili z činnosti na dlhší čas. O „Lukyho“ návrate na ihrisko je ale zatiaľ predčasné špekulovať.“

Zraneniami limitovaní, o to viac zomknutí

Pred ďalším dôležitým zápasom Tatrana Prešov v C – skupine Ligy majstrov so Sportingom Lisabon sú to nie práve dobré správy. „To je síce pravda, no na druhej strane je mužstvo trénera Slavka Golužu vedené za každých okolností veľmi „bojovným“ spôsobom, tak, aby v každom odovzdalo na ihrisku pre výhru všetko. A to platí aj o zajtrajšom stretnutí so Sportingom Lisabon,“ tvrdil generálny manažér Tatrana Prešov a pridal k tomu zaujímavú informáciu. „Nielen my, ale aj Sporting ho vníma ako z hľadiska postupových ambícií ako veľmi, veľmi dôležitý. Dôkazom je fakt, že Lisabončania nemienia nič podceniť už v príprave je, že do Prešova pricestovali v značnom časovom predstihu, už vo štvrtok. Zaujímavé tiež je, že späť sa vracajú v pondelok. Pre nás bude dôležité, aby sa chlapci po neúspechu s Rusmi zomkli ešte väčšmi ako tím, aj kvôli chýbajúcim zraneným spoluhráčom. Od tých, ktorí do hry zasiahnu očakávame, že každý jeden odvedie na ihrisku svoje maximum a pridá k nemu aj čosi navyše. Tak, aby sme mohli pomýšľať na pozitívny výsledok. Sporting Lisabon má kvalitné mužstvo, temperamentné, fyzicky dobre pripravené, ktoré sa len tak ľahko nevzdáva, hoci trebárs prehráva. Tu ale treba poznamenať, že Tatran Prešov tiež ukázal už neraz svoju kvalitnú pripravenosť. Momentálne je limitovaný zraneniami niektorých hráčov. Najpodstatnejšie ale bude, držať sa stanovenej taktiky. Hlavne zodpovedne brániť a plynulo prechádzať do útočnej fázy s rozvážnou, trpezlivou a úspešnou koncovkou. Takto sme zvládli iné dôležité zápasy, nuž a na takýchto základoch treba stavať aj v zápase so Sportingom.“

Šláger druhého s tretím od 18. hodiny

Stretnutie piateho kola C – skupiny Ligy majstrov Tatran Prešov – Sporting Lisabon má v TATRAN handball arene stanovený začiatok zajtra o 18. hodine. Pokladnice a brány haly sa otvoria ale už dve hodiny predtým, aby diváci mali možnosť v dostatočnom časovom predstihu zaujať svoje miesta v hľadisku, či využiť služby pohostinských zariadení v jej vestibule. „Mužstvo pociťuje a váži si fantastickú podporu prešovského hádzanárskeho publika. Chlapci netaja, že fanúšikovia im veľmi pomáhajú a tak sa na ich hlasivky i ďalšie prejavy podpory spoliehajú aj v zajtrajšom stretnutí s portugalským súperom,“ tlmočil za tím generálny manažér Tatrana Prešov M. Benický.

Miroslav Benický

Text k foto: Proti Sportingu treba stavať na predošlých osvedčených základoch.

FOTO: VZ

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 17.06.2019
Meniny má: Adolf

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.