Premiérový ročník Plesu hádzanárov dopadol na výbornú

Premiérový ročník Plesu hádzanárov dopadol na výbornú

Výborná organizácia, zaujímavá spoločnosť ľudí a skvelá zábava. Aj takto by sa dal charakterizovať premiérový ročník Plesu hádzanárov Tatrana Prešov, ktorý sa konal 18.1. v hoteli Dukla a podľa prítomných sa vydaril po všetkých stránkach.

Najlepšie o tom svedčí fakt, že ľudia sa na plese výborne zabávali „až do rána bieleho“ a z akcie sa im neodchádzalo ľahko. Postaral sa o to nielen DJ Johny, ale aj pripravený program, v ktorom vystúpili krásky zo Charmey, žongléri z Hands up Crew aj harmonikár Igor Krepa. Výhercov potešilo 24 hodnotných cien v tombole, z ktorej si šťastlivci odniesli domov okrem iného krovinorez, elektrickú kolobežku, ale aj poukaz na let vrtuľníkom. Akcia mala aj charitatívny rozmer, keď výťažok z neho poputuje na pomoc pre 23-ročného Samuela Gecíka, ktorý na svoju rehabilitáciu po zranení, ktoré ho pripútalo na invalidný vozík, potrebuje pobyty v špecializovanom zariadení Adeli v Piešťanoch. Nachádzal sa v ňom aj počas konania plesu, a preto mu výťažok organizátorky pôjdu odovzdať po jeho návrate domov.

Akciu vymysleli a organizačne pripravili zakladajúce členky fanklubu Tatrana Prešov Zuzana ČechováMartina Seňavová, ktoré po premiérovom ročníku priznali, že doňho šli s „malou dušičkou“, ale výsledok ukázal, že zorganizovať takéto podujatie bol  dobrý nápad. Ako klubovému webu prezradila Zuzka Čechová, inšpiráciou na zorganizovanie akcie bola najmä jej osobná motivácia, keďže podobné podujatia obľubuje. “Osobne mám rada akcie, na ktorých sa stretávajú ľudia, ktorí sa možno až tak nepoznajú, no väčšinou takéto stretnutia dopadnú dobre. Chcela som, aby ľudia viac spoznali osobnú stránku našich hádzanárov, ktorí sú ľudia ako my a aj počas plesu ukázali, že sú priateľskí a že sa vedia baviť. Práve organizovanie takýchto podujatí  dokáže zblížiť športovca s fanúšikom aj po ľudskej stránke a vedia sa aj takto vzájomne obohatiť,“ vysvetlila Čechová.

Podľa Martiny Seňavovej bolo motiváciou aj oživiť záujem o hádzanú, ktorá je jej srdcovou záležitosťou a takisto záujem o dlhodobo najlepší slovenský klub, ktorý nielen mesto, ale celé Slovensko reprezentuje na špičkovej úrovni doma aj v zahraničí. „Ľudia zdá sa postupne strácajú záujem o hádzanú, čo  veľmi vnímam a mrzí ma to. Sú viac kritickí a akoby sa zabudli zo športu tešiť podľa môjho obľúbeného hesla Hádzaná je viac ako šport. Aj hráči, žiaľ, necítia od fanúšikov podporu. Aj preto som sa bála toho, ako to celé s plesom dopadne. Reakcie ľudí, ale hovoria samé za seba a myslím, že to dopadlo skvele,“ zhodnotila druhá z organizátoriek akcie. „Odozva ľudí bola neskutočná, začo som rada,“ potvrdila Zuzka Čechová.

Obe organizátorky akciu pripravovali dlhodobo. „Nemysleli sme si, že to bude až tak náročné, ale postupom  času sme zistili, že je to kus práce. Báli sme sa ako to dopadne. Ale všetko vyšlo až nad naše očakávania a naozaj som veľmi šťastná, že som stála za tým, aby sme urobili takúto akciu, ktorá je prvá v histórii tohto klubu. Myslím si, že to bol dobrý nápad a táto tradícia sa zachová aj do budúcna a tak ako v Prešove trebárs tenisti, budeme sa aj my spoločne s fanúšikmi tešiť, radovať a oslavovať raz ročne úspechy Tatrana a to, že tento šport je jedným z najkrajších a najakčnejších,“ dodala Čechová. 

 „Bolo to výborné. Chlapci sa dobre bavili, boli veľmi uvoľnení. Predsa len, málokedy sa podarí stretnúť sa spoločne v takejto atmosfére bez hádzanárskych povinností. Kto teda nebol, môže ľutovať,“  zhodnotil za klub prvý ročníku plesu generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický a dodal: „Veľké poďakovanie a zásluhy idú organizátorkám , ktoré takto spestrili kultúrny život v Prešove a dodali k tomu, čo Tatran v meste znamená ešte jednu fantastickú spoločenskú udalosť. Otvárací ročník sa niesol v skvelej atmosfére a vo výbornej spoločnosti ľudí, ktorí sa veľmi dobre bavili. Bude výzvou aj do budúcna, aby takáto dobrá atmosféra ostala zachovaná aj počas ďalších ročníkov.“  

O tom, že akcia sa páčila aj zabávajúcim sa Vás v najbližších dňoch presvedčíme aj na klubových sociálnych sieťach. Netradične sme však nevyspovedali hráčov, ale priestor dostanú ich manželky, snúbenice, či priateľky... a tie na svoje „polovičky“ prezradili aj viacero zaujímavostí...

 

FOTO: Hands up Crew

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Utorok 25.02.2020
Meniny má: Frederik(a)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.